Skocz do zawartości
sigreg

TM Pro Reef - niskie MG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mnie trafi chyba...

Od jakiegos czasu walcze o uzyskanie i utrzymanie wlasciwych parametrow w zbiorniku ktory byl sie rozchwial, zwlaszcza pod wzgledem zawartosci Mg i Ca. Od lat korzystalem z soli Preis, okazalo sie ze sol ta przynajmniej ostatnio jest dosyc uboga w Mg a ze co tydzien robie podmianke 10% wiec w zasadzie zubazalem wode w to co pracowicie suplementowalem. Przeszedlem jakis czas temu na polecana sol Tropic Marin Pro Reef. Nauczonym doswiadczeniem od razu zrobilem test swiezej solanki. Wynik byl... nieprawdopodobny, zwlaszcza w porownaniu z doskonala opinia tej soli na forum. Myslalem ze moze moj test Mg jest walniety, kupilem nowy (Salifert). Zrobilem test i wynik jest identyczny, Mg zaledwie 1000. Przy temperaturze 25 st i zasoleniu 1,024. Taki wynik to chyba jakis zart, no bo niemozliwe jest przeciez zeby dwa testy kupione w odstepie roku byly walniete. Zaczalem szukac w internecie i okazuje sie ze owszem, Pro Reef moze byc az tak uboga. Przyklad watku:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1873041

Moja sol rowniez byla fabrycznie zapakowana i szczelna, wiec raczej niemozliwe zeby cos sie dostalo i zaczelo reagowac z Mg. Na szczescie kupilem tylko 4 kg. Jestem po prostu zly, bo rozczarowany to za slabe slowo, bo po soli w tej cenie moge sie chyba spodziewac chciazby akceptowalnych parametrow ? Nie wiem co zrobie z reszta tej soli.

Czy ktos korzystajacy z TM Pro Reef moglby sprawdzic jak jest u niego z magnezem ?

I jaka w takim razie wybrac sol zeby meic pewnosc ze parametry beda choc zblizone do prawidlowych ?

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sigerg wiem co czujesz :D Ja to ostatnio myslalem ze zniose jajo z nerwow. Od dawn uzywalem TM pro reef i nie bylo wiekszych niespodzianek. Ostatnimi czasy mialem pewne rewolucje w zbiorniku o poszla ponad polowa wody do wymiany. Zalalem nowa na tej wlasnie soli i po kilku dniach sie korale jakby poobrazaly z lekka. Zrobilem testy w akwarium - potezne braki. Przygotowalem wiec podmiane i dodatki zeby uzupelnic braki. Zrobilem testy nowej solanki. Kazalem zonie zrobic je jeszcze raz. Pojechalem z woda do kolegi bo bylem pewny ze testy mi padly.

Sol TM Pro Reef

Ca 340

Mg 1050

Kh 5.8

No myslalem ze wyjde z nerw ;-) Wiadro pod pache i wio do pobliskiego salonu firmowego TM. Lekkie zmieszanie, kilka telefonow, bla bla bla, przykro im, zdarza sie partia trefna, srutututu, co oni moga.

Kupilem male opakowanie u nich a gratis dostalem sol bez NaCl z TM jako uzupelnienie brakow. Testy solanki przygotowanej na nowej soli - zadowalajace. Ca 440. Mg 1300. Kh - 8.

Zostalem z ponad 10kg soli chyba do zupy albo posypywania schodow zima. :/ MASAKRA. No ale co zrobic. Doszedlem do wniosku, ze jednak nie bede juz kupowal 25kg wiader bo jak sam przedstawiciel TM powiedzial, trafiaja sie trefne partie ale jest to tak znikome zjawisko, ze firma nie przyklada specjalnej uwagi do tego.

Po prostu czad :-)

Nic nie poradzisz. Widac zalapales sie na ten sam trefny rozsyp co ja ;-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczesciarz :D Niestety swoja sol kupilem w normalnym sklepie z akwarystyka morska, sprobuje zadzwonic, moze uda sie wymienic opakowanie na inne. Problem w tym ze 4 kg pudelko nie ma informacji w stylu "partia" czy "seria", wiec nawet jak uda sie wymienic nie ma pewnosci ze nowe opakowanie zawiera sol o wlasciwych parametrach :D

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, ta sama sól TM kupiona w sklepie akwarystycznym w zeszłym miesiącu, parametry wody szlag trafił, szczególnie magnez mierzony Salifertem - 1100 :strutin

pzdr

mirek


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.