Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukialem,szukalem i znalezlem

Wiec tak,nadszedl czas na zmiany.Po 2 latach zmieniam na niefoto

Wlasciwie mam pare pytan.

1-Jak wyglada sprawa z reaktorem

2-Jak wyglada sprawa z zeovit sprzyda sie

3-Sprawa kolorow,czy wyciaga sie tez czy sa zawsze takie same.

4-Swiatlo posiadam 6*39 watt i 4*39 watt,zbiornik jak widac ma 150*80*60 pomyslale,ze powiesze,wiemm boki beda niedoswietlone,ale mozna by dac takie kture niepotrzebuja,duzo swiatla.Jesli chodzi o swiatlo to wogule ciemny jestem,niewiem jakie wymagania maja,jesli trzebakupie 80 watt,tylko ile.

Moze tak,mam wszystko,czyli.

Zbiornik

cyrkulacja 2 sztuki 6105+multi

odpieniacz bubble king250intern

skala 70 kg

Jak wyglada sprawa curkulacji,dla niefoto.

Jak z parametrami,maja byc jak najnizsze,mowie o po4 i no3.

Dobrze by bylo,aby wypowiadaly sie osoby co posiadaja wiedze o niefoto.

Jesli by mozna,to podaj nomer na priv,wolal bym zadzwonic,i porozmawiac osobiscie.

Ale napisac tez prosze,malo cosik o niefoto.

A dlaczego zmieniam,wlasnie zobaczylem zbiornik 1600 litrow,ktury juz znam 3 lata,tylko ze posiada zimna wode,niewiem jak po polsku,ale korale pierwsza klasa.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyzma do tablicy!!!:p

Sebastian z odpowiedziami na pytania nie bedzie problemu, ale tytul posta moglby byc inny:tongues

1. Domyslam sie ze o reaktor wapnia chodzi:dozingoff tylko sprawa wyglada tak ze ja nigdy nie uzywalem, ba! nawet na zywo na oczy nie widzialem wiec nie wiem. Maly zbiornik inaczej sie prowadzi niz 720L jak sie domyslam. Balinga tez nie leje. Niestety niefoto nie rosna tak szybko jak SPS-y. U siebie przy 150 litrach w systemie tygodniowo podmieniam 20 litrow wody i to wystarczy, zeby podstawowe parametry zachowac w normie. Jedynie co dolewam to jakies mineraly ktore przyszy jako gratis razem z sola.(CombiSan firmy Aquarium Systems) Raz na tydzien polowa dawki z tego co zaleca producent na 100L i to wystarczy. To chyba jedna z wielu zalet przy niefoto. Przy malych zbiornikach nie ma zabawy z chemia. Ale reki sobie nie dam uciac ze przy wiekszym zbiorniku uzeplnianie Ca,Mg itd rowniez bedzie zbedne.

2. Metoda Zeovit - Ogolnie znam zasade jej dzialania ale w praktyce tymbardziej przy niefoto nie mam zielonego pojecia. Na zeovicie przy sps-ach w porownaiu do sposobu karmienia niefoto troszeczke niedokarmia sie korali. Przy niefoto lejesz zupe dzien w dzien i naprawde duzy ladunek jest do przerobienia. Kiedys zastanawialem sie nad uzyciem samych kamieni i czegos jeszcze taka niepelna metoda zeovit jaka sosuja co niektorzy. W temat napewno warto bardziej sie zaglebic. Mysle ze opinia uzytkownikow tej metody byla by bardzo pomocna.

