Skocz do zawartości
laper321

cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

Bordowy nalot, da się złapać, śmierdzący, troszkę bąbelków. Pojawiło się na szkielecie Green Star Polyp. (ja na to mówię trawka). W miejscu gdzie cyrkulacja jest duża.

Jak zwalczyć?

Proszę o podpowiedzi.


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laper poszperaj trochę na forum :),temat walki z cyjano był wałkowany wielokrotnie.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że już poszperałem i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten problem. To wychodzi na to, że trzeba chyba zastosować metodę prób i błędów albo zniknie albo nie.


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodu?

Dziwne, u mnie zaś podanie zwiększonej dawki zahamowało rozwój cyjano... Jod w wiekszej dawce działa odkażająco przeciw bakteriom, a do tych zalicz się Cyjanobakterie...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawy wątek ,bo ja dzis zaplikowłem chemi clean i czekam na efekty ...ci ktorzy czyataja topic z

'antii red" to szczerze odradzam ja testowalem teraz wiem ze pomaga ale na dwa lub trzy dni


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

to jak w koncu z tym jodem ????

bo ja slyszalem tez 2 rozne odp, jedna to dawac, a druda ze nie ???

i teraz kogo sluchac ehh

ja tez mam problem z cyjano, ale ja jak narazie nie robie podmianek, raz na tydzien leje cycle i czasem 1ml vodki, narazioe p[owoli znika, zobacze co z tego bedzie jak zrobie za tydzien lkub dwa podmianke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przcież to jest logiczne.

Jak wybijesz bakterie,spadnie Ci wydajność filtracji w zbiorniku i cyjano powróci ze zdwojoną siłą.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło w końcu nastepujące działanie:

1. Ograniczyłem podmiankę do 5%, przy podmiance wyzbierałem część Cyjano, ale to i tak tylko profilaktyka

2. Zwiększyłem natlenianie wody - poprawiłem dopływ powietrza i zwiększyłem cyrkulację przy powierzchni wody, na prawdę potężne zawirowania!

3. Dotlenienie spowodowało wzrost pH do prawidłowych wartości rzędu 8.10-8.30

4. 2 razy co tydzień na 220L wlałem po 5ml związków jodu Kent TECH-I

5. Włączyłem lampę UV-C 36W co 2 dni na 3 godziny przez tydzień w godzinach od 16.00 do 19.00 (w tym czasie Cyjano najbardziej rozwinięte).

6. Zmieniłem świetlówkę 54W T5 AM 14K na AM 10K (?!!)

7. Odłączyłem RowaPhos jakieś 2 tygodnie temu orientując się, że totalnie wybiłem foforany. Teraz być może ich powolny wzrost ma znaczenie na wycofanie się cyjanobakterii(?). Tego nie wiem.

ponadto profilaktycznie:

4. Podniosłem twardość do 11 dolewając Kent TECH-M (magnez) do poziomu 1600 mg/l

5. Podniosłem poziom wapnia do 450 mg/l

Oprócz wycofywania się Cyjanbakterii Red zaobserwowałem piękny rozrost i wybarwienie korali miękkich i LPS!!!!


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.