Skocz do zawartości
Warszawiak

Reefmax po Warszawsku

Rekomendowane odpowiedzi

Kup w TESCO demineralizowaną. 4 PLN za 5 litrów. Ja tylko na takiej jadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo tak??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie proponuje demineralizowanej to zupełnie inna bajka niz RO skoczy w góre krzem potem rozpeta sie piekło z glonami kt będą wlazily na korale.. Jednym słowem możesz miec bajlando na całego. Nie pisałbym gdybym sam tego nie przerobił do dzis aż mnie ciarki przechodzą jak przypomne sobie z tym walke :banghead Lepiej wyszukaj sklep z morszczyzna co sprzedaje wode RO po DI np we wrocku 0,30gr za litr:) w Wawie nie powinienes miec problemu wystarczy naszykowac duzy baniak i do roboty:)

ort do poprawy

pkt 8 Regulaminu


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zelix, bardzo słusznie :clowning gdyby tylko kolega skorzystał z wyszukiwarki, znalazłby odpowiedzi.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszukaj akwariowych kolegów z Warszawy, przecież nie odmówią spragnionemu wody RO/DI na czas awarii.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszą - nie kombinuj :-) - baniaczek i po wodę - myślę że każdy sklep poratuje


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning Nika... nie muszę korzystać z szukaj'ki a by dostać takie info, o problemach po demineralizowanej wodzie wiem.. tylko zapytałem czy kolega długo tak robi...

Problemu z dostaniem wody i jej transportem nie mam wcale... Tylko problem polega na tym że pracuje od 7 rano do 19

I nie mam jak podjechać do sklepu... może jutro coś mi się uda wykombinować..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak

Jade na demineralizowanej od samego początku, czyli od kwietnia 2010. Na początku mojej przygody z morszczyzną czytałem jakiś post na temat wody do podmianek i stwierdziłem (nie wiem czy słusznie), że demineralizowana wyjdzie taniej niż filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krótką mete na pewno wyjdzie taniej, w e'rybce filtr kosztuje 139 zł plus przesyłka...

28 litrów i masz swoja membrane.. kolejne 28 i juz zaoszczędziłeś 139 zł... prosta kalkulacja, nie opłaca się kupować.. dolicz do tego czas poświęcony na podroż do tesco... Twoje pieniądze...

Membrana wróciła do normy... dzięki Tofikowi , zobaczymy na jak długo..

Teraz drugie pytanie, jak skutecznie walczyć z tym nalotem brązowym??

Temat z membrana rozwiązany, membrana wymieniona.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy nalot powoli ustępuje... Do zbiornika przywędrowała krewetka Debelius... 1szt. i siedzi ciągle schowana.. chyba czeka na kolegę/koleżankę oraz rybka Chrysiptera parasema :o Wszyscy się świetnie dogadują :googleye

W planach z ryb jest jeszcze jeden Amfiprion ocellaris, Pterapogon kauderni, Signigobius biocellatus, Pseudocheilinus hexataenia

Chciał bym te rybki wiem że to będzie raczej za duzo.. tylko nie wiem z czego ewentualnie zrezygnować... Pterapogon kauderni albo Pseudocheilinus hexataenia. Babka będzie na bank bo muszę mieć kogoś solidnego do kopania... Doradzicie coś??

(do moderatora: Napisałem post pod postem ponieważ przy edycji poprzedniego temat nie wraca na pierwszą stronę jako temat aktywny, za utrudnienia serdecznie przepraszam.)

(do Forumowicza: akurat w tematach/dziennikach dot. zbiorników , czyli "nasze akwaria", "fotografia morska" czy też "targowisko", pkt. 6 -ty Regulaminu nie jest tak restrykcyjnie "ścigany". inaczej jak zrobić aktualizację ?

:waving

ps. orty - pkt. 8 obowiązują w każdym dziale)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim Debeliusem było tak że jak wpuściłem pierwszego to też pochodził niecały dzień po akwa po czym schował się pod skały i nie wychodził wcale, nawet do jedzenia nieśmiało się wyłaniał :o

Dokupiłem drugiego, wpuściłem do akwa i nie minęło 30 sekund i już się odnalazły :googleye

Buszują teraz razem po całym akwa :waving


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no doszedł nowy debelius...

ale siedzą osobno.. mimo tego już bardziej odważnie..

Zrobiłem testy salifertem... o to one..

Kh - 7,4

Ca - 430

Mg - 1470

NO3 - 2

Martwi mnie magnez, jest chyba za wysoki... Czy mi się wydaje...??

no i niski poziom Kh... 7,4 też chyba troszke za nisko...

Proszę o ocenę i porady...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem:

Twz. "atrament" PHOSPHATE REMOVER no i test na fosforany Seachem PHOSPHATE

PURIGEN

CHEMI-PURE

PHOSGUARD

Poczekamy na efekty... stosuje na razie atrament , PURIGEN i CHEMI-PURE zaś PHOSGUARD czeka w razie konieczności..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy masz bardzo ok! a mg miesci sie w normie 1300-1500. Z dostepnych parametrow zeby mialbym kh na uwadze zeby bardziej nie spadlo. a no3 bardzo ok! z tego co pamietam acropor nie masz w baniaku. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luft... nie acropor nie mam.... i raczej mieć nie będę... no chyba że zmienię trochę w oświetleniu... i odpieniaczu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... jak podbić Kh w razie czego...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło lub dokupiłeś coś do akwarium z dawniej wymienionych chcących rybek.:help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadłem tutaj zapytać kiedy jakieś nowe fotki zapodasz ;)

Kh podbijesz NaHCO3, ale wczesniej dla bezpieczenstwa dobrze poczytac dział ballinga, zeby później coś na mnie nie było ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze trochę... miałem kryzys w zbiorniku... ;) teraz wraca wszystko do normy, Kh mierzyłem dwa dni temu i było już ok...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDN :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, po długiej nieobecności witam w temacie jeszcze raz...

Zmian było.. sporo... może zacznę od tego że przez euphylie która zaczęła gubić tkankę zawaliłem system... Ale opanowałem sytuację... ofiary.. były owszem, ale nie będę ich tu wymieniać.

Teraz parametry są w normie.

Zmieniłem sól na ATI

Dodałem 1 świetlówkę no i na razie to tyle... było kilka SPS'ów na próbę... niestety nie ma już żadnego. Ale to było spory czas temu, niedługo spróbuje wprowadzić coś niedługo.

Quadricolor od Sprytnego podzielił się a w zamian za niego uzyskałem heteractis crispa, jest nowa euphylia parancora, szczepka callustrea fluo... i resztę będzie do zobaczenia na fotkach gdy dorwę jakiś aparat.. Na razie wstawiam zdjęcie po podziale quadricolora.

3af17bde44a4293amed.jpg


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj po dluuuuuuuuuuuuuuuugiej przerwie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś szczepka sps-a by się znalazła. Zresztą sam zobaczysz jak przyjedziesz. Quadri wreszcie wyszedł :thumbup:

Wrzuć foto tego heteractisa :realmad:

p.s. czekam na jego podział :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.