Skocz do zawartości
cyganus

Białobrody

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupic tą rybe ale slyszałem ze jest bardzo trudna w utrzymaniu.Co zrobic aby przezyła w akwa.

Prosze o podpowiedzi ludzi którzy posiadaja tą rybe.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie ta ryba jest bardzo podatna na infekcje i potrzebuje bardzo stabilnych warunkow w akwa,kazda doza zmiana w systemie powoduje wysyp ospy,wiekszosc zrodel odradza trzymanie tej ryby w akwarium


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba mozliwa w utrzymaniu po zaklimatyzowaniu sie w baniaku.Swojego leucosternona miałem półtora roku poczym postanowiłem wymienic zbiornik na wiekszy zbyt duze dolanie swiezej wody spowodowało u niego ospe poczym nastąpiła smierc.Najlepszym pomysłem jest kupienie zdrowej ryby która pływa juz dłuższy czas w baniaku u innego akwarysty lub nabycie w sklepie obowiązkowo po kwarantanie.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,tez mialem ja przez jakis czas okolo 4 miesiecy wczesniej plywala dlugo u poprzedniego wlasciciela.

u mnie nie bylo problemu z ta rybka zero jakiejkolwiek ospy-sam bylem zdziwiony

aleprzed likwidacja akwa sprzedalem ja razem z pozostalymi pokolcami i tam padla po tygodniu czy dwoch.

nie wiem czemu pozostale pokolce plywaja dalej.

moze cos jej tam nie pasowalo.zagadkowa rybcia.ale piekna.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce "profesjonalni sprzedawcy" polecają te pokolce do akwarium ok. 300 litrów ze wskazaniem na wymagania: "średnie". Bardziej profesjonalne serwisy zagraniczne nieco odmiennie postrzegają wymagania tej ryby. "Dobre" samopoczucie w warunkach domowych uzyskuje podobno w akwariach 1200litrów i wiekszych. Ponadto jest wrażliwy na parametry fizykochemiczne wody, a w szczególności na ich wahania. Dodatkowo wymaga dobrze zbilansowanego i urozmaiconego pokarmu. Profesjonalne serwisy wręcz odradzają próby hodowania tej ryby w akwarium. Ktos kiedys pisał, że 1 na 5 przezyje w akwarium dłużej niż rok. Ile w tym prawdy? - nie wiem. Jednak na pewno jest to ryba o wyjątkowo dużej śmiertelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzeba w jej przypadku wykonać wyjątkowo powolną aklimatyzację. Najlepiej ustawić sobie kroplówkę na 1 kropelkę na sekundę i spokojnie rybkę aklimatyzować w zacienionym, spokojnym miejscu. Warto też przed planowanym zakupem zjechać trochę z zasoleniem. W sklepach mają bardzo niskie i przy wprowadzaniu do baniaka łatwiej rybkę aklimatyzować. Najważniejsze jednak to najpierw mieć idealne parametry i warunki i zdrową obsadę. Nie można też mieć jakiegoś zdecydowanie większego agresywnego pokolca, bo dodatkowo zestresuje i zamęczy białobrodego, zanim ten opanuje zbiornik.

Trzeba też od razu przewidzieć leczenie i wzmacnianie rybki.

Według mnie są też bardzo wybredne jeśli chodzi o jedzenie. Trzeba mieć dość zróżnicowane, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla niego. Jest tego trochę, ale, jak już się uda to satysfakcja jest ogromna :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cyganus, gratuluję narazie wyboru bo leucosternon jest moim ulubionym pokolcem (choć często myślę o sohal'u), w moim akwarium białobrody pływał prawie 4 lata, była to ostatnia ryba jaką wpuściłem i nawet nie próbowałem po nim coś dodać patrząc na jego obyczaje żadna ryba nie miałaby szans. Jeśli kupisz ZDROWY egzemplarz to 60 % sukcesu, choćbyś miał najlepsze warunki w akwarium to trefny białabrody nie przeżyje 1 miesiąca.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228580 Roman Rożek :

Witam

Cyganus, gratuluję narazie wyboru bo leucosternon jest moim ulubionym pokolcem (choć często myślę o sohal'u), w moim akwarium białobrody pływał prawie 4 lata, była to ostatnia ryba jaką wpuściłem i nawet nie próbowałem po nim coś dodać patrząc na jego obyczaje żadna ryba nie miałaby szans. Jeśli kupisz ZDROWY egzemplarz to 60 % sukcesu, choćbyś miał najlepsze warunki w akwarium to trefny białabrody nie przeżyje 1 miesiąca.

Pozdrawiam Roman

Upss.........powiem tak życzę w nowymn roku aby bjałobrody znalazł się w naszych akwariach na wieczne czasy.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam białobrodego od tygodnia, na początku przez dwa dni nic nie jadł i napierdzielał go żółtek, ale teraz się ośmielił wcina wszystko i żółty już troche drefi, za dwa dni żółty bedzie ustawiony


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Białobrodego 4,5 roku w baniaku 250ltr z żółtkiem i strigosusem, po przeniesieniu do większego baniaka teraz 5,5 roku, przez 6 miesięcy był wysypany, ale wrócił do normy. Dość terytorialny i agresywny ale piękna ryba.

Dla mnie to coś jak sohal też agresywny ale mniej niż sohal, wiec jak nie masz sohala to możesz wrzucić do innego pokolca lub innego pokolca do białobrodego.

Czasami warto przestawić skałę przy okazji wrzucenia nowego pokolca.To wiele pomoga.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228459 cyganus :

Chciałbym zakupic tą rybe ale slyszałem ze jest bardzo trudna w utrzymaniu.Co zrobic aby przezyła w akwa.

