Skocz do zawartości
ksionc

Sprzęt Kraków.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do forumowiczów z Krakowa (i okolic). A mianowicie gdzie w Naszym mieście można zrobić, oczywiście tanio i dobrze, akwarium i sump. I jak ktoś by polecił jakiegoś dobrego "konstruktora" szafki. Akwarium chciał bym coś około 200L a więc pewnie stelaż potrzebny, a więc gdzie to zrobić?

...i jeszcze jedno pytanko (choć chyba nie w tym temacie). Gdzie w Krakowie, oprócz Starowiślnej jest sklep dla morszczaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium i SUMP - tak naprawdę w różnych sklepach akwarystycznych wszyscy polecają ten sam punkt, a mianowicie baraki przy Placu Imbramowskim, mniej-więcej w tym miejscu:

http://mapa.targeo.pl/,18,19.95081,50.08828?l=cb1aeda9355683d2

Zamawiałem tam już trzy akwaria i zawsze było OK.

Sklep z morszczyzną jest również na ul.Tatarskiej 5/7, AkwaMarin i prowadzący go słynny w Krakowie Olivier.

Pozdrawiam


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i się podpinam.

Namiar na budowniczych ze szkła mamy a na kogoś kto wykona estetyczny stelaż z aluminium ?

Pozdrawiam


300l. Opti + sump 130l. kompletowanie sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zrobić samemu,potem to obudować


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Byłem na "imbramowskim" u tego szklarza, ale niestety powiedział mi że on robi tylko akwaria na zlecenie Pana który prowadzi sklepik zoologiczny na ul. Młyńskiej. Z tego co mi powiedziano on jako jedyny sprowadza szkło "opti" do Krakowa i tylko u niego można to zamówić. (Monopolista?)

Dalej, pojechałem na Młyńską i rzeczywiście jest tam dobrze wyposażony sklepik w akwaria. Za akwarium o wymiarach 100x50x50 (szkło opti 3x (tylna nie opti), bez wzmocnień, szyba 8mm) do tego szafka Pan krzyknął 2500zł.

A więc chyba bardziej opłaca się kupić coś z drugiej ręki. Czekam cierpliwie na okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na systemach aluminiowych w budowie i ich łączeniach ale postaram się zapytać byłego pracodawcy który w tym teraz rzeźbi o materiał(mają maszyny do cięcia alu), lakiernię proszkową też mam i znanych mi szklarzy ale czy ktokolwiek z nich będzie na tyle uprzejmy, nie wiem.

To się w czasie rozciągnie ale dam znać czego się dowiem.


300l. Opti + sump 130l. kompletowanie sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240939 ksionc :

Dalej, pojechałem na Młyńską i rzeczywiście jest tam dobrze wyposażony sklepik w akwaria. Za akwarium o wymiarach 100x50x50 (szkło opti 3x (tylna nie opti), bez wzmocnień, szyba 8mm) do tego szafka Pan krzyknął 2500zł.

Masz na myśli sklepik Roslinyakwariowe.pl? Jesli tak, to na stronie maja akwa 100x50x50 cale z opti za 982zł więc nie wiem skąd taka duża cena? No chyba że szafka taka droga?

Akwarium można też tanio zamówić u gościa na giełdzie w Balicach (wtorek 14-18 ), robią też z OptiWhite, aczkolwiek estetyka wykonania nie jest najlepsza - strasznie dużo dają silikonu. - sump można u nich zamówić.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam na myśli ten sklep. Ogladałem ich stronę i rzeczywiście jest tam akwarium za taką cenę. Natomiast jest ono bez komina i otworów. Więc może dlatego taka cena. Za samo akwarium usłyszałem chyba 1200zł.

Pytałem o podobny zestaw w sklepie na ul. Tatarskiej ale mam poczekać na kosztorys do soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

ja bym zastanowil sie nad standardowym rozmiarem 120x60 w podstawiem Jesli roslinki sa monopolista to akwa mozna zamowic u nich, ja za swoje zaplacilem 1080 pln (3 otwory, g=8mm, wymiary jak w stopce) stelaz ktos Ci wyspawa za 100, 150 pln.Sumpik mozna zrobic tez samemu, jakies akwa + troche silikonu, kolko do ciecia szkla, troche szybek i gotowe.


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksionc - podjedź na balicką 56 we wtorek od godziny 15.00 do 18.00 jest giełda zoologiczna na którą przyjeżdża Rafał z Mikołowa (akwaria Myciok), na pewno coś załatwisz a akwa mają w super cenie , sam u nich kleiłem.

Pozdrawiam Piotrek


465 l.+sump 230 l.Pozostało tylko wspomnienie i pustka w domu!!!

0507-151-131

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.