Skocz do zawartości
zako

Oswietlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie ciekawa lektura


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zako :playing

Bardzo porzyteczne i przystepnie napisane. Artykul porusza kilka podstawowocy spraw o ktorych czasami zapominamy. Pomyslalem o przeniesieniu do tematu "Ciekawe linki" , ale szkoda zeby taki temat zaginal.

Przyklejam wiec w dziele dla nowicjuszy jako jedno z podstawowoych zagadnien ktore kazdy na starcie powinien przestudiowac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jesli jestem w błędzie, ale kiedyś to był tekst na stronie www.blum.com.pl , ktora niestety zniknela z netu, zastanawiam sie czy tekst sie poajwil za zgodą autora. większość informacji w tym tekscie było z kolei wzięte z bodajże z drugiego rozdziału ksiązki "aquarium corals" bornemana.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu dobry pomysł :playing

kaziko informacja ta jest ogólno dostępna w internecie

BIBLIOGRAFIA:

Albert Thiel - zbiór artykułów opublikowanych na www.athiel.com

Eric Borneman - AQUARIUM CORALS - Selection, Husbandry, and Natural History

Eric Borneman - zbiór artykułów opublikowanych w Internecie

Vincent B. Hargreaves - The Complete Book of the Marine Aquarium

Bartosz M. Blum - wkład własny

*wszystkie prawa zastrzeżone*

Tomku nie przesadzaj :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zako jak zawsze stanął na wysokości zadania :playing super artykuł :strutin

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy dobrze się tutaj doklejam ale tamat zwiazany z oświetleniem...więc zapytam.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby coś powiedzieć na temat sklepu

http://www.aqva-light.pl/

Godny polecenia?


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254880 szirkos :

Witam,

Nie wiem czy dobrze się tutaj doklejam ale tamat zwiazany z oświetleniem...więc zapytam.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby coś powiedzieć na temat sklepu

http://www.aqva-light.pl/

Godny polecenia?

zamawiałem kiedyś, szybka wysyłka dobrze zabezpieczona i jeszcze podobny sklepik tez sprawdzony http://www.zoolight.pl


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w aqua-light i skepl super, jak się statecznik popsuł to za 2-3 dni miałem nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkiemi ręcami tą firmę.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy kupowałem super firma


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Szybciej dostałem od nich zamówiony towar niż mój przelew z banku do nich dotarł :)

Pełna profeska i wzorowe podejście do klienta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sklep.Towar solidnie pakowany,szybka wysyłka.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak poprzednicy , bardzo szybka wysyłka i dobrze zabezpieczona - z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za rekomendację sklepu. Chyba jeden z niewielu w którym znalazłem 11W świetlówki kompaktowe. Przekopałem wcześniej całe allegro i nic..,a tam są. Dzięki jeszcze raz, na pewno skorzystam.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Mam w tej chwili oświetlenie 2x54 T5 z odbłyśnikami. Świetlówki to Aqua Medic Reef White 10000[K] i Aqua Medic Reef Blue.

Planuję zrobić sobie jeszcze jedną belkę 2x54, ponieważ poprzednia konstrukcja okazała się udana i tutaj mam dylemat.

Jakie świetlówki dać? Czy też taką samą konfigurację, czy może AM Reef White 10000[K] + AM Reef White 15000[K], a może dwie świetlówki Blau Aquaristic Reef Day 17000[K].

Obsada która będzie to same miękasy i kilka LPS-ów. SPS-ów nie będzie, na nie planuję zrobić osobny zbiornik (w dalszej przyszłości).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu :) mi np podoba sie temp barwna ok 14000-1600K i stosunek białych do niebieskich 50:50, tak tez mam u siebie (jedna biała 13000K a druga 18000K, ale teraz jak coś chciałbym fioletową :) fiji purple np.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka wystarczajaca, tylko przed kupnem sie zorientuj, czy bez problemow dostaniesz takie male swietlowki w odpowiedniej barwie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, mam nadzieje że sie wstrzeliłem w temat :)

Co jest lepsze , świetlówki power compakt czy zwykłe świetlówki T5 ? oczywiście o tych samych parametrach.

Może sprecyzuje która lepiej oddaje moc, lepiej sie instaluje itd.

Sklep pomylił świetlówki i przysłał mi power compkty zamiast T5 i zastanawiam się czy może tymczasowo nie wrzucić ich zamiast moich starych T5 wstawić musiał bym tylko tymczasowo inne oprawki.

Z góry dziękuje za opinie.

Pozdrawiam

P.S.

Aby nie dodawać kolejnego post -a piszę dalej ...

Widzę że nikt się nad tym nie zastanawiał, nie obserwował różnic lub nie miał okazji ... :)

Na moje szczęście również już nie muszę - sklep: www.aqva-light.pl w którym puściłem zamówienie podszedł do sprawy profesjonalnie i wymienią mi świetlóweczki ogólnie kolejny "plus" dla nich na tym forum :)


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko mam nowo założony zbiornik 430l. Pytanie dotyczy oświetlenia mam lampę 2 razy HQI 150w 2* T5 blue plus 54w i 2*54w actinic. Jak je zapalać .Taką lampę doradzono mi w erybka w Zabrzu.

Szkoda że nie umie mi nikt odpowiedzieć na moje pytanie


450l+sump160l +odpieniacz Acti Power Cone 200.Lampa 2*150HQI 4*T5-54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapal 2 T5, po godzinie druga pare, po godzinie, na 8 godz. HQI, potem wygaszaj odwrotnie (najpierw HQI, po godzinie 2 T5 i po nastepnej ostatnie T5). Wtedy juz powinna sie palic jakas 1 W lampka na noc, zeby rybki nie wyskakiwaly i byly spokojniejsze.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź.


450l+sump160l +odpieniacz Acti Power Cone 200.Lampa 2*150HQI 4*T5-54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.