Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak likwidowałem baniak kilkanaście lat temu to wszystkom spakowane zawiozłem do zoo.

Umówiliśmy sie podczas wizyty kilka dni wcześniej. Potem odwiedzalem moich byłych podopiecznych. Kiedyś to sie chyba jeszcze sponsoringiem nazywało - jakaś plakietki montowali przy baniakach.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, pytanie czy przetrwają taką nagłą zmianę środowiska, Oświetlenie na pewno mają inne niż u ciebie czy u mnie tzn dawno nie zmieniane, Widać to po grzybkach są wyblakłe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka filmów z dzisiejszej wizyty w ZOO

Morskie 1

Morskie 2

Skalary

Razbory Klinowe

Co ciekawe ludziska na widok czegoś takiego szczęki zbierają z podłogi :) a Akwaria wyglądają niezbyt ciekawie oczywiście Morskie bo słodkowodne są zadbane :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzykrotnie jedna z Łódzkich firm akwarystycznych podejmowała z Łódzkim Zoo rozmowy o możliwości prowadzenia/sponsorowania zbiorników morskich i trzykrotnie rozmowy nie doprowadziły do żadnych konkretów.

Przykro mi to mówić, ale widocznie pracownikom i dyrekcji Łódzkiego Zoo nie zależy na tym aby zwierzęta zamieszkujące ogród były godnymi ambasadorami środowisk naturalnych z których pochodzą,

Grunt że jest wypłata w stałej wysokości, po co się przemęczać...

Ciekawostka:)

Do Łódzkiego Zoo kupuje się bilet w okienku bileterki, ale w odległości 50cm od okienka bileterki jest drugie okienko "Pani przedzieraczki" która to skrupulatnie przedziera wszystkie bilety zakupione w okienku bileterki, śmieszne jest to że obie Panie siedzą obok siebie i wcinają ciastka z jednego talerzyka .

Takich sztucznie utrzymywanych etatów w Polskich ogrodach zoologicznych są pewnie tysiące, jakie Łódzkie zoo ma wyniki hodowlane? - żadne.

A pod Łodzią w prywatnym zoo urodziły się ostatnio lwy albinosy.

ech, szkoda strzępić język...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to prywatne ZOO w Borysewie bardzo dobrze się rozwija :) ale te małe Lwy są słodkie, Lwica dzielnie wszystko znosi a można sobie podglądać co się u nich dzieje http://zoosafari.com.pl/index.php?page=biale-lwiatka-na-zywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja może nietypowo, ale stanę w obronie pracowników serwisujących zbiorniki...

Dlatego, że w tematyce słodkowodnej spróbowałem podjąć z nimi niewielką współpracę. Na forum ŁSAiT opisałem dokładniej jak wyglądało spotkanie, ale i tu się podzielę. Łódzkie ZOO kupowało dotychczas krewetki crystal, co jest dla mnie dziwne gdyż w Łodzi jest kilku "hodowców" jak to nazywają "hobbystów" tych krewetek. Dla nie wtajemniczonych mnożą się jak oszalałe gdy stworzy się im odpowiednie warunki. Zbiorniki słodkowodne zrobiły na mnie dobre wrażenie, biorąc pod uwagę ogólny wygląd pomieszczenia :) czasy PRL się przypominają brak odpowiedniej klimatyzacji i wentylacji , a wody trochę tam jest...Po krótkiej rozmowie z pracownikami ustaliliśmy że gdy będę miał nadwyżkę to im nieco dostarczę... Młody jestem więc czasy gdy hobby to było dzielenie się wiedzą i "zdobyczami" średnio pamiętam obecnie jest to zapomniane i odsunięte na dalszy plan liczy się kasa, ale z opowiadań starszych akwarystów było to normą. Dlatego doszedłem do wniosku, że najlepszą formą podzielenia się krewetkami będzie obdarowanie bezinteresowne zoo, dlatego że... hobby należy szerzyć i może jak przyjdzie dziecko z rodzicem do zoo zobaczy ładne, fajne krewetki to się zarazi chorobą słodkowodną, a może nawet słonowodną po obejrzeniu baniaka morskiego.

