Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Skoczku zadzwoń na Podhalańską i zapytaj gościa. Od razu zapytaj o ten miernik co Qbab obiecał wprowadzić :)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpieniacz był najwyższej klasy to sami pomyślcie jakiej klasy musi być materiał oraz cała reszta bo to nie jest ręczna praca.

Ktoś kto wypuszcza na rynek takie "CUDO" nie nastawia się na sprzedaż krótkotrwałą bo to jest na chwilę, a wyrób sam się "OBRONI".

Czemu zawsze doszukujemy się WAD nawet jeśli ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem to ktos jakis czas temu na forum wystawil ten odpieniacz na targowisku, wiec moze sie wypowie na temat dzialania tego cacka. Co do ceny to nie jest to cena na polskie realia i warunki. Mysle ze producent z gury nastawil sie na sprzedaz zagraniczna bo w Polsce znajdzie nielicznych klientow przy tej cenie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati power cone to tez nie jest DIY, tez jest produkowany za pomoca ploterów CNC , pompa nie jest "od czegos" tylko to autorski projekt ATI a jednak odpieniacz 250 kosztuje 1700PLN

kto tu co robi i z kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten odpieniacz do testów i powiem krótko nie mogłem go oddać spowrotem. Testowalem wiele odpieniaczy ale ten robi wrażenie , piana to dodatek . Raz w tygodniu wywalam pół kostki masła z kubka. Celowo nie chciałem pisać o tym sprzęcie aby nie posądzano mnie o reklamę a mam go od 5 miesięcy. Teraz jak wywiązała się dyskusja i prosicie o opinie uzytkowników to powiem krótko: to jest król a nie BK . Bardzo dużo karmię , bo przy kulkach tak trzeba i radzi sobie rewelacyjnie. Ma inny wirnik i dlatego jest wydajniejszy od BK .Co do ceny , to proponuje wycieczkę do producenta aby zobaczyć z jakich materiałow jest zrobiony, jaka dokładność i jakie testy przechodzi. Same wykonanie wirnika jest ciekawe i czasochłonne , bo ma trójkątne igiełki. Cena naprawdę jest usparawiedliwiona , jest niższa od BK a dostajemy wydajniejszy sprzęt na takiej samej pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302612 andrniew :

Dostałem ten odpieniacz do testów i powiem krótko nie mogłem go oddać spowrotem. Testowalem wiele odpieniaczy ale ten robi wrażenie , piana to dodatek . Raz w tygodniu wywalam pół kostki masła z kubka. Celowo nie chciałem pisać o tym sprzęcie aby nie posądzano mnie o reklamę a mam go od 5 miesięcy. Teraz jak wywiązała się dyskusja i prosicie o opinie uzytkowników to powiem krótko: to jest król a nie BK . Bardzo dużo karmię , bo przy kulkach tak trzeba i radzi sobie rewelacyjnie. Ma inny wirnik i dlatego jest wydajniejszy od BK .Co do ceny , to proponuje wycieczkę do producenta aby zobaczyć z jakich materiałow jest zrobiony, jaka dokładność i jakie testy przechodzi. Same wykonanie wirnika jest ciekawe i czasochłonne , bo ma trójkątne igiełki. Cena naprawdę jest usparawiedliwiona , jest niższa od BK a dostajemy wydajniejszy sprzęt na takiej samej pompie.

...bardzo sie ciesze ze potwierdziles moje przeczucia...jednak FERRARI...czyli oprocz kobiet nie myle sie tez co do odpieniaczy...jedno spojrzenie i ten blysk...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrniew: Dzieki za konkretna odpowiedz i eleganckie podejscie do tematu. Piszesz, ze chodzi na tej samej pompie co BK. Czy to znaczy, ze w razie problemow z pompa jest jakis ogolnodostepny model, ktorym mozna zastapic oryginal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302608 Piotr1 :

Z tego co widzialem to ktos jakis czas temu na forum wystawil ten odpieniacz na targowisku, wiec moze sie wypowie na temat dzialania tego cacka.

Masz rację. Wystawiał go arctus

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=289133#289133

Dla mnie fajnie by było gdyby producenci ( tak robią Ci co produkują gry i inne fajne rzeczy) dawał do testów takie produkty - end użytkownikom - dwóm - trzem osobom. I żeby oni potestowali, opisali, porobili fotki i filmiki.

Na zachodzie to norma a w Polsce ?

Ja osobiście życzę sukcesu !


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę o informację czy opcja samoczyszczenia jest w standardowej cenie czy extra płatna, jeśli extra to ile ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda niesamowicie i nie ukrywam chciał bym go mieć jak pracuje tez już wiemy ale faktyczne to hobby jest jeszcze pełne stereotypów ,ze to pasja dla snobów i tak dalej ,i na tym żeruje większość producentów pomimo tego ,,ze wyprodukowanie takiej pompy czy tez wytoczenie takiego pienidła jest pracochłonne i trzeba wiedzieć jak to zrobić na pewno najlepszy z najlepszych i tak nie jest wart tej kasy faktycznie można kupić TV dobrej klasy który nie ubije piany ale każdy wie o co chodzi podobnie jak z elektronika z ubiegłego wieku, często cieszę się ,ze Chiniolom tak dobrze idzie i niech kopiują wszystko co się da bo większości to proste urządzenia za które nie warto przepłacać .Może to i narzekanie ale uważam ,ze powinno każdego z nas na dobry sprzęt stać , i tu ukłon dla Magików DIY także z tego forum którzy są wstanie wiele udowodnić peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyle czoła przedmówcy


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten odpieniacz, w kilku słowach - wykonanie o niebo lepsze niż BK - a działanie też o niebo lepsze.

