Skocz do zawartości
Ewaise

Odpieniacz ATI Powercone

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pojawił się nowy odpieniacz na rynku. Tu więcej informacji i fotki z pracy: http://www.h2oplusomething.com/index.php?option=com_content&view=article&id=87:ati-powercone-skimmer&catid=49:equipment&Itemid=62t i marketing na stronie producenta: http://www.atiaquaristik.com/de/powercone-abschaeumer Filmik:

Widziałam je wczoraj i wyglądają fajnie. :clapping Do tego są zadziwiająco tanie.

Co myślicie o tej konstrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy "zadziwiająco tanie"? Jakieś konkretne informacje? :clapping


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. pierwszy link już nie działa, a tam były ceny... Nicto, model który ma być odpowiednikiem BK250 kosztuje 1700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidna konstrukcja , to jak na ATI nie bardzo mi pasuje , a porównywanie go do BK jest troche nie na miejscu.

Inna klasa , jakość wykonania i wydajność. BK to jest poprostu czołg a ATI zajeżdza chińszczyzną. Może cena jest atrakcyjna , ale jakosci nie porównujmy z Royalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie oczekuję tego, że będzie to BK250 w niższej cenie. Chodziło mi o wydajność sugerowaną przez producenta. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z czyszczeniem wirnika ???:clapping


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc to jedna sprawa, i chyba latwiej ja uzyskac niz solidnosc i trwalosc konstrukcji, nie mowiac o funkcjonalnosci :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupilem PowerCone 250 i mi sie sprzet podoba. Jakos wykonania jest swietna bo przciez calosc jest wycieta na obrabiarce CNC, i co wiecej po prostu estetyczna. Bardzo ladne pokretlo od praktycznego zaworu (bramowego) i ladny dekielek od kubka i wszystko pieknie spasowane.

Wirnik jak i odwrocona zwezka venturiego jest nowym projektem, dzieki tamu odpieniacz zasysa wiecej pwoeitrza niz wody.

nie wiem co takiego mial by miec do zaoferowania RoyalExclusiv abym za odpowiednik 250 (ktory przeciez ma gorsza wydajnosc!) mial zaplacic 5000-6000PLN. ZA CO??

odpieniacz MADE IN GERMANY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak kupowałeś wczoraj, to może się żeśmy widzieli (byłam po 18 odebrać krabika) :clapping

Czekam na relacje z działania tego cuda. Bo nie ma co ukrywać cena jest więcej niż okazyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem przyjemność mieć kontrakt i z ATI i BK i niespecjalnie widzę powód tak dużej różnicy w cenie.

Nie wiem czego konkretnie dotyczą zarzuty o trwałość, jakość wykonania i wydajność w kwestii ATI ale chętnie się dowiem. Używam ATI 250 od 4 lat i nie zanotowałem żadnych problemów. BK w porównaniu z nim tak naprawdę miał jedną zauważalną zaletę, był cichszy.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT : Masz pomysł na czyszczenie tego wirnika ? Jak znam życie napewno się z@syfi. Nie jestem pesymistą .:clapping


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286770 hepatus1000 :

KIDULT : Masz pomysł na czyszczenie tego wirnika ? Jak znam życie napewno się z@syfi. Nie jestem pesymistą .:clapping

Też jestem ciekawy ile czasu wytrzyma bez czyszczenie , myśle że co 4-5 dni będzie trzeba wyciagać i czyścić.

Jednak poczekajmy na opinie użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pomysly

1) sprezonym powietrzem

2) moze potelepac w zamknietym kubku z woda i octem?

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nawet jak by nowa pompa ATI sie trudnio czyscila to sobie dokupie pompe tunze 9240 z igłą i bede miec super odpieniacz za 1700+600=2300zł

jak na razie piekny kociol !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie KIDULT ja też nie wyobrażam sobie dać 6000 zł za kawałek puszki plastikowej,to juz jest jakieś chore te ceny


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

odświeżę trochę temat :)

kilka osób chyba nabyło te odpieniacze, mam takie pytanie praktyczne,

jak się sprawują te odpieniacze w praktyce, ja miałem swego czasu tylko pompę do testów,

więc interesują mnie spostrzeżenia z użytkowania kompletnego odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, masz telefon do mnie :)

U mnie dziala od poczatku, jak na razie nie widac spadku mocy, nie zagladalem do wirnika, jutro zajrze i powiem czy sie czasem nie zabrudzil. tak poza tym - rewelacja, troche syczy - tlumik lepszy mozna wsadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#291859 KIDULT :

Dariusz, masz telefon do mnie :)

U mnie dziala od poczatku, jak na razie nie widac spadku mocy, nie zagladalem do wirnika, jutro zajrze i powiem czy sie czasem nie zabrudzil. tak poza tym - rewelacja, troche syczy - tlumik lepszy mozna wsadzic

co będę wydawał na telefon,:) wpadnę po pracy i sobie obejrzę na miejscu :D

ktoś jeszcze używa tego odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pierwszy raz odkad mam pienidło wyciagnałem wirnik. nie bylo widac zabrudzen, ale przeplukalem, przedmuchalem, dysze tez przeplukalem, zamontowalem i pieni pieknie. tu sie niektorzy bali ze bedzie sie ciezko czyscilo, a o dziwo zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT - jak tam po kolejnych 2 miesiącach - masz jakieś uwagi co do odpieniacza?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam.

uwagi:

- slychac szum z tej rury, ktora doprowadza powietrze z woda do odpieniacza i tlumik nic nie pomaga na to (z tlumika nic nie slychac)

- brud osadza sie na wlocie wody - raz na 2 tygodnie trzeba zwwezke przedmuchac (sprezonym powietrzem najlepiej)

+ wirnik mial sie brudzic/zapychac ale tak sie nie dzieje

+ bardzo pomocny jest zawor bramowy na wyjsciu, mozna precyzyjnie wyregulowac poziom piany

+ ATI moglo by sprzedawac dekiel do kubka z systemem do czyszczenia odpieniacza (tam gdzie sie smalec zbiera)

+ podlaczalem na probe pompe tunze hydrofoamer silence 9420, to poziom wody wyzej i babelkow mniej niz na oryginalnej pompie ATI : ma kopa skubana

+ czy kupil bym jeszcze raz? tak, przynajmniej wiem ZA CO PLACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Przymierzam się właśnie do zakupu 250 (w końcu będzie sump, a pod koniec roku zmiana litrażu) i trochę obawiałem się o ten wirnik. DarekB30 pisał, że podobno lubią się łamać. W sumie w tej cenie i przy takiej wydajności, to za bardzo konkurencji nie widać.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.