Skocz do zawartości
Błazenek

Muzyka Morszczaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Nie wiem czy taki temat juz byl ale "Winiasty" OT zainspirowal mnie do stworzenia tego topicu :D

Pochwalcie sie swoja muzyka ,wrzucajcie linki ,porozmawiajmy o Newsach ze świata muzyki (byle nie o "szołbiznesie")

To może ja zacznę :D

Na poczatek dwie najpiekniejsze solowy zagrane na gitarze elektrycznej:

(zaczyna sie na 3:22)

http://www.youtube.com/watch?v=SCplsXu1HRk

Pozdrawiam :)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij na to jak lubisz struny


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no dla mnie gitara i bass maja brzmiec tak by to pobliskie sejsmografy odnotowywaly a nie jak pikujacy lot muchy,wiadomo na czym...http://www.youtube.com/watch?v=857Wf4fTPn4&feature=related


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kaziko, przecież Ci czterdziecha stuknęła, więc tą panią powinieneś pamiętać...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko fajne kawałki, gitare Marka Knopflera nawet głuchy rozpozna :) są świetni ! to taki Pink Floyd w gronie muzycznym! A Floydów ktoś słucha ? Kiedyś byłem na ich koncercie !! na samą myśl dostaje gęsiej skórki !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś odnośnie tej pani, warto poczytać

http://muzyka.onet.pl/10172,1627342,wywiady.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na starość nieco złagodniałem. Teraz lubię takie klimaty


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kocham muzykę tego typu:

zaczyna się od ok 42s: http://www.youtube.com/watch?v=CazNZRISmZY

lub:

A z "współczaesnych":

Czyli generalnie dość specyficznie jak na dzisiejsze chore mody:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ogólnie słucham każdego rodzaju muzyki, mam całą dyskografię metallica, led zeppelin, korn, nirvana, lubie lexy & k-paul (poznałem ich osobiście), moguai (to samo), westbam (to samo :)) lubie Kanyego Westa, Lil Wayne'a etc. i DONGURALESKO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291204 tomasz :

No Kaziko, przecież Ci czterdziecha stuknęła, więc tą panią powinieneś pamiętać...

no stary , bede Ci to pamiętał...:)

a ta kobieta to jest starsza od mojej matki...:)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak......szanuje zdanie i gusta wszystkich, ale niektore kawalki ciezko nazwac muzyka:whip. Lubie mocniejsze brzmienia ZZ top, AC piorun DC, Dire Straits, ale jezeli kiedys u mojego dziecka znajde chocby jedena plyte z repertuaru Pisklaka dzwonie do SUPER NIANI. Przy "takiej muzyce" nie wiem czy bylbym wstanie zrobic podmianke nie mowiac juz o karmieniu korali czy poprostu relaksie.

Inna muzka kiedy czlowiek nagina do pracy, sprzata chate, inna kiedy grzebie przy akwarium prowadzi samochod. Temat Muzyka morszczakow od razu skojarzyl sie z tym co nas relaksuje i pomaga przy akwarium.

Ja mam swoj hymn przy ktorym mam najlepsze chwile z moim akwarium. Uwielbiam noce kiedy kiedy chata wolna, cisza ciemnosc, tylko nocne swiatelko. Wtedy fotel mi u nie wytarcza i przeciagam sofe. Ja moje akwarium, ze 3 buteki wina i ten kawalek. Bliki, karmienie korali, pulsujace polipy magia kolorow..... cykam fotki. W takich moemntach czuje akwarystyke. Wtedy przychodza pomysly na akwarium marzen, aranzacje. Wspominam korale i ryby ktore brakiem wiedzy i doswiadcznia usmiercielm. Zastanawiam sie jak dobrze byloby im w naturalnym srodowisku gdyby nie moje hobby. Mam wyrzuty sumienia, rodzi sie respekt, chce byc lepszy. Czestou zywam mikroskopu, nanoskopu, ogladam robaki wezowidla caly ten makro i mikro swiat. Zapominam o wszystkim. Wiem ze alakochol nie jest zdrowy ale takie chwile spedzone przy takiej muzyce resetuja mi mozg.