Ktoś tam wspominał o cenie, proszę sobie przypomnieć ceny KZ kosmiczne, a wykonanie i materiały gorzej niż China, a wszyscy brali bo niby cudo.

Jestem pewien, bo mam porównanie, że zarówno wykonanie jak i działanie przebija wszystkie obecne na rynku odpieniacze.

P.S. Ja go na testy nie dostałem - niestety, więc moja opinia jest raczej obiektywna.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany czy TY masz ten mechanizm czyszczący kubek ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie kubka jest oczywiście opcją , nie wiem ile kosztuje. Jednak moim zdaniem nic nie zastąpi wymycia kubka ręcznie raz w tygodniu. Tutaj jest to wyciaganie błota z kubka ,więc lepiej ręcznie. Dodatkowo wybija ok 5 L tygodniowo żuru do ścieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam wersje bez czyszczenia kubka.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju za info, właśnie o to mi chodziło czy to opcja czy standard.

A czy ktoś wie gdzie jest pełny cennik ? Ile to kosztuje itp ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302668 dany :

Ja też mam ten odpieniacz, w kilku słowach - wykonanie o niebo lepsze niż BK - a działanie też o niebo lepsze.

Ktoś tam wspominał o cenie, proszę sobie przypomnieć ceny KZ kosmiczne, a wykonanie i materiały gorzej niż China, a wszyscy brali bo niby cudo.

Jestem pewien, bo mam porównanie, że zarówno wykonanie jak i działanie przebija wszystkie obecne na rynku odpieniacze.

P.S. Ja go na testy nie dostałem - niestety, więc moja opinia jest raczej obiektywna.

Dany@ opisz co jest lepiej wykonane bo posiadam BK i widziałem to czerwone cudo ale jakoś ani w jednym ani w drugim wad się doszukać nie mogłem(chyba że cena) i co lepszego widzisz w pracy??? badałeś to co się w kubku zbiera??? jak dla mnie to jeden i drugi taki sam syf wywala ale moze się nie znam. RED SKIM jest wykonany super perfekcyjnie i ma fajne rozwiązania ale czy nie są to rozwiązania podpatrzone u innych producentów???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce katalog Red Skim to dawać adres i wysle bo mi na cholere, mam za małe akwarium na ten odpieniacz, poza tym nie stać mnie


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoczek@skoczek.com :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Skoczku drogi :) katalog mam w ręku, jak mam go wcisnąć do komputera aby wyszedł w Twoim :)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie no napisałeś że dawać adres.... no to dałem :) Może jak ma mało stron to fotki cyknij ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302640 krzlew :

Wygląda niesamowicie i nie ukrywam chciał bym go mieć jak pracuje tez już wiemy ale faktyczne to hobby jest jeszcze pełne stereotypów ,ze to pasja dla snobów i tak dalej ,i na tym żeruje większość producentów pomimo tego ,,ze wyprodukowanie takiej pompy czy tez wytoczenie takiego pienidła jest pracochłonne i trzeba wiedzieć jak to zrobić na pewno najlepszy z najlepszych i tak nie jest wart tej kasy faktycznie można kupić TV dobrej klasy który nie ubije piany ale każdy wie o co chodzi podobnie jak z elektronika z ubiegłego wieku, często cieszę się ,ze Chiniolom tak dobrze idzie i niech kopiują wszystko co się da bo większości to proste urządzenia za które nie warto przepłacać .Może to i narzekanie ale uważam ,ze powinno każdego z nas na dobry sprzęt stać , i tu ukłon dla Magików DIY także z tego forum którzy są wstanie wiele udowodnić peace

A czy chciałbyś pracować za "garstkę ryżu"? Jeśli tak, chętnie ktoś Cię przyjmie do roboty i może w piwnicy będziesz produkował super sprzęt akwarystyczny? Przerażający wyzysk ludzi pozwala na takie ceny chińskich produktów, nie wspominając już o ich toksyczności i ogólnej jakości. Jest wiele rzeczy, które chciałbym mieć, ale, jeśli mnie nie stać, wybieram inne.

Proponuję przestać zaglądać do kieszeni producenta i obliczać jego zysk, a skoncentrować się na pracy odpieniacza.

Sprzęt jest bardzo estetyczny, wykonany perfekcyjnie i działa nieporównywalnie lepiej niż KZ. Oczywiście moje słowa niektórzy uznają za niewiarygodne, gdyż min. ja sprzedaję te odpieniacze, ale to już mnie nie zaskoczy. Kto chce niech wierzy, reszta może wątpić. W moim akwa działa rewelacyjnie, w Warszawie znam jeszcze trzy osoby, u których są 200 i dwie z 250. Jak na razie żadnych skarg, wręcz przeciwnie. Cieszę się, że polski producent potrafi. Mam nadzieję, że to dobry początek i trzymam za niego kciuki. Myślę, że w razie jakichś reklamacji, łatwiej i szybciej załatwi się to z polskim producentem niż zagranicznym. Wiedzą o tym ci, którzy czekają na uznanie reklamacji 2 miesiące.

Jeśli chodzi o funkcję samooczyszczania, według mnie przy mniejszych odpieniaczach to zbędna rzecz. Ma natomiast zastosowanie w dużych odpieniaczach, tak jak np. w warszawskim Zoo, gdzie odpieniek - kolos, sięgający do pierwszego piętra wymaga pracy dwóch osób, żeby zdjąć kubek.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że fascynacja bierze góre nad zdrowym rozsądkiem .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#302685 jarex66 :

hehe Skoczku drogi :) katalog mam w ręku, jak mam go wcisnąć do komputera aby wyszedł w Twoim :)

też posiadam ten katalog

odpieniacz pierwsz klasa ale jeszcze mnie na niego niestac :)

ort do poprawy,

pkr 8 regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.