Skocz do zawartości
kmirko

200L satysfakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Babeczka ogranicza się do przesiewania piasku punktowo i nie roznosi go po skałach, zdecydowałem się na zakup  Valenciennea puellaris bo nie ma opinii  bałaganiarza jak Valencienna strigata i to się u mnie potwierdza, piasek jest czyściutki , Rozgwiazda piaskowa  przy babce to tylko pozorant. Wapno i magnez dozuje Ballingiem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja??:)

Możesz wypisać zwierzaki jakie masz w akwarium?

Ile razy karmisz ryby?

Jak długo masz u siebie dispary? Czy możesz zapodać fotkę samca o ile go masz?

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 764 (2 lata 1 miesiąc)

Akwarium żyje swoim rytmem, jedne korale rosną lepiej inne gorzej, ale takie uroki mieszanej obsady.

Obsada spora i długo by wypisywać. Ryby karmione 2 razy dziennie mrożonkami, nie licząc podawanych nori i czasami pokarmów suchych (płatki, granulaty) Dispary pływają od października 2011 zakupione 5 szt po niedługim czasie zostały 3 szt i tak jest do dziś. Trudno je odróżnić więc zakładam że samca brak.

TankDay764.jpg

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prosze jak ładnie :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super korale. Fajnie sie zarasta talerzówka z seriatoporą. Obie szybko rosną, ciekawe co z tego będzie.

Generalnie chyba czas na większe ? :)

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden z najfajniejszych baniaków, plus za umiejętną kompozycję.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne masz to akwarium, ale co się stało z tym wielkim czerowno-niebieskim lpsem który był na poprzedniej aktualizacji? (nie znam nazwy) w każdym razie na zdjęciu siedzi na nim krabiszon porcelanowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pytasz o Trachyphylie. No niestety po ponad roku pięknego eksponowania przyszedł czas że zaczęła marnieć i powoli zanikać. Niestety nie udało mi się odwrócić sytuacji i ostatecznie zostały tylko wspomnienia i zdjęcia. Porcelanka przeniosła się na Catalyphylie.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień 764 (2 lata 1 miesiąc) Akwarium żyje swoim rytmem, jedne korale rosną lepiej inne gorzej, ale takie uroki mieszanej obsady. Obsada spora i długo by wypisywać. Ryby karmione 2 razy dziennie mrożonkami, nie licząc podawanych nori i czasami pokarmów suchych (płatki, granulaty) Dispary pływają od października 2011 zakupione 5 szt po niedługim czasie zostały 3 szt i tak jest do dziś. Trudno je odróżnić więc zakładam że samca brak. TankDay764.jpg

baniaczek wypas :D

pozdrawiam JD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janusz, ale mój do Twojego się nie umywa, może zamiana ? :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny baniak, dla mnie jeden z najładniejszych na forum. Mirek, trzymasz poziom :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne. Gratuluję.

Nie napisałbyś paru zdań dla nowicjuszy jak prowadzisz ten zbiornik...?

Dalej masz biopeletki? Lejesz pełnego Ballinga czy tylko wybrane roztwory? I czym dokarmiasz korale tylko mrożonkami czy lejesz jeszcze jakieś inne specyfiki? Ja dopiero tydzień temu zalałem swoje 300l i tak właściwie to nie wiem co dalej.. wiec czytam i pytam :)

Pozdrawiam.

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch latach od uruchomienia można pokusić się o stwierdzenie że to zbiornik prowadzi się sam, a ja usilnie chcę mieć w tym udział :) Z biopaletek zrezygnowałem już w marcu 2011, miałem problemy z ustawieniem przepływu w filtrze, paletki się sklejały, zapadła decyzja o rezygnacji z tej formy filtracji. Po tym zabiegu straciłem dwie Euphyllie, ale trudno mi stwierdzić czy to zbieg okoliczności i inna przyczyna czy też wina źle działających paletek.

Dość długo lałem pełnego Ballinga łącznie z preparatami Fauna Marin od jakiś trzech miesięcy zaczęło pojawiać się cyjano i glony na skale, odstawiłem preparaty wzbogacające Ballinga i zrezygnowałem z podawania NaCl czyli soli bez soli. Aktualnie podaje wapń, KH, i magnez w osobnych roztworach, cyjano i glony widzę w odwrocie.

Jeśli chodzi o karmienie to staram się karmić rano i wieczorem mrożonkami a za dnia podaje czasami granulaty lub płatki, z racji że jest pokolec podaje często algi nori. Samych korali nie karmię, czasami jedynie podaje Tubce pod butelką mrożonki.Bardzo rzadko podaję na wieczór Reef Pearls i Coral V Power.

Sam się dziwę że to wszystko trzyma się kupy bo nigdy nie miałem parametrów zbliżonych do ideałów, dawno nie zszedłem do NO3 poniżej 10 i PO4 poniżej 0,15 mimo że w sumpie Phosguard i końskie dawki VSV po 3,5 ml dwa razy dziennie. Jedynie co mi się udaje to utrzymać w miarę stabilne parametry KH, Ca i Mg. Podmiany co 2 tyg. w ilosći 20 l.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium. Może czas na jakąś aktualizację , akwa od września na pewno dużo się zmieniło :robo:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiłam tu szukając czegoś o obudowaniu akwarium i znalazłam chyba to co chciałam :thumbup: . Przeleciałam przez 6 stron i co dalej? cisza jak makiem zasiał :question:

myślę, że również w imieniu innych, poproszę o nowości bo zbiornik ruszył mną :respect:


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się powtarzam ale jestem niesamowicie ciekaw jak wygląda teraz Twoje akwarium.

To przez ( a raczej dzięki ) Twój temat zainteresowałem się akwarystyką morską. Przez przypadek tu wpadłem a że projekt mnie zachwycił , zostałem już na dłużej :smiling:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jakaś aktualizacja ;)

Baniak na ostatnich zdjęciach super się prezentuje, a zdjęcia były robione już dawno temu :p

Edytowane przez DPVE (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmirko-jak tam akwarium ???działa jeszcze?? :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium istnieje, szału nie ma bo od zawsze walczyłem z parametrami. W weekend wrzucę jakieś foto.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akwaria bez szału zawsze fajnie wypadają czyste kolorowe :yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czołówki mi daleko :) Ale co mi tam, wrzucam.

Przy okazji zapraszam do podglądania na żywo moich jerzyków - link w stopce

Dzień 1403

20140615_165509_zps482d5385.jpg

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ogromną przyjemnością oglądam fotki twojego zbiornika. Szkoda tylko że tak rzadko coś dodajesz. Gdzie się podziały seriatopory które stały obok catalaphylli?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś update? :smiling:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.