Skocz do zawartości
fal

Wyciąganie kolorów korali

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś, kiedyś słyszałem przy browarku :D

Że Ca lubi iść z K w tych samych wartosciach lub coś tam ;)

Ale z racji że nie mam testu na K ;)

To nie jestem pewien tej myśli

Ktoś coś o tym słyszał ?

P.S

Damian ,Damian ?

Zna ktoś Damian07 ? ;)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca mozesz miec nawet 500 albo i 550 i "tragedii" nie bedzie, natomiast z potasem może już być inaczej..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiedziałem lub coś pominołem


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje w każdym razie, nie próbowałem aż tak podbijać potasu:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze o podbijaniu K

Tylko że lubi iść w parze z Ca

Tylko że nigdy tego nie sprawdzałem

Potas i tak leje na oko :) u siebie - jakoś tak wyszło


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak objawia sie przedawkowanie potasu i jakie niesie zagrozenia ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie,my tu rozluznienie/luzne rozważania , a ty z takim poważnym pytaniem.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro strzelę foty , bo już noc na pokładzie

I jak temat foto ?


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wybarwianie monti rzeczywiście jest aż tak trudne? Ja jako nowicjusz osiągnąłem efekty na zdjęciach poniżej (zdjęcia przed i po) po podniesieniu potasu z ok. 340 do 390 ppm. Żadnych innych zmian nie wpeorwadzałem.

29a480ttlehp.jpg

tds38s65523i.jpg

Monti seledynowa/stalowa też od miesięcy trzyma kolor i nie wpada specjalnie w zieleń.

da8c304leejo.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Moja talerzówka ma taki kolor jak ta:

https://reefcorner.com/wp-content/uploads/Montipora-capricornis-Red-Cap-Frag-2-Top.jpg

Inne czerwone SPSy są soczyście czerwone więc nie wiem czy bym obstawiał potas


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Moja talerzówka ma taki kolor jak ta:

https://reefcorner.c...-Frag-2-Top.jpg

Inne czerwone SPSy są soczyście czerwone więc nie wiem czy bym obstawiał potas

Ale monti mocniej reaguje na niski poziom potasu w porównaniu do innych spsów więc jest to jednak bardzo prawdopodobna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna monti, jaki czas dzieli te zdjęcia? Drugie foto jest również technicznie lepiej wykonane niż pierwsze, w fotografii również zrobiłeś postęp! :)

piękna monti, jaki czas dzieli te zdjęcia? Drugie foto jest również technicznie lepiej wykonane niż pierwsze, w fotografii również zrobiłeś postęp! :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji z pliku między obiema fotkami jest 11 miesięcy różnicy. Fakt zdjęcia dzieli spora różnica czasu i ktoś może powiedzieć, że nie tylko potas miał wpływ na wybarwienie. Dlatego wstawiam jeszcze jedną fotkę, na której widać tą samą monti (dół zdjecia). Oba zdjęcia dzieli różnica już tylko 3 miesięcy. Jak dla mnie różnica w kolorze czerwonym na obydwu zdjęciach jest zasadnicza. Przy pierwszym zdjeciu potas na poziomie ok. 340, na drugim już 390 ppm.

74iq3pw9wi7g.jpg

tds38s65523i.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy to wybarwianie monti rzeczywiście jest aż tak trudne? Ja jako nowicjusz osiągnąłem efekty na zdjęciach poniżej (zdjęcia przed i po) po podniesieniu potasu z ok. 340 do 390 ppm. Żadnych innych zmian nie wpeorwadzałem.

Wbrew pozorom wybarwienie montipor nie jest takie proste jak się przyjęło ,ja osobiście znam bardzo mało dobrze wybarwionych montipor w akwariach (osoby które mnie osobiście znają dokładnie wiedzą o czym piszę ).

Przykład Twojej monti pokazuje, że Twoja montipora po prostu złapała czerwony kolor.

Ale do prawdziwego "wybarwienia" jej brakuje sporo.

Widziałam wybarwione montipory o których pisze Damian dlatego wiem co mówię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład Twojej monti pokazuje, że Twoja montipora po prostu złapała czerwony kolor.

Ale do prawdziwego "wybarwienia" jej brakuje sporo.

Widziałam wybarwione montipory o których pisze Damian dlatego wiem co mówię :)

Z pewnością. Ja tylko staram się udowodnić, że potas ma zasadniczy wpływ na wybarwienie monti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uważasz, że tylko potas?

Przed Component1+2+3+ (pełnym ballingiem) używałeś pełnego ballinga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że tylko potas?

Przed Component1+2+3+ (pełnym ballingiem) używałeś pełnego ballinga?

Oczywiście, że nie. Używałem tylko "gołych płynów". Jednak zdjecie wybarwionej monti pochodzi z 17 stycznia br., a więc okresu sprzed rozpoczęcia dozowania pełnego ballinga. Kolor jest więc na gołych płynach i mikro lanych "z ręki", ale te same mikroelementy lane były również przy wcześniejszych zdjęciach.