3i4 Sprawa kolorow. Kolorkow nie brakuje ale swiatelem samej barwy korala nie wyciagniesz. Napewno poziom NO3,PO4 i co podstawa odpowiednie papu ma najwiekszy wplyw na witalnosc korala niz samo spektrum. Swiatlo robisz pod siebie zeby wizualnie ladnie wygladalo. Zracji ze to niefoto to co wisi nad akwarium im tez wisi. Owszem sa gatunki gorgoni ktore potrzebuja swiatla, niektore gabki rowniez, ale z drugiej strony sa tez korale ktore swiatlo drazni i chowaja polipy tuz po jego zapaleniu. Osobiscie wole slabsze swiatlo. Nie tyko ze wzgledu na bajkowy wglad i atmosfere jak w filmie AVATAR ale akcje z glonami. I to kolejna zaleta niefoto. Przy slabym oswietleniu nawet jak no3 jest kosmiczne glony raczej nie pokazuja swojego oblicza. O oszcednosciach na prodzie nie wspomne bo ta kasa idzie na papu.

5. Cyrkulacja to sprawa ktora spedza mi sen z powiek. Jak kolwiek bys nie ustawil zawsze jakis koral marudzi jak baba. Albo za mocno, albo za slabo. Dlatego cyrkulacja na kontrolerze jest bardzo pomocna. Dobre sa dobowe cykle kiedy prad wody leci z jednej strony ze zmiemna sila po czym po paru godzinach nastepuje zmaina kierunku. Takie warnuki zazwyczaj wystepuja w miejscu wystepowania na rafie (sciany, krawedzie,rowy) Ale na to tez nie ma reguly. Przy miniejszej ilosci skaly latwiej ustawic jest cyrkulacje w taki wlasnie sposob. Filtracja bardziej w duzym sumpie. Odpienianiacz dobrze przewymiarowany, ustawiony na mokro co pomaga w szybkim oczyszczeniu wody po karmieniu i utrzymanie niepozadanych parametrow w miare na najnizszym poziomie. Ale przy mocno przewymiarowanym odpieniaczu strasznie wyjalawia sie wode i korale przestaja sie pompowac. U siebie na czas karmienia jakies 5-7 godzin(roznie) wylaczam obieg dzieki czemu pokarm niepotrzebnie nie dostaje sie do sumpa, nie syfi calej wody w systemie. Najpierw mamu dostaja ryby. Juz po kilku minutach rozpoczyna pompowanie miekich wtedy leje fitoplankton i plankton. Wtedy nawieksza szansa ze nawet jezeli koral nie otworzy polipow do konca to i tak wchlonie czesc pokarmu podczas pompowania. Na koncu juz recznie polipy, rozne mieszanki do strzykawki i heja.

Wszystko co tu napisalem jest tylko moja obserwacja mojego akwarium i wnioski. Nie gwarantuje ze w innym czy wiekszym akwariumi i innym sposobie filtracji na rozne sposoby efekty rowniez beda na plus. Natomsiat napewno co 100% pewnoscia moge napisac to nie zaczynalbym zabawy z niefoto z baniamkiem wiekszym niz 100L.

Sebastian co to za zbiornik 1600L???????


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Natan:)heh chociaz Grześ ladnie i składnie wszystko opisał nie wiem co mialabym jeszcze dodać, musze pomyślec poki co jestem przeziebiona i jakos cieżko mi sie myśli.

Jedno co musze tu napewno zaznaczyć to strasznie wielkie akwa jak na pierwszy zbiornik z niefoto.. ja bym sie nie odważyła.

pozdrawiam serdecznie


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zbiornik,co ma 1600 tez niefoto,tylko ze temperatura wody 16 stopni,klimatyzacja chodi caly czas,piekne,ale ryby paskudne.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje,zaporade,ale zaczynam wszystko od nowa,nowe akwa,sprzet,ponad 2 lata byly spsy,ale narazie koniec,w sumie sprzet kupoway,pod spsowy baniak,ale jak zobaczylem niefoto,to szczena opada,a decyzje podjolem wczoraj.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian nie wiem czy już były, ale zapodał byś foty takiego baniaka 16C


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kiflu,widze ze znamy sie.

