Skocz do zawartości
Gość DarekB30

500 litrów słonej wody - czyli moja przygoda z morszczyzną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Kąpiel w dipie? Butelki zeo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kąpiel w dipie? Butelki zeo?

Tak ale wszystko w swoim czasie
Najpierw muszę uporządkować akwarium i zrobić dla nich miejsce
Znowu po porządnych będę miał mnóstwo szczepek na wydanie ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepki trafiły w końcu do akwarium . Tak jak podejrzewałem mam za małe akwarium więc powstał żłobek z którego najładniejsze okazy trafia na skałę za jakiś czas.
Zanim się wyklaruje woda zdążę dołożyć do lampy diody .

018b520e6ffefcd55305c2d4fe854136.jpgf29a1d8427c925cf351037e012b8dbda.jpg54ebe89b013ae9566b555eebc715f098.jpg1249073b39cd87616c16f8270eae69d7.jpgf872790c97a0e0f48fc1eb4fa916d9aa.jpg1191eb45d50d231f9cc43a9550604e76.jpg

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 

po zakupach w sobotę u Jadwigi Morskiej mogę uznać że korali wystarczy ;-)

 

 

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, rzeczywiście gęsto będzie jak powklejasz na skałę. Co ciekawe podobną myśl wyraziłem przed chwilą w swoim wątku. 
Co prawda już jakiś czas temu myślałem, że nic się więcej nie zmieści. Wkleiłem, akwarium sie opatrzyło i okazało się, że jest jeszcze ze cztery sensowne wolne miejsca na szczepki :-)  


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, twistman napisał:

Darek, rzeczywiście gęsto będzie jak powklejasz na skałę. Co ciekawe podobną myśl wyraziłem przed chwilą w swoim wątku. 
Co prawda już jakiś czas temu myślałem, że nic się więcej nie zmieści. Wkleiłem, akwarium sie opatrzyło i okazało się, że jest jeszcze ze cztery sensowne wolne miejsca na szczepki :-)  

Krzysiek

nie wszystko będe wklejał na skałę, część z tego przedszkola trafi do nowego projektu, póki co na razie aklimatyzuja sie u mnie ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie dojrzeje bedziemy powoli przekładać te mniej wymagajace....a jak porosnie to Krzysiek Dzym przyjedzie i będziemy łamac do jego nowego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium? Wszystko rośnie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam akwarium? Wszystko rośnie?

Szczerze... nie wiem. Od tygodnia jestem za granicą ale chyba wszystko z akwarium wporządku skoro nie dzwonią :-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DarekB30 napisał:

skoro nie dzwonią

:D

Jak to mówią, brak wiadomości to dobre wiadomości.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[emoji3]
Jak to mówią, brak wiadomości to dobre wiadomości.

Akwarium jest pod dobra opieką "starego morszczaka" więc się nie martwię, co najwyżej przyjdzie mi szyby skrobac przez tydzień.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek czy masz w zbiorniku xsenie pulsującą, coś takiego widać chyba na filmiku??? Rośnie w jednym miejscu, nie rozsiewa się???


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek czy masz w zbiorniku xsenie pulsującą, coś takiego widać chyba na filmiku??? Rośnie w jednym miejscu, nie rozsiewa się???

Tak mam. Siedzi tylko na jednej skale i cały czas pilnuje żeby przypadkiem się nie rozsiala, jak na razie jest grzeczna i siedzi tylko na swojej skale

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem więc czas na małą aktualizację.
Po niewielkich eksperymentach z oświetleniem w końcu zakończyłem ( mam taką nadzieje) zmiany w akwarium
Na dzień dzisiejszy wygląda tak.




Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aleś ryb natrzaskał. Dajesz radę z parametrami ?
Nie jest lekko.. filtracja trzeszczy w szwach ... czas zacząć myśleć o większym odpieniaczu pod choinkę ;-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek mógłbym sobie ten filmik z pływającymi rybkami ustawić jako wygaszacz ekranu. Tylko wtedy szkoda by było kompa dotykać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator jest mega ! mój jeszcze w przedszkolnej szacie :(

Ledy pięknie imitują hqi !

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... śliczny , tętniący życiem zbiornik.

... rzeczywiście Imperator robi mega wrażenie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna aktualizacja. 

Mamy podobny problem. Liczysz, że Imperator zje xenie?

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad napisaniem tego posta w końcu się zebrałem.
Akwarium skończyło rok, ustabilizowało się, obsada ryb jest już praktycznie zamknięta dojdzie może jeszcze 1 może 2 rybki, z koralami również można powiedzieć na razie koniec, nie planuje większych rewolucji. 
Filtracja ustabilizowana... ogólnie akwarium osiągnęło poziom który mnie zadowala zarówno pod względem wybarwienia jak i przyrostów korali.
Korale są w dobrej kondycji rosną i wybarwiają sie więc jeśli nie teraz to kiedy.
Próbowałem przez ostatni rok na tym akwarium różne preparaty z różnym skutkiem aż osiągnąłem zadowalający mnie efekt dlatego postanowiłem to uporządkować. 
Dużo ostatnio czytam o produktach Aquaforest miałem nawet to akwarium zacząć i prowadzić metoda probiotyczna ale trafił się taki falstart że brak mi słów dlatego postanowiłem się sam przygotować a nie liczyć na podpowiedzi.
Zmiana sposobu prowadzenia akwarium i wybór produktów Aquaforest ma jeden cel... poprawić kondycję akwarium do poziomu dużo wyższego niż mam obecnie,

oglądając na forach akwaria prowadzone na produktach Aquaforest jak widać powinno się udać .
Zobaczymy.... albo będzie spektakularny sukces albo spektakularna porażka.... poradnik Aquaforest jest bardzo przystępnie napisany więc czas pokaże.

 

 

Akwarium15102017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przez ostatni rok na tym akwarium różne preparaty z różnym skutkiem aż osiągnąłem zadowalający mnie efekt .

Zmiana sposobu prowadzenia akwarium i wybór produktów Aquaforest ma jeden cel... poprawić kondycję akwarium do poziomu dużo wyższego niż mam obecnie.

Czyli Darku zadowalający efekt nie jest taki efektywny??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.