Przy kolejnej wizycie ich mina była bezcenna gdy dostali krewetki. Rozmawiając z pracownikami dowiedziałem się iż obecnie podlegają pod zieleń miejską... Widać co jest ważne gdy tylko wejdzie się do ZOO modernizacja odbywa się na etapie, ławki, trawniki, zagrody dla zwierząt większych ale działy akwarium, terrarium i ptaki pomijając sępy są nieco zapomniane. Nie zgadzam się z twierdzeniem iż ważne jest by wziąć wypłatę... na poziomie pracowników którzy tyrają na zapleczu w warunkach z lat 80-tych. Wrzucenie ich do wspólnego worka z kierownictwem jest niesprawiedliwe, krzywdzące. O sponsorze łódzkim nie wiem nic, ale pewnie barierę stanowi biurokracja jaką musiał by pokonać po rozmowie z zielenią miejską, oraz co dziwne kolejno zmieniającymi się przełożonymi bo zoo wędruje od zwierzchnika do zwierzchnika. A zwierzchnicy ci raczej mają mało wspólnego z akwarystyką.

Tutaj również zachęcam do urozmajcenia zbiornika morskiego, bo zapewne wielu z morszczaków ma w nim niewymagające koralowce miękkie.

Temat Zoo miałem zamiar poruszyć przy okazji spotkania... ale coś to Łódzkie oraz Zgierskie spotkanie się odwleka.

Zoo Borysew... a czy oni mają akwaria? Gdy byłem tam 2 lata temu to jeszcze nie mieli. Widać takie jest podejście zoo akwaria "pod strzechy" a lwy, antylopy i inne zwierzęta niedomowe do zoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Naszym ZOO zostały tylko praktycznie ptaki i osły cała reszta jest mało atrakcyjna no chyba, że zaliczyć tutaj chcemy dwie żyrafy, jednego słonia czy emerytowane lwy i tygrysy, którym już się nic nie chce aaa nie! Jest Uchatka, ta nawet potrafi zaciekawić zwiedzających. Baniaczki? Już ja mam większą egzotykę w swoich niż oni tam u siebie. Co do Pań kasjerek... są też automaty, chyba dwa... nie działają.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczki? Już ja mam większą egzotykę w swoich niż oni tam u siebie. Co do Pań kasjerek... są też automaty, chyba dwa... nie działają.

A ktoś dzięki tobie wciągnął się w hobby akwarystyczne? Ktoś ogólnie poza Tobą to ogląda, cieszy się widokiem i egzotyką. Czy tylko masz wyrwany kawałek natury dla poprawienia swojego ja.

Co do sztucznie utrzymywanych etatów, uważam że lepiej utrzymać etat niż zwiększać bezrobocie i utrzymywać panią od przedzierania czy kasowania biletów w czasie gdy nic nie robi. Więc jak chce posiedzieć za najniższą krajową do emerytury jej wybór z tego co pamiętam niewiele im do tego brakuje. Pomyśl że to może być Twoja mama wolałbyś aby siedziała i przedzierała bilety czy by była bezrobotna? Może pani przedzieraczka po godzinie zamknięcia kasy oprzata lwy, sprząta pomieszczenia, zamiata? Nie wiem co robi nie jest ze mną w żaden sposób powiązana. Ale pieniądze z jej etatu gdy jej tam zabraknie napewno nie pójdą na polepszenie dobrostanu zwierząt.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś dzięki tobie wciągnął się w hobby akwarystyczne? Ktoś ogólnie poza Tobą to ogląda, cieszy się widokiem i egzotyką. Czy tylko masz wyrwany kawałek natury dla poprawienia swojego ja.

Jeszcze byś się zdziwił ile osób dzięki moim namowom ma baniaczki (często oddawałem małe zestawy za darmo tak na początek bo przecież u każdego z nas się coś znajdzie czego już nie używamy a nowemu się przyda) wprawdzie tylko słodkie mniejsze lub większe ale ma i wspieram ziołami czy zwierzakami nie jednego młodego akwarystę a nawet jak coś sprzedaję to daję i tak więcej niż osoba zakupi także w gratisie inne zioła gdyż wolę oddać młodemu darmo niż do kibla wywalić. Mam tylko jedną zasadę. Chcesz to przyjedź a dostaniesz bo ja dowozić nie będę.

Do opiekunów łódzkiego zoo nic nie mam a jedynie do decydentów bo to oni przecież decydują co jest czy będzie w Naszym Ogrodzie. Natomiast ja się pytam po co było kupować ten złom do sprzedawania biletów jak i tak nie działa. Lepiej było wziąć tą kasę i kupić nawet żarcia czy też zainwestować w inne zwierzaki w zoo a nie w złom, który i tak rdzewieje.

