Skocz do zawartości
slawomirdyl

Otwarcie konkursu fotograficznego 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Też podoba mi się pomysł Natana


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowane kategorie:

ryby

polip

czerń-biel

ukryte/schowane

pomarańcz

róż

lps

sps

odbite

oczy

lato

jesień

zima

noc

wzór/deseń

proszę dopisać swoje kategorie, wybierzemy 12 kategorii i zaczniemy od losowo wybranej.

proszę się raczej skłaniać w kierunku kategorii niekonwencjonalnych, takich w których nie było jeszcze 1000000 zdjęć i nie macie ich setek tysięcy na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak "pomojemu" to sugerowałbym comiesięczny konkurs na akwarium miesiąca plus do tego poboczne konkursy w takiej formule jaką sugeruje Natan.:)

Ogólnie pomysł świetny, może i ja jak już odpalę swoją rafkę to za jakiś... rok jak się rozkręci też stanę w szranki takich zawodów:tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styczeń - zima / blue

luty - love / friendship

marzec - oczy

kwiecień - wiosna

maj - pomarańcz / róż / zieleń

czerwiec - polip

lipiec - lato

sierpień - odbite

wrzesień - jesień

pazdziernik - wzór / deseń

listopad - scary / dark / night

grudzień - swięta

nie dawałbym podziałów ryba, sps, lsps, bezkegowce - bo tak naprawdę wiekszość z nich pasuje do każdej kategorii - przy wyborze zwróćmy uwagę, żeby finalnie było w kalendarzu po trochu wszystkiego

i nie wiem czemu ograniczać się do jednego zdjęcia przez jednego użytkownika - nie wiem czy będzie nas wielu umieszczało fotki - więc żeby może wybór był ciotkę większy to dajmy po max 3 od jednego usera

@slawomirdyl - jeśli będziesz potrzebował chętnie pomogę w jakimś projekcie ogólnym kalendarza


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za projektem Krisa77 :),tyle ,że bym nie wprowadzał żadnych ograniczeń ilościowych.Im więcej fajnych fot tym lepiej.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byśmy robili kategorie ryba - to zgadzam się - 40 zdjęć ryby to dość dużo - ale jeśli siłujemy się na fajniejsze kategorie, przy których można mieć np 2 fajne pomysły interpretacyjne to czemu by nie? te ciekawe tematy dają fajne pole do kombinowania z wyobraźnią .. szkoda by było zmarnować kilku wizji (oczywiście sądzę, że nie jest to łatwe więc nie będzie tego dożo)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, wszędzie indziej można wrzucać tylko jedno zdjęcie.

to tak jakby na olimpiadzie w biegu na 100 m startowało po 3 biegaczy z każdego kraju tak na wypadek gdyby się faworytowi nie powiodło.

poza tym na forum znajdują się osoby których fotki znacznie wyróżniają się z tłumu, zwiększając ich ilość (ich fotek) zmniejsza się szanse tych 'słabszych'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialeś 3ch amerykanów w finale biegu na 100m ? :) żartuje oczywiście - jeśli tak jest wszędzie to git - róbmy po 1-dnym - zawsze pozostałe można pokazać w wątku o swoim akwarium :)

mam tylko nadzieję, że zdjęć będzie więcej niż komentarzy w tym wątku :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym zeby w przyszlosci osoba podejmujaca sie konkursu juz na poczaku ustalila zasady kryteria i podejmowala decyzje stanowczo. Inaczej robi sie balagan bo ile ludzi tyle zdan.

Prywatnie jestem za zdjeciami do kalendzarza na kazdy miesiac inny temat. Kazdy jedna fotka. Im mniej zawilosci tym lepiej


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3714-tn_montipora.jpg

Moja zielona wersja Marsa:)


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257880 Natan :

Możemy zrobić konkurs 'testowy', jeśli nie ma sprzeciwu mogę się podjąć organizacji.

Zacznę od spisania jasnego regulaminu, który tu wrzucę i ustalimy czy wszystko jest ok.

Działaj :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępna wersja regulaminu, wszelkie uwagi mile widziane.

REGULAMIN KONKURSU

I. CEL KONKURSU I ZGŁOSZENIA

1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zdjęcia z danego konkursu tematycznego.

2. Każdy konkurs ma inną tematykę.

3. W ciągu 14 dni od ukazania się nowego tematu z konkursem każdy użytkownik może zgłosić swoje zdjęcie do konkursu.

4. Jeden użytkownik może w danym konkursie zgłosić tylko jedno zdjęcie.

5. Zdjęcia przysyłamy w formie PW do użytkownika XXXXXX. W temacie wpisujemy 'zdjęcie' i w treści podajemy link do zdjęcia.

6. Zdjęcie ewidentnie nie na temat nie zostaną opublikowane.

7. Zdjęcia należy przysyłać obrobione, długość zdjęcia musi wynosić maksymalnie 20 cm, zdjęcia nieobrobione lub za duże nie zostaną opublikowane.

8. Użytkownik musi posiadać kopie zdjęcia w dużej rozdzielczości, tak by można je było wykorzystać do produkcji niekomercyjnego kalendarza. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie zdjęcia do kalendarza.

9. Nie można zgłaszać tego samego zdjęcia do kolejnej edycji konkursu.

10. Jeżeli do danego konkursu nie zostaną zgłoszone co najmniej 3 zdjęcia, konkurs nie zostanie rozstrzygnięty, zgłoszone zdjęcia zostaną jedynie opublikowane.

11. Po zakończeniu przyjmowania zdjęć, zdjęcia zostaną ponumerowane i wystawione w temacie danego konkursu w celu głosowania.

II. ZASADY GŁOSOWANIA

12. Głosowanie odbywa się w ciągu 7 dni od wystawienia zdjęć.

13. Głosy należy wysyłać w formie PW do użytkownika XXXXXX. Aby głos był ważny wiadomość powinna w tytule zawierać tylko numer zdjęcia, na które oddajemy głos, np.: 3

Bez spacji, cudzysłowów, przecinków, kropek - sama cyferka.

14. Każdy użytkownik może oddać tylko jeden głos.

15. Jeśli ktoś zagłosuje dwa razy oba jego głosy będą unieważnione.

16. Można głosować na swoje zdjęcie.

III. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

17. Po Zakończeniu głosowania podliczone zostaną głosy, a następnie zwycięzca zostanie zaprezentowany w temacie danego konkursu.

IV. NAGRODY

18. Zwycięzca może sobie wpisać w stopce, że wygrał konkurs i lansować się wśród wąskiej społeczności akwarystów morskich udzielających się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan zgadzam się na warunki regulaminu i wnioskuje byś to Ty zajoł się zbiorem fotek oraz organizacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się - prosto, przejrzyście no i ta nagroda :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, jak coś mogę pomóc.

W razie coś to nawet mam serwer na który możemy zapakować fotki.

Jak coś to daj znać.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO punkt 16 można by usunąć i nie mieć możliwości głosowania na swoje zdjęcie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze dziś zrobiłem kilka fotek ;-)

270-babiczka 2.jpg

270-clawularia1.jpg

270-oko strombusa.jpg


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.