Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, może powielę wypowiedź Andrzeja, ale zacznę od wykonania, nie ma tam rozmazanego kleju i jakiejś takiej bylejakości.

Co do działania, byłem przy testach zarówno poboru prądu jak i poboru powietrza, to co podaje producent BK lekko odbiega od tego jak jest w rzeczywistości, natomiast w polskim odpieniaczu wszystko jest zgodne z tym co podaje producent.

Co do syfu który się zbiera, Polski produkt pracuje wydajniej, a to dzięki innemu niż BK wirnikowi,sprawdzone na zasadzie testów.

A, tak na marginesie skoro widziałeś obydwa po co pytasz o to wszystko?

edit:

Widzę, że i K.Tryc już się wypowiedział, ale co tam moją wypowiedź pozostawię na forum.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie wystarczy użyć wirnika (który pewnie jest szarą eminencją w tym odpienku) w innych pompkach i efekt wydajności będzie zbliżony ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

czegoś nie łapie polski produkt -to ma byc do :) , zagraniczne to nie pytacie skad ,jak ,z czego tylko sypiecie forsą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany to na ilosc syfu ma wplyw ksztal przekroju porpzecznego igielki w wirniku? przeciez caly syf zbiera sie na pecherzykach powietrza na etapie komory reakcyjnej.

ATI powercone 250 tez jest obrabiany CNC, nie w chinach a w Niemczech, nigdzie nie wystaje klej, dane techniczne poboru powietrza sie pokrywaja z rzeczywistoscia, ma innowacyjna dysze ktora pobiera wiecej powietrza niz wody i nowoczesny wirnik, kosztuje 1700zł - CUD JAKIS CZY CO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, myślę że trafiłeś w sedno, ja też nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie za DOBRE produkty firm dajmy na to niemieckich płacą bez mrugnięcie okiem, a za takiej samej albo wyższej jakości polskie - płacić nie chcą... Oj zakompleksiony ten naród jakoś...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie zapłacić i 2x tyle. Tak jak napisałem, życzę sukcesu!

Tak samo jak lampom Przemka. Jak widzicie po stopce jedną mam, była droga ale jest warta każdego grosza.

Odpieniacz wygląda super! Ale tak naprawdę nic o nim do końca nie wiemy.

Kilka osób go ma i nikt nie może filmiku zrobić tak on pieni ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odpierał zarzutów każdego z osobna, kto wątpi w jakość działania tego odpieniacza, widzę, że opis Was nie przekonuje, jedyne co pozostaje to zakup i porównanie z Waszymi obecnie działającymi odpieniaczami:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, co pokaże filmik? Pracę odpieniacza można ocenić po kilku tygodniach, nawet miesiącach pracy w baniaku, tylko testy i niezależne opinie wiarygodnych ludzi mogą być miarodajne...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to seb jest, ze jak cos ma achtung napisane nikt o nic nie pyta i nie marudzi.

temat do zludzenia przyponina niedawne spory o lampy led , wyliczanie, wypominanie, zagladanie w portwel idt,

a BK dolicza chyba 15 euro za karton jak chcesz odpieniacz dostac zapakowany


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle uparcie będe przy swoim czyli porównaniu tego odpienka do TV np 42 cale ful HD. On też jest pięknie wykonany," nie ma tam rozmazanego kleju i jakiejś takiej bylejakości" "wszystko jest zgodne z tym co podaje producent" "działa rewelacyjnie" itp. itd. ale telewizor nie jest zrobiony z samego plastiku i kilku kawałków metalu (głównie w pompie) to o wiele bardziej skomplikowane cacko a kosztuje o połowe mniej.Tylko mi nie mówcie że to nowość ,że maszyny do obróbki że polski i musi być drogi bo produkowany bez taniej siły roboczej (np. chiny)mam to gdzieś, on powinien byc DOSTĘPNY , a nie tylko piękny.Nic w nim nie ma czego brakuje w innych odpieniaczach.A może pompa chodzi na złotych tulejkach ? uzwojenie w silniku pomy platynowe a "korpus "wykonany z samoczyszczącego materjału a to co on produkuje zamienia w wode kolonską...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,ze większość firmowego sprzętu tez jest produkowana w Chinach ,i nie wydaje mi się żeby np. bubble magus czy tez jvp był bardziej toksyczny od Np. tunze i nie zależy mi tu na wychwalaniu żadnej z firm mało tego pewna popularna firma postanowila zbytnio się nie fatygować i tylko zmienia opakowanie na ładniejsze i naklejki ,ze swoim logo ja wyzysk wiedze gdzie indziej ale dla niektórych lepiej ,żeby piękne zbiorniki zdobiły tylko ogromne salony a właścicielami byli ludzie z kasą którzy zostawiają majątek za najnowszy sprzęt i jeszcze więcej za serwis fachowca bo sami nie wiedza co jest za szybą ważne ,ze tylko piękne i kolorowe i przede wszystkim zdobi chate osobiste tez nic nie mam do takiego rozwiązania bo liczy się dobro zwierząt a nawet” żywej skały” która jak już została wyciągnięta z oceanu lepiej żeby za pól roku nie zdobila ogrodu pomimo ,ze bogatemu wszystko wolno.I nie wątpię ,ze sprzęt jest rewelacyjny pod każdym względem ale tak na chłopski rozum zastanowmy się czym jest odpieniacz i niechodzi mi o to ,ze jest niezbędny w każdym systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302716 Tofik :

