Skocz do zawartości
zielony mintaj

Karmienie tubki- pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

staraj się tak co 3 dni karmić a będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo, nawet 2-4 tygodnie tylko ze pozniej wyjscie z nia na prosta zajmuje sporo czasu.

generalnie tuby 'umieraja' bardzo powoli.. jedna z moich nie je juz dluzszy okres czasu, a raczej je jakies szczatki, bo zmieszkaly w niej blazenki.

kiedys dostalem tube ktora nie byla karmiona 2 miesiace, ale pozniej musialem przez miesiac 'zachecac' ja do otwierania i normalnego przyjmowania pokarmu.

ale aby uniknac klopotow staraj sie nie robic przerw dluzszych niz 3-4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi- chodzi mi w sumie o 2 dni przerwy w karmieniu :p


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam patent z butelką-klosz i tam naładować żarcia i co pare minut lekko wzruszać ja tak swoją odratowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam pipety laboratoryjnej z kloszem z flaszki z dziurą w nakrętce- nie muszę wyłączać cyrkulacji no i krewetki czyszczące nie wyjadają pokarmu (choć ostatnio zaczęły podkopywać klosz przy każdym karmieniu)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak karmicie jak na wakacje jedziecie na 14 dni?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po 14 dniach nie karmienia nie zauwazylem zadnych problemow


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem czarnej Tubastrea i różowej Dendrophyllie.

post-10464-0-17074100-1328525245_thumb.jpg

Zastanawiam się, czy karmiąc ryby pokarmem robionym z owoców morza ( po rozmrożeniu uzyskuję zarówno większe kłaczki dla ryb jak i pyłek) korale również zdołają wyłapać jedzenia. Czy jedyna metoda to karmienie bezpośrednie. Bo przy obsadzie tylko NP trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś karmił każdego korala z osobna.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli system miałbyś nastawiony na częste karmienie to z toni tuby by sie karmiły, odwdzieczajac sie wiekszoscia czasu otwartymi polipami (w poszukiwaniu papu). Jesli jednak zważasz na parametry wody i masz ograniczenia pewne to dobrze jest karmić do dziuba :) wtedy sie naje jak ta lala i po kłopocie :) Jak dobrze naje to i jedzonkiem beknie czasem rybkom na deser :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac np ikre do toni wody i tez sobie poradza , jak masz czas i ochote to mozesz przez rurke im zarci epodac zaraz na polipy i wtedy zjedza duzo wiecej ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cha? Czyli tak jak sobie wyobrażałem przed zakupem. Skoro karmię ryby to i tubki się wyżywią. A od czasu do czasu jak dokarmiam bezkręgowce to i NP mogę. Kupiłem je , gdyż mam dwa ciemne miejsca pod nawisami i nic innego tam nie da rady trzymać.

Dzięki za wyjaśnienia.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

moje tuby jedzą tyle ile wyłapią z toni żadnego karmienia punktowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje tuby jedzą tyle ile wyłapią z toni żadnego karmienia punktowego

uzupełniając Twoją wypowiedź - Ty posiadasz mocny odpieniacz, a Jaczal własne rozwiązania DIY... dlatego zasugerowałem autorowi tematu zastanowienie się na ile może pofolgować z karmieniem w swoim systemie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

uzupełniając Twoją wypowiedź - Ty posiadasz mocny odpieniacz, a Jaczal własne rozwiązania DIY... dlatego zasugerowałem autorowi tematu zastanowienie się na ile może pofolgować z karmieniem w swoim systemie :)

ale wcześniej miałem rożne odpieniacze ,tubki były i nie tylko one z NP - pamiętasz :)

przyznaje teraz to mam "Krowę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale sam wiesz, że w przeciwieństwie do Ciebie ludzie głodzą baniaki...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

no ale sam wiesz, że w przeciwieństwie do Ciebie ludzie głodzą baniaki...

prawda -przyznaje się :vava:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię 3 do 4 kostek / dzień (objętościowo), bo nasycenie mojej kostki jest co najmniej 2x handlowej (8 rybek i borsuk) . Problem tylko w tym, że rozłożone na dwa razy na dzień. Przy tej ilości mam PO4<0,03 i NO3 2,5 - 5 (Salifert).



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko karmienie strzykawką co dwa dni lub codziennie, jeśli są w dobrym stanie i się otwierają, wystarczy strzykawką w ich poblizu rozpylić pokarm (artemia lub kryl + np moina lub ikra) i wtedy go sobie same złapią.

Dobra opcja jest zakup FM LPS grow + color - bardzo fajnei na nie reagują i karmić nim na przemian, raz mrozonki raz ten pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaczal Widzę,że dostałeś szczepki z moich dendrophylli. Ciesze się!:)

Okazało się, że te krzaki były za duże na mój zbiorniczek i karmienie ich pochłaniało zbyt dużo czasu. Niestety one na razie są kapryśne i słabo wyłapują z wody. Skoro nie dawałam rady postanowiłam się podzielić. Zaniosłam je do sklepu by Michał porobił szczepki.

Radzę karmić w nocy. Najpierw wyłączyć cyrkulacje, rozpylić mgiełkę pokarmu nad nimi a jak wystawią polipy(są przepiękne) to artemią do paszczy. Ja tak robię z moimi szczepkami póki co z sukcesem. Zaczęły się otwierać w dzień, więc jesteśmy po karmieniu:)

BTW.. Hej Natan :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się co do joty. Masz dobrą rękę.Faktycznie jest piękna. Póki co, odzyskała kolor, ale się jeszcze nie pompuje. Widać tylko w głębi różowiutkie główeczki.

Pozdrawiam



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.