Prosze o podpowiedzi ludzi którzy posiadaja tą rybe.

Na pewno widziałeś je u Darka na elektrowni w Rybniku,sohale też miał dwa jeszcze.Przyglądałem im się,kiedyś może kupię,ale to już jak będzie większy baniak i doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam ze aklimatyzowalem cala noc kropelkowo bo przywiozlem w nocy o 23 od Skiby i dopiero rano go wpuszczalem do baniaczka.a jadl po 2 dniach wszystko ale glownie u mnie to algi wcinaly pokolce.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarm zacznie przyjmowac najpózniej po trzech dniach pływania w zbiorniku.Niechciałbym cie martwic ale ta ryba nie wygląda mi zbyt zdrowo ze wzgledu na widoczny kręgosłup.Dwukrotnie zakupiłem leucosternona w takim stanie i niestety konczyło sie to smiercia,ryba pomimo przyjmowania pokarmu po okresie miesiaca zaczeła chudnac w okolicach grzbietu.Kilka dni temu pojechałem do sklepu gdzie był dla mnie zarezerwowany leucosternon.Po przybyciu na miejsce zauwazyłem równiez ze ryba ma widoczny kręgosłup i oczywiscie zrezygnowałem z tego zakupu.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest ich naturalny wygląd. Raczej zwróciłbym uwagę na zapadnięty brzuch. Widać, że ma pusty.

Próbuj czego się da. Jeśli próbuje pokarm i wypluwa to już dobrze, bo ma ochotę, ale jej nie odpowiada.

Zauważyłem, że chętniej je mrożonki nie płukane. Jeśli wypłuczę i zbyt długo trzymam w wodzie w pojemniku zanim podam to może taką artemię wypluwać. Pokombinuj więc z różnymi mrożonkami i ich nie płucz na próbę.

Uwielbia algi suszone Julian Sprung's te fioletowe. Jeśli nie masz to zamów szybko, bo algi je najchętniej i je potrzebuje.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój parę dni po zakupie wyglądał podobnie. Kupiłem w miarę odkarmionego, ale u mnie nie jadł.

Wyczaiłem, że jak karmie ryby to on zjada najdrobniejszy, prawie pył z mrożonek, że nie leżą mu duże kawałki. Nie jadł też algi, ale: zaczepiony na gumce wokół czyścika kawałek algi, przy poruszaniu czyścikiem "gubi" drobinki, które białobrody wcinał. Przez parę dni, potem się nauczył. Sporo cierpliwości, ale wszystko jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna bialobrodego wpuscic do takiego syfu? akwarium musi byc stabilne i dojrzale, przeciez ta ryba jest bardzo wrazliwa.

moze nie jest dosyc dlugo, np moj naso elegans byl gruby jak go kupilem, ale nie chcial jesc i glodowal przez ponad 2 tygodnie, pozniej zaczal jesc szpinak i algi nori i mam z niego pocieche caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak świeżym akwarium z okrzemkami to może się niestety żle skończyć. Najlepszym momentem według mnie na wpuszczenie pokolca do świerzego akwa to gdy ewentualne okrzemki i jakieś tam cjano znikną a na skale pojawi się trochę zielonego nalotu. Według mnie te ryby najczęściej zdychają z głodu, a pasożyty zewnętrzne to tylko efekt osłabienia.

życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze zacznie bo strasznie chudy...

"jest jeszcze trochę glonów zielonych ale zaczynają się pojawiać wapienne." - temu akwawium baaardzo daleko od pojecia "stabilny", IMHO troche sie pospieszyles z tym bialobrodym, zycze powodzenia ale...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie odświeżam temat wczoraj zauważyłem że mój białobrody przestał jeść. Dzisiaj patrze a on już ledwo pływa teraz niestety już jest po nim pływał około miesiąca po 3 dniach zaczął jeść pełna radość a tu nagle taki zonk. Bardzo mi szkoda tej ryby. Po rybie nie było widać żadnych objawów choroby zadnej ospy nic poprostu padł i tyle . nie polecam z żadną rybą nie miałem takich perypeti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z nimi bywa, mój pierwszy jadł był upasiony a rano znalazlem go padnietego jak go krab obrabiał, za drugim razem się udało i cieszy oko. 500l to troche maławo miejsca wg mnie dla niego, u mnie ma 2x tyle i widze po nim że chciałby wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy na forum co myślą utrzymać białobrodego w 130litrach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem jest to bardzo wrażliwa i zadziorna ryba i na pewno potrzebuje dużego zbiornika z kryjówkami.

Nie nadaje się do świeżych baniaków, nawet tych takich dojrzałych - baniak musi mieć co najmniej rok, a i może dwa.

A i to nie daje pewności że ryba się uchowa.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem w przypadku Leuco są następujące elementy:

1. Zbiornik (na zdrowy rozsądek min 150 cm długi), ta ryba to sprinter i wcale nie lubi kryjówek. To indywidualista i chowanie się uważam za objaw niepokojący;

2. Brak innych ryb z rodzaju Acanthurus w zbiorniku. Albo rybki albo akwarium...albo oceanarium.

3. Najważniejszy - krystalicznie czysta woda o SPS-owych parametrach oraz super stabilnym zasoleniu.

4. Zróżnicowana dieta.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Po jakim czasie Białobrody przejmuje władzę w akwarium bo u mnie to wkurza na maxa żółtka widzę, że tylko jego zaczepia. Mój trafił do mnie od kogoś nie prosto z dostawy i jak na razie bez stresu i kropek. Zobaczymy jak długo tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.