Jump to content
Guest DarekB30

500 litrów słonej wody - czyli moja przygoda z morszczyzną

Recommended Posts

Kąpiel w dipie? Butelki zeo?

Tak ale wszystko w swoim czasie
Najpierw muszę uporządkować akwarium i zrobić dla nich miejsce
Znowu po porządnych będę miał mnóstwo szczepek na wydanie ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Szczepki trafiły w końcu do akwarium . Tak jak podejrzewałem mam za małe akwarium więc powstał żłobek z którego najładniejsze okazy trafia na skałę za jakiś czas.
Zanim się wyklaruje woda zdążę dołożyć do lampy diody .

018b520e6ffefcd55305c2d4fe854136.jpgf29a1d8427c925cf351037e012b8dbda.jpg54ebe89b013ae9566b555eebc715f098.jpg1249073b39cd87616c16f8270eae69d7.jpgf872790c97a0e0f48fc1eb4fa916d9aa.jpg1191eb45d50d231f9cc43a9550604e76.jpg

Dariusz Barcikowski

Aktualizacja 

po zakupach w sobotę u Jadwigi Morskiej mogę uznać że korali wystarczy ;-)

Edited by DarekB30 (see edit history)

Darek, rzeczywiście gęsto będzie jak powklejasz na skałę. Co ciekawe podobną myśl wyraziłem przed chwilą w swoim wątku. 
Co prawda już jakiś czas temu myślałem, że nic się więcej nie zmieści. Wkleiłem, akwarium sie opatrzyło i okazało się, że jest jeszcze ze cztery sensowne wolne miejsca na szczepki :-)  

8 minut temu, twistman napisał:

Darek, rzeczywiście gęsto będzie jak powklejasz na skałę. Co ciekawe podobną myśl wyraziłem przed chwilą w swoim wątku. 
Co prawda już jakiś czas temu myślałem, że nic się więcej nie zmieści. Wkleiłem, akwarium sie opatrzyło i okazało się, że jest jeszcze ze cztery sensowne wolne miejsca na szczepki :-)  

Krzysiek

nie wszystko będe wklejał na skałę, część z tego przedszkola trafi do nowego projektu, póki co na razie aklimatyzuja sie u mnie ;-) 

Jak u mnie dojrzeje bedziemy powoli przekładać te mniej wymagajace....a jak porosnie to Krzysiek Dzym przyjedzie i będziemy łamac do jego nowego akwa.

Jak tam akwarium? Wszystko rośnie?

Szczerze... nie wiem. Od tygodnia jestem za granicą ale chyba wszystko z akwarium wporządku skoro nie dzwonią :-)

Dariusz Barcikowski

16 minut temu, DarekB30 napisał:

skoro nie dzwonią

:D

Jak to mówią, brak wiadomości to dobre wiadomości.

Jak to mówią, brak wiadomości to dobre wiadomości.

Akwarium jest pod dobra opieką "starego morszczaka" więc się nie martwię, co najwyżej przyjdzie mi szyby skrobac przez tydzień.

Dariusz Barcikowski

Darek czy masz w zbiorniku xsenie pulsującą, coś takiego widać chyba na filmiku??? Rośnie w jednym miejscu, nie rozsiewa się???

Darek czy masz w zbiorniku xsenie pulsującą, coś takiego widać chyba na filmiku??? Rośnie w jednym miejscu, nie rozsiewa się???

Tak mam. Siedzi tylko na jednej skale i cały czas pilnuje żeby przypadkiem się nie rozsiala, jak na razie jest grzeczna i siedzi tylko na swojej skale

Dariusz Barcikowski

Dawno nic nie pisałem więc czas na małą aktualizację.
Po niewielkich eksperymentach z oświetleniem w końcu zakończyłem ( mam taką nadzieje) zmiany w akwarium
Na dzień dzisiejszy wygląda tak.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Aleś ryb natrzaskał. Dajesz radę z parametrami ?
Nie jest lekko.. filtracja trzeszczy w szwach ... czas zacząć myśleć o większym odpieniaczu pod choinkę ;-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Darek mógłbym sobie ten filmik z pływającymi rybkami ustawić jako wygaszacz ekranu. Tylko wtedy szkoda by było kompa dotykać.

Imperator jest mega ! mój jeszcze w przedszkolnej szacie :(

Ledy pięknie imitują hqi !

... śliczny , tętniący życiem zbiornik.

... rzeczywiście Imperator robi mega wrażenie.

PK

Fajna aktualizacja. 

Mamy podobny problem. Liczysz, że Imperator zje xenie?

Edited by Jacek56 (see edit history)

Długo się zastanawiałem nad napisaniem tego posta w końcu się zebrałem.
Akwarium skończyło rok, ustabilizowało się, obsada ryb jest już praktycznie zamknięta dojdzie może jeszcze 1 może 2 rybki, z koralami również można powiedzieć na razie koniec, nie planuje większych rewolucji. 
Filtracja ustabilizowana... ogólnie akwarium osiągnęło poziom który mnie zadowala zarówno pod względem wybarwienia jak i przyrostów korali.
Korale są w dobrej kondycji rosną i wybarwiają sie więc jeśli nie teraz to kiedy.
Próbowałem przez ostatni rok na tym akwarium różne preparaty z różnym skutkiem aż osiągnąłem zadowalający mnie efekt dlatego postanowiłem to uporządkować. 
Dużo ostatnio czytam o produktach Aquaforest miałem nawet to akwarium zacząć i prowadzić metoda probiotyczna ale trafił się taki falstart że brak mi słów dlatego postanowiłem się sam przygotować a nie liczyć na podpowiedzi.
Zmiana sposobu prowadzenia akwarium i wybór produktów Aquaforest ma jeden cel... poprawić kondycję akwarium do poziomu dużo wyższego niż mam obecnie,

oglądając na forach akwaria prowadzone na produktach Aquaforest jak widać powinno się udać .
Zobaczymy.... albo będzie spektakularny sukces albo spektakularna porażka.... poradnik Aquaforest jest bardzo przystępnie napisany więc czas pokaże.

Akwarium15102017.jpg

Próbowałem przez ostatni rok na tym akwarium różne preparaty z różnym skutkiem aż osiągnąłem zadowalający mnie efekt .

Zmiana sposobu prowadzenia akwarium i wybór produktów Aquaforest ma jeden cel... poprawić kondycję akwarium do poziomu dużo wyższego niż mam obecnie.

Czyli Darku zadowalający efekt nie jest taki efektywny??