Skocz do zawartości
adam1203

Trachyphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od piątku jestem posiadaczem tego korala, następnego dnia pompował się niemiłosiernie.

2212-kor3.jpg

W sobotę wieczorem zrobiłem podmiankę i teraz pompuje się ale nie az tam mocno jak pierwszego dnia po zakupie...

2212-kor4.jpg

Moze byc to spowodowane podmianką, czy może mocne pompowanie było spowodowane "szokiem" a teraz dopiero się aklimatyzuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczaja się do twojej wody wszystko bendzie ok


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Blastomussę i Trachyphyllię. Obie były tak samo aklimatyzowane. Blastomussa żyje a Trachyphyllia padła od razu. Wg. mnie wrażliwy koral. Przestaw może w cień, w słaby prąd wody, może miejsce mu nie odpowiada.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mamy Trachyphyllię. I rośnie sobie spokojnie. Najpierw była na piasku, ale coś nas podkusiło i daliśmy na skałę. I szczerze pisząc, tam jej lepiej :playing wręcz się rozpływa i ładne ma kształty.

Powodzenia z Twoją Trachyphyllią. Na pewno będzie ok.


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koral od soboty zachowuje się coraz lepiej, dzisiaj po napompowaniu ma 18 cm (szkielet 11, po zakupie pompował się do max 14)

Chyba bedzie dobrze, narazie nie robie podmian bo chyba wyjałowiłem wode....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam 1203 swoją drogą piękne zdjęcia. Czym robione??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę a ja mam jakiś sony alfa, mogłem sobie po prostu kupić telefon i spełniłby moje oczekiwania.:banghead


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.