Chyba też się do końca nie zrozumieliśmy: pisząc o potasie jako zasadniczym czynniku w tym wypadku, nie neguję roli pozostałych elementów typu sól, światło, mikro, karmienie, amino, poziomy nutrientów etc. Pokazuję tylko, że w przypadku spełnienia tych wszystkich warunków i jednocześnie nie wypełnienia ostatniego warunku, jakim jest odpowiedni poziom potasu, to właśnie on miał duży wpływ na kolor. Inaczej mówiąc: wszystkie warunki wymienione dwa zdania wcześniej minus potas i te same warunki plus potas to ogromna różnica

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale monti mocniej reaguje na niski poziom potasu w porównaniu do innych spsów więc jest to jednak bardzo prawdopodobna przyczyna.

To wiem, tylko inne SPS miałem na myśli inne gatunki Montipor(Digitata i Samarensis czerwone)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy podanie Tracery z Fauna Marin do balinga ma jakis wpływ na wybarwienie spsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład Twojej monti pokazuje, że Twoja montipora po prostu złapała czerwony kolor.

Ale do prawdziwego "wybarwienia" jej brakuje sporo.

Widziałam wybarwione montipory o których pisze Damian dlatego wiem co mówię :)

Możesz wstawić zdjęcia tych "prawdziwie wybarwionych" montipor? Nie muszą być twoje, mogą być jakieś z neta. Chce zobaczyć jak według Ciebie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy podanie Tracery z Fauna Marin do balinga ma jakis wpływ na wybarwienie spsów?

Tak maja


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wstawić zdjęcia tych "prawdziwie wybarwionych" montipor? Nie muszą być twoje, mogą być jakieś z neta. Chce zobaczyć jak według Ciebie wyglądają.

Też chętnie bym zobaczył te petardy. Zadałem sobie trochę trudu i przejrzałem trochę topowych zbiorników na RC i RB łącznie z TOTM-ami. Nie znalazłem jednak tych "prawdziwie wybarwionych". Co więcej czerwone talerzówki niejednokrotnie wpadają bardziej w brąz niż czerwień, tak jakby w zbiorniku były traktowane po macoszemu i jako sps-y drugiej kategorii na tle acropor występujących w tych samych akwariach. Nie mam zatem pojęcia o jaki prawdziwy czerwony może Ci chodzić. Może jakieś foto? Chyba, że mówimy o czymś innym niż czerwona montipora capricornis to rzeczywiście kolory mogą być porażające.

Te ładne czerwone talerzówki z porządnych zbiorników najczęściej wyglądają co najwyżej tak:

post-24347-0-79486900-1457478536_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:)

Każdy może na forum wyrazić swoją opinię więc i ja od czasu do czasu to robie:) Nie muszę nic udowadniać tak jak osoby na forum które nigdy nie pokazały swojego akwarium.

Ja pokazuje efekt swojej pracy i hobby.

Niestety nie mam zdjęć tego co widziałam u Damiana chyba 2 lata temu.

Jak znajdę jakieś zdjęcie tego co ja uważam za wybarwienie to oczywiście wkleje. W moim akwarium nie ma tego korala.

Każdy gdzieś sobie stawia poprzeczkę i zawsze dla jednego będzie "już super" a dla drugiego "niewystarczajaco ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjęć tego co widziałam u Damiana chyba 2 lata temu.

Jak znajdę jakieś zdjęcie tego co ja uważam za wybarwienie to oczywiście wkleje. W moim akwarium nie ma tego korala.

Każdy gdzieś sobie stawia poprzeczkę i zawsze dla jednego będzie "już super" a dla drugiego "niewystarczajaco ".

a czy możesz opisać o co chodzi z tymi kolorami/montiporami (nie mówię tu tylko i czerwonej, ale o każdej), są mocniejsze? słabsze ? bardziej polipują czy jak ? czym się różnią od co mamy w akwariach :) ?

Wbrew pozorom wybarwienie montipor nie jest takie proste jak się przyjęło ,ja osobiście znam bardzo mało dobrze wybarwionych montipor w akwariach (osoby które mnie osobiście znają dokładnie wiedzą o czym piszę ).

czy te montipory według Ciebie są odpowiednio wybarwione ?

http://coralfarm.eu/pl/?s=montipora

napisz proszę o czym mówisz (z tymi kolorami), lub daj jakieś foto . . .

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:) obawiam się że to bez sensu.

Krótko i prosto można to zrobić : Mixeer z kolegów mieszkasz najbliżej mnie-weź szczepke swojego korala i wpadnij do mnie-zostaw szczepke na miesiąc albo dłużej a ja Ci będę robić zdjęcia codziennie -potem zrobię przyspieszonego gifa jak się koral zmienil:)

Gdyby koral padł oddam ci szczepke:) (czego nie zakładam)

Polecam do eksperymentu acropore hiacyntus bo widziałam że miałeś kiedyś takie trochę bez koloru.

Propozycja uczciwa i najlepiej pokaże co znaczy "wybarwienie":)

Bo pisanie tego i tamtego nic nie wniesie a Ty przy okazji zobaczysz różnice w wybarwieniu na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.