BTW.

Dziś w Konst. jest cyrk więc jak ktoś ma ochotę dzieciakom np. lwy pokazać to można się wybrać szczególnie, że pogoda nie sprzyja spacerom po Zoo.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwiałek spotkanie Zgierskie będzie w maju :) czekam tylko na decyzje Tomka co do dnia :) i Ozorków,Zgierz, może też ktoś z Łodzi dołączy odbędzie się na dniach :) ale ogólnie tam w ZOO w tych zbiornikach Morskich jest brak kolorowych Korali wszystko jednolite,pewnie światło też już ma wieki i należało by je wymienić w tym wypadku jak ma posłużyć lata to chyba jedynym wyjściem są Lampy ledowe, jedyne co się zmieniło to jakoś w 2012 doszedł ten Ustnik pomarańczowy Lunula, pozostałe ryby też już są stare więc trudno od nich oczekiwać zbyt wiele, A Papugi też tak jak by były tylko te ogólnie dostępne Nimfy,Nierozłączki,Kakadu,Żako a naprawdę rzadkiego Gatunku to nie ma w ogóle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś amadynę wspaniałą. Ładny samiec lata swobodnie w jednym z pawilonów przydała by się pewnie samica... Sępy też mają fajny wybieg, polecam porę karmienia i wejście do klatki. Wrażenie o wiele lepsze niż oglądanie przez kratę... Dla tych co nie dostrzegli i zastanawiają się o czym piszę. To furtka nie posiada zamknięcia i można wejść do wyznaczonego miejsca w zagrodzie wtedy ptaki ogląda się bez bariery.

Dzięki za informację... na spotkanie bardzo postaram się dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Często w ZOO Goszczę :) nie ma tam nic czego bym nie widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy tylko u mnie te linki z 1 maja nie działają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj michał jest jest ... wandale którzy przyczynili się do zgonu żyrafy tych napewno nie widziałeś... takie barany to powinny mieć swój własny wybieg z suchą karmą do końca życia.

Linki z 1 maja u mnie też nie działają ale lepiej ogląda się to wszystko na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tych jełopów akurat nie widziałem, :) a Filmy powinny działać bo w końcu są na Youtubie jeszcze sprawdzę w ustawieniach, No teraz już będą działać :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/zdjecia/3796347,papuga-z-adhd-nowi-mieszkancy-w-lodzkim-zoo,5061351,id,t,zid.html

Ptaszek świetny z każdym się chce bawić, każdemu siada na ramieniu albo na głowie, Akwarium jest w remoncie i zamknięte dla zwiedzających i dojdzie jeszcze jeden zbiornik ale jeszcze nie powiem jaki :) Czy słodki czy słony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont w Akwarium się zakończył, obecnie wystrój jest stylizowany na Łodzi podwodnej, drzwi automatycznie się otwierają, po środku stoi nowe Akwarium ze ślepczykami, pozostałe zbiorniki bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Wczoraj na wybiegu FOKI, zamieszkała cała gromadka sympatycznych Pingwinów, wczoraj dojechała kolejna partia z Francji, i już można je oglądać na wybiegu, świetnie się w Wodzie prezentują :) to nie koniec zmian również w Akwarium będą techniczne modyfikacje, rozmawiałem z Asystentką działu akwarium, jak ktoś ma nadwyżkę Miękasów, a nie wie co z nimi zrobić to może im zanieść, z tego co wiem to SPSy raczej się nie pojawią, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej kaktus na ręce Ci wyrośnie niż oni zbudują to orientarium :) nie podali źródeł finansowania, w Łodzi było już kilka różnych pomysłów, żaden nie zrealizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łódź miasto cudów - mimo wszystko wierzę że i pieniądze się znajdą... W poprawę infrastruktury drogowej w Łodzi też mało kto wierzył a mimo wszystko prace idą do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trasa W-Z skróciła czas podróżowania o... 5.5 sekundy a koszt tego to lekko 750 mln zł :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace tak idą do przodu,że właśnie umoczono 700 milionów w trasie W-Z, która jest gorsza niż przed remontem :) ale chwała za Trasę G Górna to inwestycja jak dla mnie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,5 sec ale ile dziur mniej ? koleiny ? czas to zweryfikuje... skoro znalazło się tyle na trasę WZ to może uda się wyskrobać kasę na orientarium. Jak na biedną spłukaną Łódź to macie piękne inwestycje i to nie najtańsze jak widać.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.