Skocz do zawartości
majusia10

ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum, od kilku dni go intensywnie czytam i przeglądam galerię. Postanowiłem, iż w niedalekiej przyszłości dokonam zakupu gotowego zbiornika ReefMax Aquaela. Wiem, że nie jest on idealny, ale takie rozwiązanie będzie dla mnie najlepsze. Wstępnie dokonałem kosztorysu i wyboru wszystkiego co muszę dokupić, aby zbiornik ten uruchomić. Jeśli można prosić o ocenę i ewentualną korektę listy zakupów będę wdzięczny :)

1 ReefMax Zestaw XXL Komplet

- Akwarium AquaEl Reefmax ze standardowym wyposażeniem

- Filtr odwróconej osmozy 3korpusy 75gpd, najwyższa jakość oraz Filtr DI

- Sól Preis Meersaltz 4kg

- Salimetr AquaMedic

- Żywy Piasek OcenNatures 9,07kg

- Dwie Pompki Cyrkulacyjne Hydor Koralia 1 oraz Nano mocowane na magnes

- Zestaw wkładów filtracyjnych Purigen i Chemiclean, bakterie special Blend 118ml oraz czyscik do szyb pływający"

2 Reef Construct klej AquaMedic

3 JBL Test pH 7,4 - 9,0, NO2, NO3, KH, Mg/Ca

4 Dzika Żywa skała Indonezja 10 kg

6 Cylinder miarowy do zasolenia

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Posiadam Reefmaxa od dwóch miesięcy. Więc tak - zakupiłem ten sam zestaw. Polecam dopłacić 50 zł, i kupić dwie pompki Koralia 1 ( na mój gust, dwie jedynki to i tak za mało - mam martwe strefy), bo NAno będzie za słaba.

Testy - dokupiłbym NH4 i PO4.

Reszta bez zarzutów - startuj! :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompek to chciałem jedną nano, gdyż jest mniejsza od jedynki, no ale skoro mówisz, że dwie jedynki to i tak mało, to już lepiej zakupić taki zestaw jak Ty masz :) heh a na początku myślałem tylko o jednej pompce Aquaela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się da to pomyślałbym o innych testach, szkoda kasy na testy które zgrubnie pokazują co i jak..

NO3 (ewnetualnie amoniak i azotyny), KH, pH, później Ca i Mg, test PO4 w tanim wydaniu są bardzo niedokładne więc chyba lepiej od czasu do czasu dać komuś z hanną do przebadania wodę. Testy polecam Salifert, porównaj ceny bo w sklepach są w bardzo różnych cenach :))

no i pomiar temperatury by się przydał

oczywiście to tylko moje zdanie :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt tego co opisałeś??

Łukasz z Acropory polecał mi na początek Koralie 2 potem cos dokupić... ale na początek "2" wystarczyła by podobno.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępny koszt po cenach z jednego ze sklepów to niecałe 2 700 zł :)

Co do pomp to kupiłbym raczej tak jak napisał Ziemniok - dwie jedynki :) Albo zostawię tak jak napisałem :)

Co do testów - różnica cenowa zestawu sześciu testów między JBL a Salifert to niecałe 70 zł... Warto dać o tyle więcej za Salifert? Jest bardziej dokładny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263582 majusia10 :

Co do testów - różnica cenowa zestawu sześciu testów między JBL a Salifert to niecałe 70 zł... Warto dać o tyle więcej za Salifert? Jest bardziej dokładny?

Poszukaj w necie instrukcji obsługi do testów, zobaczysz skale w jakiej pokazują i mniej więcej na jakiej zasadzie działa.

Salifert ma jedne z lepszych testów do morskiego. Jak poczytasz to większość osób ich używa.

mam np test JBLa na Ca/Mg testy są zależne od siebie, liczysz najpierw sumę a później odejmujesz:D bezsens, 2 krotnie masz możliwość popełnienia błędu. a teraz korzystam z Saliferta właśnie.. bez porównania :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Salifert ma jedne z lepszych testów do morskiego. Jak poczytasz to większość osób ich używa.

mam np test JBLa na Ca/Mg testy są zależne od siebie' date=' liczysz najpierw sumę a później odejmujesz bezsens, 2 krotnie masz możliwość popełnienia błędu. a teraz korzystam z Saliferta właśnie.. bez porównania[/quote']

No to wszystko jasne, instrukcji już szukać nie muszę :) Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym poszukał i kupił coś używanego - pewnie sporo taniej (za 2 miesiące będę sprzedawał swojego reefmaxa i pewnie akwa+szafka za 800pln sprzedam) do tego pompki cyrkulacyjne też możesz używane kupić (za pół ceny nowych)

skały bym kupił mniej (u mnie mam 7-8kg i starczy), piasku 9kg to o 4-5kg za dużo,

tego bym nie brał wcale:

Zestaw wkładów filtracyjnych Purigen i Chemiclean, bakterie special Blend 118ml oraz czyscik do szyb pływający

2 Reef Construct klej AquaMedic

no oprócz czyścika

6 Cylinder miarowy do zasolenia - nawet nie wiem co to jest :)

testy też odpuść - mój reefmax ma 2 miesiące i bez testow jadę (choć myślę że niedługo je kupię tak dla własnego lepszego samopoczucia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie na początek nie będą potrzebne? Wkłady filtracyjne też nie?

Co do kleju to raczej go będę potrzebował, skały po ułożeniu chciałbym unieruchomić :) A cylinder to takie naczynko do którego wkłada się salimetr :) heh nie wiem czy to potrzebne, bo nigdy na oczy salimetru nie widziałem, więc nie wiem jak się go używa w otwartym zbiorniku :)

Co do używanego zbiornika, to fakt, można takiego poszukać, ale trochę boję się, że coś będzie nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten cylinder jest w zestawie z salimetrem

jak weźmiesz wodę z podmian to według mnie bakterie będą zbyteczne i wkłady filtracyjne na początku też nie - już lepiej może kupić filtr na peletki i startować od razu z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263797 majusia10 :

Co do używanego zbiornika, to fakt, można takiego poszukać, ale trochę boję się, że coś będzie nie tak :)

A możesz kolego napisać czego się boisz, że coś będzie nie tak? :-) w czym tkwi twój problem obaw?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piszę :) Ktoś z forumowiczów sprzedawał ReefMaxa z uszkodzoną pokrywą - nie działała jedna świetlówka... ponoć w pierwszych reefmaxach nie wszystko było dopracowane i kolejne produkcje były lepsze.... ja oczywiście nigdy Reefmaxa nie używałem, więc dla niektórych mogę pisać głupoty, wiec wybaczcie :) moja obawa jest związana po prostu z poprawnym działaniem całego sprzętu, pokrywy, filtrów :) poza tym Syciu napisałem Ci wcześniej na priv :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój start wydałem 3.250 zł

Reefmax od SYCIA (dziękówka) za na prawdę dobre pieniądze... i w sumie jak nowy do tego Reef cyrkulator 2600 czyścik pływający i dodatkowy komplet świetlówek. A wszystko to za....... aaaaaa nie powiem :waving


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.można wiedzieć co to jest ten filtr na peletki

1.a nowy odpieniacz nie trzeba (np.tunze9002) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.