Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Osłonnica Botrylloides sp bardzo często spotykane jednak częsciej w kolorze czarno białym.

Wrażliwe na zmiany parametrów,jak coś im nie podpasuje potrafią w 2 dni się rozpuścić. W dobrych warunkach porastają skałe bardzo szybko a potem się ich robi pełno w kominie, sumpie i gdzie jeszcze tylko im się spodoba.

Bardzo ładny okaz, gratulacje.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wooow bajeczka ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś obcy wyglada tak i jeszcze dwójka moich ulubieńców.

Fotki robione na szybko wiec nie najlepsze.

mg0006.jpg

mg0015.jpg

mg0022.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te, skromniacha:strutin "na szybko więc nie najlepsze" :strutin Są piękne:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pieknie Robercik, kilka dni mnie nie bylo a tu nagle taki zbiornik. 220L Turbulencji:)

Tak juz z czystej ciekawosci ile zarelka idzie Ci dziennie no i skrobnij cos w koncu o stronie technicznej zbiornika.

Oslonica piekna, trzeba miec szczescie zeby taka wyrwac i reke zeby zaaklimatyzowac. Do mojego akwa jakis czas temu tafila ta bialo czarna o ktorej wpomniala Merriq. Niestety klimatyzacja przebiegla zbyt szybko i zwierz po prostu znikl. Z tego zo wyczytalem o tych prymitywach to nie maja ukladu wydalniczego i wszystko kumuluja w komorkach wiec chyba do bezpiecznych zwierzy nie naleza.

Robert koniecznie wiecej zdjec jak znajdziesz czas albo temat zostanie za....za.....za.....zablokowany:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, co do karmienia to idzie około 10 kostek mrożonek dziennie + jakieś dodatki, ale staram się karmić sporo fito i zooplanktonem.

Co do osłonicy, to jak to mówią nie ma ryzyka, nie ma zabawy i biorąc ją wiedziałem na co się porywam bo zwierzak nie dość że przepiekny to i przynajmniej mi się wydaje że nie często spotykany w sklepach a jedyny problemik to, to że zajmuje sporo miejsca a ja czekam na boksa tubek i rizo w różnym stanie wiec troszke mnie martwi brak miejsca ale jakoś się pościeśnia i bedzie git.

Co do zbiornika to jest to akwa o wymiarach 74x55x55, w sumpie mieści się OR3500 i APF600 a za - światełko 2x24W, w tym że jedna to blue plus a druga to specjal ale stłumiony bo za jasno było i choć to się wydać moze dziwne to mi najbardziej podoba się oświetlenie z małej lampki BLAU-a 9w ale przy tym foteczka nie wychodzi.

Fotki bedą bo właśnie mam Canona z obiektywami 100 i 50 macro więc walczę by coś uwiecznić i w miarę czasu wtawiać zdjątka na forum.

Pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając troszke czasu popstrykałem troszke zdjeć a oto co wyszło.

mg0052.jpg

mg0055.jpg

mg0071o.jpg

mg0074.jpg

mg0031.jpg

mg0009.jpg

mg0003m.jpg

mg0036.jpg

mg0037.jpg

mg0039r.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce parę takich fotek i dostaniesz pewnie jakiś oficjalny zakaz ich wklejania. Stresujesz ludzi a akwarystyka ma odprężać :):)

Piękne. Chociaż może wolałbym obejrzeć trochę większe fragmenty. Czwarta fajna.

O, tych kilku tubek w jednym kadrze nie widziałem. Fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fotki. Gratulacje


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko sztuczne jest. Albo pojechał gdzieś latem na łąkę i zdjęć kwiatkom narobił a teraz się chwali. A na kilku zdjęciach dokładnie widać, że programu do fraktali użył, dlatego tak wyszło. Zbyt pięknie... Oj... Robert, Robert...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba wydac na aparat żeby takie fotki zrobić :)

Bardzo ładne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244692 zako :

Ile trzeba wydac na aparat żeby takie fotki zrobić :)

Nie wiem i nie chce wiedzieć, ja dzieki uprzejmości TOMKA z ERYBKI moge pobawić się takim sprzecikiem a przy okazji pokazać co dobry aparat z dobrym obiektywem potrafi.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nei podoba :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kopara mi opadła.....najgorsze, że tak została. :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244881 basterek-4 :

Normalnie kopara mi opadła.....najgorsze, że tak została. :)

I bardzo dobrze:clowning bo mnie od Twoich dowcipów szczeka od śmiechu boli


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu trafił do mnie nowy koral Dendrophyllia coarctata:strutin, przyznać musze że tak ładnego okazu nie spotkałem jeszcze i jesli się przyjmie to będe bardzo szczęsliwy.

Korala dostałem od Niki która po torturach przyznała się do knucia z Łukaszem z Acropory by dołożyć coś do moich 220litrów.

Wielkie podziekowana do Moniki za taki prezent :):) i dla Łukasza za załatwienie takiego okazu:kapelusz

mg0044.jpg


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał, żeby mi takie prezenty ktoś sprawiał :) Gratuluje kolejnego pięknego okazu w kolekcji.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku pojeździsz do olsztyna przez 2 lata by pomagać przy baniaku i napewno będziesz i Ty miał taki prezent :):)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.