Prosze,a przy okazji masz adres domnie

mozartgasse 12-7201 neudorfl.tel 004369912268962,podjedz pokaze tobie zbiorniki takie,i zaplecze.

http://www.guba-mittelmeeraquarium.at/mittelmeer-galerie/album/index.html


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny baniak, super gabki, i wlasnie chyba prowadzony jest na zeovicie. Sebastain obadaj sprawe glebiej bo nic tam po Naszemu nie pisze:tongues


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,ja znam ten zbiorik,jest prowadzony ale nie na zeovicie.Ma kamienie,ale nie od niemca.Mieszkalem 8 lat kolo niego,prawie codziennie tam bylem,strasznie duzo pomugl przy pierwszym baniaku,to co gosciu wiedze ma,to szok,ale jak zajmuje sie cala rodzinka,od pokolen.Mialem robic,ale jak pomyslalem o klimatyzacji,woda ma 16-17 stopni.A to nie wszystko ma tez baniak,rafowy 1500 litrow.Jedyny sklep,jesli mozna to tak nazwac,grzie bede sie zaopatrywal w niefoto.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz te zdjecia maja juz dobre 3 lata.Niema czasu,na takie cos,sklep co posiada tez zamkiety,nieprowadzi sprzedarzy dla pojedynczych klientow,brak czasu,a zajmuje sie zakladaniem zbiorikow,ocearium co sa w austri,to wszystko on serwisuje.Mialem przyjemnosc byc w wiediu,razem z nim jak rekiny karmil,oczywiscie ja niemoglem nurkowac.Dlamnie takie akwa to bajka,ale na dzien dzisiejszy jedyna osoba w austri,grzie mozna by cos kupic.

A tak przy okazi,jak sie mowi na takie awka z zimna woda,rafowe to te co mamy.

po niemiecku Mittelmeer-


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że dobrze kojarzę fakty i to Ty kiedyś w jakiś wątku wkleiłeś link do filmu na youtube w którym prezentowane było akwarium i ultra czysta i poukładana przestrzeń pod akwarium. Cała elektronika pochowana, wszystko na swoim miejscu itd.

Jeśli kojarzysz link wklei proszę

Dzięki i pozdrawiam.

Przemek


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet prawie 6 ;-)

Ale trzymamy kciuki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za akwaria 16C ? Macie jakieś linki?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spamowe konto jakieś - zgłosiłem do Debory profilaktycznie :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Przentuję tylko teoretyczne biofizyczne podejście, natomiast ponieważ juz kotryś raz słyszę o zbiorniku na 16 stopniach, to wtrącę swoje trzy groszę, bowiem dość interesuje mnie ten temat.

Otóż wraz ze spadkiem temperatury o 10K czy tez stopni Celsjusza tempo reakcji chemicznej maleje mniej więcej średnio 2 - krotnie, czasem nawet kilkadziesiąt razy. Podobnie maleje tempo metabolizmu organizmu zmiennocieplengo, którego się troszkę ochłodzi. To dlatego stosuje sie rownież hipotermie w medycynie.

A wiec obniżajac temperaturę koralom NP (i każdym innym w sumie też) do 16 stopni, zwalnia im sie tempo metabolizmu co powinno skutkować znacznie mniejszym zapotrzebowaniem pokarmowym, mhm tylko czy o to chodzi w praktyce? Może wiecie gdzie szukać niedziałającego linka lub inspiracji?

A moja kolejna rozkimna dotyczy roli odpieniacza białek, a gdyby tak biorąc pod uwagę to co jedzą korale NP z niego zrezygnować ma rzecz bardzo rozbudowanego refugium z glonami i DSB? Jak narazie wydaje mi się to dość korzystne biorąc pod uwagę to czego sie do tej pory dowiedziałem z formum jak rownież z opisów systemów DyMiCo. Dajce znać co sądzicie :)

Edytowane przez Hubert_chemik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, He, mam swoją teorię, ale poczekam... To bardzo złożony temat. Hypotrermia dobra jest... dobra... wielka moc w niej ukryta. Ale większa w normotermii, większa... ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He, He, mam swoją teorię, ale poczekam... To bardzo złożony temat. Hypotrermia dobra jest... dobra... wielka moc w niej ukryta. Ale większa w normotermii, większa... ;-)

Ej no nie ukrywaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.