Skocz do zawartości
kapuhy

Ulepszamy ReefMaxa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm czy nie wydaje Ci się, że to i tak kiepskie rozwiązanie? Z pierwszej komory woda do 2giej dostaje się dołem i z dołu Twoja pompa pompuje wodę od razu do 3ciej komory, wiec odpieniek mieli w miejscu jedną wodę.. tak mi się przynajmniej wydaje, może się mylę, nie mam dostępu do tyłu akwarium i nie mam jak tego dokładnie podejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wymagający zawsze mogą skleić kilka płytek pleksi i bez większego problemu rozdzielić dopływ wody spływającej ze zbiornika i tej opuszczającej odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wymiary ma dokładnie ten odpieniacz? chodzi mi o szerokość z przodu, głębokość, wiem, że jest 8 i 8.5cm, ale które to wymiary? Zastanawiam się nad wrzuceniem tego odpieniacza zaraz równolegle z grzebieniem w pierwszej komorze panelu, a do drugiej wrzucić jakieś Spaghetti pod kilkoma białymi ledami, w 3ciej zostałoby miejsce na podwieszenie chemipure i purigen, ew. żywa skała na dnie, musiałbym tylko wyciąc jakoś tą część na którą przychodzą pałeczki z fizeliną, tak, żeby koszyki z pierwszego weszły do ostatniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś porównanie ma tego slim skima hydora do tunze 9002?

słyszeliście, że Tunze szykuje nowe odpieniacze - następcy 9002. Maja być na pompach igiełkowych, cichsze i wydajniejsze... może warto poczekać... bo o tym hydorze to strasznie mieszane wypowiedzi są... wręcz zaczęły ostatnio krążyć legendy na jego temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tunze 9002 nie powala, ale przerobiony na mesh daje rade. hydor ma mniejszy kubek i trzeba dobrze wysokosc zanurzenia w nim ustawic by to grało jak trzeba. zastanawiam sie dlaczego nikt nie powiela tego odpieniacza DIY ktory ktos kiedys do RM zrobil. Co do glosnosci 9002 to akurat pracuje b cicho.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy grzebienie np. Aqua Medic są nasuwane na krawędź szyby, czy trzeba je do niej doklejać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha odpowiem jeszcze Lizardowi

koszyków raczej nie przeciśniesz do trzeciej komory bez wycinania dziury w pokrywie. Te kosze zabierają miejsce, ktore mozesz dac płaskim skałkom. Zastanawiając się nad spagetti to poza bujniejszym rozkwitem życia w nim to nie widzę plusów w tym małym wysokim prostokącie. Ważne żeby nie ograniczać przepływu w obiegu. Już wolałbym tam wsadzić 2 DIY filtry na absorbery, bo spagetti będą się walać, przepływać z komory do komory... przerobiłem spagetti w reefmax i to nie była dobra decyzja :) W 3 komorze mozna wyjąć kołnież z z tym grzebieniem, bo to trzyma sie tylko na sylikonie. Ja skałę mam w 1 komorze i troche w trzeciej, gdzie miesci sie tunze 9002. Trzeba tam tylko w koncu grzebień przykleić lub wsadzić na wcisk i będzi git.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat. Obiecałem wrzucić fotę banalnej modernizacji odpieńka, więc wrzucam :)

Jak już gdzieś opisywałem, modyfikacja megaprosta, a pomaga na wkurzający wężyk, który spada z łącznika między kubkiem a odpieńkiem. Potrzebujemy regulowany zaworek dopływu powietrza i góra 15 cm wężyka. Ściągamy kubek, wysuwamy z uchwytu plastikowy łącznik (trzeba odpiąć oryginalny wężyk) i nakładamy na niego z jednej strony wężyk z odpieńka, a z drugiej wężyk z zaworem. Nakładamy kubek z powrotem, a nowy wężyk wyprowadzamy wypływem wody. I to wszystko :) Przeróbka ułatwia też dawkowanie powietrza i np. wyciągnięcie wężyka za okno. Przed założeniem kubka wygląda toto tak:

rm1h.jpg


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przerobilem tunze 9002 w RM :) Nie wiem czemu producenci tak nam zycie utrudniaja :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wkleić fotkę jakie rozwiązanie zastosował w 3 komorze,cak to u was wygląda?używacie patyków czy nie co tam w ogóle trzymacie...jak macie umieszczoną fizeline...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dajcie jakieś fotki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 komorze po biobalach odpieniacz, w środkowej siporax, w ostatniej po patykach z fizeliną pompa obiegowa, według mnie jedyne rozsądne ułożenie.