Juz dzis wiem ze moj pierwsze filmik o akwarium bedzie mial ten podklad

Lubie tez ten

i ten

Jezeli chodzi o akwarystyke i muzeyke to mam fiola na pinkcie wlasnie takiej. Enigma, Mike Odfield, Vangelis to moi faworyci jezeli chodzi o muzyke dla morszczkow.

orty do poprawy,

i literówek kilka tyż :)

pkt. 8 Regulaminu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Dyzma, z muzyka jest tak, że liczy sie tylko indywidualny gust. nie ma muzyki lepszej lub gorszej. mike oldfield jest dla mnie tworca jednej płyty , ktory dusi sie w jej legendzie i nie potrafi wyjsc poza jej schematy, mialem 4 jego plyty i tego sie nie da sluchac zbyt dlugo. jak dla mnie np enigma to cos czego nei nazwalbym muzyka... to a pro pos pierwszych słów w twoim poscie. tylko jakie to ma znaczenie co ja o tym mysle. z gustami sie nie dyskutuje. slucha sie takiej muzyki jaka komus odpowada i juz, moze byc nawet disco polo i modern talking.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie zgadzam. Dlatego napisalem inna muzyka do gotowania inna do sprztania inna do sypialni. Moglem uzyc wiecej emoikonek dla lzejszego odebrania tekstu. Ostatnio w piatek dirnkowalem przy Modern Talking i dalej uwazam ze to jeden z lepszych hitow disco z lat 80-tych

Pozdrawian wszystkich fanow instrumntow szarpanych:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Pink Floyd ? Piewszy raz usłuszałem ich jakieś 30 lat temu a i teraz myśle że są nie do "pokonania" a koncerty !!! oglądałem na żywo wielu muzyków ale koncert PF chyba został na trwale wypalony w moim mózgu,tego nie da się opisać !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak....szanuję zdanie i opinie wszystkich, ale niektóre opinie ciężko nazwac opiniami.... :). Jeżli zobaczę że moje dziecko czyta kiedyś wypowiedzi pana Dyzmy, to łapię za pogrzebacz :)

Muzyka, przy której robię podmianki, tudzież się relaksuję ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=h6pEW9VeABU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję muzykę przy której mogę spokojnie się wyluzować i pomyśleć (oczywiście spokojne piosenki też widnieją na mojej liście)

Linkin Park (ulubiony zespół :) ale ostatnia płyta mi nie podchodzi ;/ Hybrid Theory i Minutes to Midnight o wiele lepsze) chyba ulubiony kawałek -

Co nieco z Dragonforce -

Sporo soundtracków z gier czy filmów - Assasin creed 2 -

, Requiem for a dream - http://www.youtube.com/watch?v=22ut_pzoWgY

Trochę remixów wszelakiej maści i temu podobnych.

Generalnie słucham co mi wpadnie w ucho :)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się podzielę preferencjami muzycznymi :)

Muzycy :

Jaco Pastorius

Marcus Miller

Victor Wooten

Terry Bozzio

Frank Zappa

Z bandów to Pink Floyd, Led Zeppelin, Dire Straits, COMA, Lao Che, The Rippongtons ale teraz juz mniej :)

Wiem że klasycznie, ale o gustach się nie dyskutuje :D


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może słuchał Rapu /Trip-Hopu ?Osobiście od niedawna zacząłem słuchać metalu ,wczesniej przez kilka lat sluchalem Rapu i TH wlasnie ,i nie mowie tu o tekstach gdzie to drugie slowo to "K H P" tylko ambitnych ,wnoszacych cos :)

http://www.youtube.com/watch?v=O9fyP0_X_xg

To już istny TH -prawie wiersz :)

http://www.youtube.com/watch?v=6d_b_ZlarE0

No i na koniec juz nie RAP a metal ,piosenka przy ktorej jakos serce mi dziwnie drży :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.