Skocz do zawartości
smk

"Prodzekt" mojego nowego akwa 450L

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie rewelacja. Szczególnie ta nietypowa obsada. :)

Jestem pewien, że zbiornik po reaktywacji będzie jeszcze piękniejszy niż przed katastrofą.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Na razie skupie się na rybach. Te dwa korale są wsadzone bardziej jako żywy wskaźnik jakości wody, bez nich nie będe widział gdyby coś się złego zaczęło dziać (a testy raczej robie jak muszę, gdy właśnie widać po koralach że coś jest nie tak).

Poza tym muszę najpierw zmienić oświetlenie, bo na razie świeci u mnie 540W T5 ale nawet się nie będe przyznawał ile już hmm... miesięcy świecą bo mnie zaraz forumowicze zlinczują :)

Testuje teraz LEDy BT EX, i choć jest to kawał dobrego sprzętu i ciężko podważyć testy wzrostów korali u innych, to jak dla mojego odczucia estetyki barw potrzeba dołożyć przynajmniej ze 2 świetlówki ATI aquablue lub coś z niższej temp. barwowej, bo światła widzialnego dla ludzkiego oka jest jak dla mnie zdecydowanie za mało. Idealnie by się tu nadawał Phobos lub Deimos tyle że cena zabójcza.

Zastanawiam się natomiast nad dodaniem partnera dla hepatusa i żółtka, i o ile 2 żółtki jeszcze się w tych 550L nie zabiją to już co do 2 wyrośniętych hepatusów nie byłbym taki pewien. Co prawda teraz to małe 4-5cm pysie, ale rosną szybko. Czy ktoś z was trzymał z powodzeniem w baniaku do 600L 2 większe hepatusy i 2 żółtki?

Nowy baniak chciałbym prowadzić w myśl teorii że trzymanie ryb parami zmniejsza ich stres, ale w przypadku pokolców może to być jednak śliska sprawa. Jeśli miałbym dobrać parkę do żółtka i hepatusa to na pewno wyjedzie z baniaka mój koniowaty naso vlamingi.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK - napiszesz coś w tym temacie ?

i ... czekamy dalej ...


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak odświeżyć swój temat po 2 latach :)

Jeśli się ktoś zastanawiał jak się zastanawiał czy czasem nie zlikwidowałem akwarium, to go pocieszę - wszystko działa.

Mało ostatnio się pojawiam na nano-reef bo... w sumie akwarium działa samopas od 2 lat. Właściwie robię podmiany co 1 - 1,5 miesiąca, machnę szybki czyścikiem raz w tygodniu i tyle. Nic się nie dzieje złego, nic jakoś wyjątkowo niedobrego - chyba najłatwiejsze w prowadzeniu akwarium na świecie :) Nawet zazwyczaj nie karmię zwierząt, tylko dziewczyny w biurze to robią same2x dziennie - trzeba tylko nakrzyczeć na nie raz na jakiś czas jak widzę że wychodzą poza "limity" karmienia jakie przydzieliłem :)

Z ryb z pierwszej wsadzonej 2 lata temu obsady też niewiele się zmieniło:

- jeden błazen padł z powodu jakieś grzybicy (inne ryby zdrowe)

- jeden firefish wyzionął ducha z zaszczucia

- doszło 5 anthiasów, wargatek i krewetka boksująca

Korale - tu się trochę pozmieniało na początku niewiele wsadzałem zanim skała się nie odrodzi. Po ok pół roku dołożyłem właściwie to co jest teraz i poza padniętą trachophylią, physogyrą i caulastreą, reszta żyje i rośnie jak na drożdżach. LPSy, które wolą być karmione, nie mają szans u mnie w baniaku bo naso wyrywa to co na nich położę i nawet siłowe odpychanie go nie pomaga.

Galaxea wyrosła na potwora (ze 4-5x większa niż 2 lata temu) i terroryzuje okolicę swoimi mackami. Wszystkie korale muszę stawiać od niej 25-30cm.

W sprzęcie było parę zmian.

- Najważniejszą była lampa LED na diodach Cree 215W sterowana z profiluxa + 4 świetlówki (można znaleźć temat sprzed roku w dziale DIY). Działa świetnie i bezawaryjnie.

- dołożyłem juz na samym początku filtr do peletek. Działa bardzo dobrze i mam od ok 1,5 roku prawie zerowe poziomy NO3

- kilka miesięcy temu dołożyłem filtr PO4, najpierw chodziła z ROWA Phos, ale strasznie to "pyli" i się bryli, więc przeszedłem ostatnio na PO4x4. Na efekty jeszcze czekam.

Także akwarium z drobnymi zmianami prowadzi się z powodzeniem same. A po poprzedniej katastrofie lekko sie podłamałem i nie mam juz takiej weny do akwarium morskiego jak wcześniej.

Problemy w nim w sumie mam 2, ale nic nowego, ani nic palącego:

- fosforany - hanka pokazuje 0,25 powoli walczę ale cały czas między 0,18 a 0,25

- apitasia - tomentosus się sprawdzał przez pierwszy rok, ale ostatnio, mimo 2 krotnego zamykania w kominie w celu przygłodzenia, olewa apitazję i się znowu rozpanoszyła

jutro wrzucę fotki i filmik


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milo cie znowu widzieć , pamiętam twoja pierwsza bańkę chyba 112L z wielkim sarco na środku :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki plis :thumbsup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim opóźnieniem ale zawsze. Fotki z telefonu więc nie są jakoś sząłowo ostre.

WP_000102.jpg

WP_000107.jpg

WP_000113.jpg

WP_000105.jpg

WP_000106.jpg

WP_000104.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wyprowadzony na prostą thumbup.gif

Jak przeglądam twój topic to przypomina mi się stare forumowe powiedzenie "syndrom SMK" smoke.gif

Teraz ludziska jak zakładają baniaki to po 3 tygodniach są już całe zasiedlone obsadą, nikt już ich nie gania że za szybko itp., pamiętam twoje zmagania ze starymi wygami o tempie wprowadzania zwierzaków ;) - syndrom SMK lol.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, czyli twierdzisz że byłem prekursorem nowego "trendu"? :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie SMK tez pamiętam dobrze ten wontek i to akwarium :yes napisz jak tam akwa??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.