 

 

858_20170121_101809.jpg

 


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pierwsza komora - koszyk ze skałką, 1l siporaxu 25mm, czujniki autodokewki. Czasami fiselina na zraszaczu głównie po czyszczeniu szyb i dmuchaniu skały.

Druga komora - oryginalny odpieniacz, z zmodyfikowanym wężykiem. Połączony oryginalny wężyk z silikonowym przedłużonym. Wkońcu zero problemów z kręceniem. 

Trzecia komora, narazie pusta. Jutro zamawiam do niej Phosguard i węgiel. Mam nad nią autokarmnik.

_20170124_224405.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza komora - 2l Siporaxu 25mm + Purigen na górze fizelina idolewka

Druga komora - Pompa od starego odpieńka jako obieg a na niej odpieniacz

Trzecia (mała) komora - Czujnik temperatury

Czwarta komora - Grzałka i patyki z fizeliną

20170122_213920.jpg

Cały czas zastanawiam się jak to przerobić. Moim zdaniem trochę za mały obieg jest przez panel. Poza tym odpieniacz stoi na pompie więc pewnie nie mieli całej wody.

Zastanawiam się nad wywaleniem patyków i wsadzeniem w ostatnią komorę pompy obiegowej jakieś mocniejszej. Kto tak ma ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2017 o 00:46, Tenshuchiyu napisał:

Pierwsza komora - 2l Siporaxu 25mm + Purigen na górze fizelina idolewka

Druga komora - Pompa od starego odpieńka jako obieg a na niej odpieniacz

Trzecia (mała) komora - Czujnik temperatury

Czwarta komora - Grzałka i patyki z fizeliną

20170122_213920.jpg

Cały czas zastanawiam się jak to przerobić. Moim zdaniem trochę za mały obieg jest przez panel. Poza tym odpieniacz stoi na pompie więc pewnie nie mieli całej wody.

Zastanawiam się nad wywaleniem patyków i wsadzeniem w ostatnią komorę pompy obiegowej jakieś mocniejszej. Kto tak ma ?

 

też kombinuje z tylnim panelem, do tego stopnia ze wczoraj dosypałem miasku, mleczko w akwarium sie zrobiło no i filtracja pokazala ze neistety jest do d*py, rano ryby padły:)

 

kraby i kilka korali dzisiaj przerzucilem do kostki , na szybko zrobilem solanke i dalem kaskade:)

 

dzisiaj wieczorem chce zmienic calkiem tylni panel,

standardowego odpieniacza sie juz 2 misiace temu pozbylem, dodalem pompe obiegowa ale nadal problem z przeprlywem wody przez panel :)

 

sa 4 komory, problem z z przeplywem z 2 komory do 3 tej malutkiej waziutkiej, tak sobie wymsle ze albo ta scianke potrzaskam albo sprobuje jakos odciac od góry , wtedy poprawi sie spływ wody w czwartek komorze tej z prawej strony mam pompe obiegowa i tam planuje ja zostawic,

 

 

 

oto jak mam zrobione:

1 komora od lewej - siporax, purigen

2 komora - kule maxspect oraz odpieniacz

3 komora ta waziutka czujnik temp

4 komora - grząłka plus pompa obiegowa

 

jak myslicie dobre rozwiazanie ??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez shaolin33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki układ

1 komora (spływ) siporax prawie do pełna, silcate clear od sery, ATI Phosphat Stop oraz dolewka
2 komora odpieniacz własnej konstrukcji na pompie bubble magus, wielkością taki sam jak oryginał 
3 komora glony oświetlone zanurzoną hermetyczną rurką z diodami grow. 

Natomiast zastanawiam się czy nie zamienić kolejnością siporaxu z glonami. 


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.