Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jak najbardziej cichy. I pieni o niebo lepiej niż standardowy. Mam tego 135.35 i chodzi 24h. Przy docieraniu można usłyszeć minimalne drgania, ale póżniej nic. Czasami pokrywka podskakuje, ale to się zdarza tylko po czyszczeniu i są metody na jej wyciszenie. Ale to rzadkość. Bezszelestny to na pewno nie jest tak, że chodzi jakby go nie było. Ale jest niesamowicie cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz nagrać film jak pieni i masz sps-y w baniaku i im dobrze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sczerze, to mam bardziej skałkarium niż akwarium na daną chwilę. 3 rybki i spora ekipa czyszcząca. Żadnych korali i ukwiałów póki co z braku funduszy. Filmik, no problem :D Zaraz coś się ogarnie ;)

Filmik

Reżyserem to ja na pewno nie zostanę, ale mam nadzieję, że o to chodziło.

14kg skały, dojrzewanie ON. Jakoś lepiej zazwyczaj chodzi. A te buczenie to obieg i śmieszny wentylator rm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z forum wklejali filmiki. Na YT też jest kilka. Ostatnio zacząłem myśleć nad większym Hydorem+sump, więc prawdopodobnie mój znajdzie się na targowisku, chociaż to nic pewnego, bo jednak jest sporo roboty i czasu na taką operacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiać sumpa i po problemie :thumbsup:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię wątek.

Zaczynam dopiero zabawę z RM i próbuje rozgryźć skimmer oryginalny. Jak rurka doprowadzajaca powietrze łączy się z tą górną częścią gdzie jest zakrętka?

Sent from my A0001 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wcisk pod pudełkiem

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Już sobie poradziłem robiąc przedłużkę z wkładu po długopisie. Teraz czekam na nową pompke New Jet 1200 i przedłużę rurke na dole, żeby lepiej łapała powietrze. Czy są jeszcze jakieś mody do zrobienia w oryginalnym odpieniaczu?

Sent from my A0001 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem NJ 1200 do oryginalnego odpieniacza i ... jest głośno. Bez przeróbki się nie obędzie. Na razie, z tego co miałem po ręką: dwóch przyssawek i wężyka zaciskowego usztywniłem trochę konstrukcję. Został jeszcze lekki trajkot, który myślę, że może być z tej części wsuwanej do plastikowego odpieniacza ponieważ dość lekko wchodzi.

Postaram się znaleść jakąś gumę do obłożenia i silikonowy wężyk i będę próbował coś z tym zrobić bo chciałbym tylko słyszeć szmer.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Edytowane przez tomi3000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede wymienial odpieniacz i chcialbym zostawic oryginalna pompe jako obieg.

Macie jakies sprawdzone patenty na przymocowanie tej pompy w drugiej komorze?

Trzeba zakladac waz na wylot, zeby wymusic obieg w panelu bez oryginalnego odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede wymienial odpieniacz i chcialbym zostawic oryginalna pompe jako obieg.

Macie jakies sprawdzone patenty na przymocowanie tej pompy w drugiej komorze?

Trzeba zakladac waz na wylot, zeby wymusic obieg w panelu bez oryginalnego odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejona przyssawka do pompy i wąż do trzeciej (tej wąskiej) komory, górą. Tylko polecam sztywny wąż, żeby po zgięciu tak pozostał.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj w moim przypadku koszyki z pierwszej komory wylądowały w drugiej, do jednego z nich przymocowałem tretką pompę i jeszcze musiałem dokleić kawałek plexy między drugą, a trzecią komorą. Oczywiście tak jak poprzednik pisał zastosowałem sztywną rurkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zapomniałem o wklejce plexi pomiędzy 2 a 3 komorą żeby woda nie wracała..


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu do odpieniacza pompki NJ 1200 trochę przeszkadzała mi głośność. Spasowanie jest dobre ale male wibracje jednak slychac. Przewiercilem po obu stronch sciankę na wysokosci wejscia pompki i przymocowalem paskiem zaciskowym. Jest duzo ciszej. . Co prawda odpieniacz nie pieni tylko produkuje mikrobabelki ale to na razie start baniaka wiec nic dziwnego. Na ile macie skręconą pompke NJ1200, żeby optymalnie pieniło już później jak na oryginalny odpieniacz?

Sent from my A0001 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam jakiegoś odpieniacza tak do 500zl. Najlepiej takiego zeby wszedl do pierwszej komory. Wszyscy polecaja albo Hydore nano 135 albo Tunze 2002. Fajnie by bylo znaleźć jakiś jescze inny odpieniacz który wejdzie w pierwszą komore. Macie jakieś pomysły?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość tych wypocin :) Ja mam Reefmaxa 2 lata , odpieniacz nie wyjmowany z panelu ani razu pieni i ma sie dobrze , wiadomo ze nie tak jak porządny ale nie narzekam , do tego regularne podmiany wody co tydzień 10 litrów i Jest Ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy hydor slim skim zmieści się w ostatnią komorę ( tu gdzie są te patyki )?

Ta pompa nj 1200 pasuje tak aby wpiąć ją od dołu w oryginalny odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Reef Masterze w komorze by się smieścił ale nie bardzo chce przejść przez plastikową ramkę w którą wchodzi płytka patyków. Widziałem, że ktoś go tam upchnął więc pewnie tej ramki trzeba się pozbyć. U mnie siedzi w drugiej komoerze razem z pompą od oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2017 o 06:49, GlupiRobal napisał:

W moim Reef Masterze w komorze by się smieścił ale nie bardzo chce przejść przez plastikową ramkę w którą wchodzi płytka patyków. Widziałem, że ktoś go tam upchnął więc pewnie tej ramki trzeba się pozbyć. U mnie siedzi w drugiej komoerze razem z pompą od oryginalnego.

a mocowałeś go na te magnesy? Bo u mnie się nie mieszczą bo koszyki z 1 komory przeszkadzają. Po kilku miesiącach używania zauważyłem że czasami osuwa się w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego koszyka pozbyłem się już wcześniej, a w jednym wyciąłem kawałek ścianki żeby magnes się mieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2017 o 14:15, GlupiRobal napisał:

Jednego koszyka pozbyłem się już wcześniej, a w jednym wyciąłem kawałek ścianki żeby magnes się mieścił.

Ogarnąłem bez wycinania. Wystarczy wyciągnąć magnez z tej gumy i wszystkie koszyki wchodzą bez wycinania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup odpieniacza do mojego RM.
W związku z tym mam do Was pytanie który wybrać?
HYDOR SLIM-SKIM 135.35 EU
czy
HYDOR SLIM-SKIM PERFORMER 250.65 EU
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Dnia 20.06.2017 o 19:15, vvest napisał:

Ogarnąłem bez wycinania. Wystarczy wyciągnąć magnez z tej gumy i wszystkie koszyki wchodzą bez wycinania.

Magnes był w gumie nie bez powodu. Żeby nie było tak, że ruda Ci się rzuci.

48 minut temu, solo napisał:

Rozważam zakup odpieniacza do mojego RM.
W związku z tym mam do Was pytanie który wybrać?
HYDOR SLIM-SKIM 135.35 EU
czy
HYDOR SLIM-SKIM PERFORMER 250.65 EU
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Performera nie wsadzisz do żadnej komory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.