A dobra już wiem.

Ceny:

-3990

-3690

-4990

Mniej więcej takie zależenie od modelu

Drobna pomyłka, w jednym odpieniaczu o 1000.

3990 za 200

4690 za 250

4990 za 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję do producenta tych odpieniaczy, mianowicie żeby zamknąć usta narzekaczom i ujadaczom, proponuję zmienić nazwę na "Rot Wunderwaffe", a na metce piszcie "Made in Germany", założę się że natychmiast ucichną pytania i skończy się biadolenie że za drogi...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302726 seb :

narzekaczom i ujadaczom,

Pozdrawiam

seb

Mam nadzieję że to nie o wszystkich z tego wątku ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ogólnie pisałem o dyżurnych malkontentach którym zawsze cos nie pasi:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam uczciwie, że zjadł bym ten odpieniacz na śniadanie. Jest piękny. Raz że mnie nie stać, dwa że mam tylko 400L. Może zaczną robić ciut mniejsze. Już podstawa wersji "200" ma 41 cm a ja w sumpie 35. Mam problem z jakims cholernym nalotem, czy grzybki chorują, albo przez ospe ryby szlag trafi. Ale kupił bym ten odpieniacz bo jest zaje.... powiedzmy ...fajny. Kupił bym tez lampe Phobos bo moje chińskie ledy pracuja jak wiejski transformator a światło dają jak w kostnicy. Dlatego jade na tanim sprzęcie i chyba juz nigdy sie nie dowiem czy mój AP 600 jest za mały czy w sam raz. Skrobie sie po d... jak tu kupić LPS-a u Przemka za 320zł. Więc nie mi oceniać polski rynek. Jednak cos my polacy mamy dziwnego w sobie. Po cholere kupować Frigo II jak można kupić naprawde dobre Pirelli Winter za dwa razy tyle. Tak czy inaczej jak producent ma na tym odpieniaczu z 10% to góra, tak że nie licze komus kokosów.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne to proównanie z oponami:D sam się naciąłem kiedyś na super duper hiper Gooyeary Ultragripy, od tej pory - na zimę tylko Dębica:)

Pozdrawiam

seb

ps. a ten AP to spokojnie wystarczy:waving


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuję skończyć "brendzlowanie" - sorki za słowo, się o cenę (KZ_S kosztuje około 3200) - tylko wróćmy do dyskusji o samym produkcie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze napisac, jakie tam sa pompy, czy przeoczylem w tej burzliwej dyskusji?

Kto je produkuje ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302750 Stani :

Czy ktos moze napisac, jakie tam sa pompy, czy przeoczylem w tej burzliwej dyskusji?

Kto je produkuje ?

Na mój nos są to pompy Laguna z przerobionym wirnikiem czyli prawie (lub dokładnie) Red Dragon....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta pompa rowniez wtglada jak laguna 3500 czyli optycznie , zewnetrznie jak mini red dragon,

niestety nie widac nigdzie na fotkach pompy, tylko na tej wizualizacji.

w moim BK jest sporo wieksza komora wirnika niz w tej prezentowanej.

moze ktos wrzucic realne foto pompy?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest prawie Red Dragon to nie Red Dragon. Nawet jesli jest dobra, to potrwa kilka lat, zanim bedzie sprawdzona.

Takie pocieszne sa te opisy...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już odkładam kasę na 300-tkę :)

a co do ceny - martwi mnie fakt, że często Ci którzy mają swoje firmy - oferują jakieś usługi lub sprzedają produkty - wyceniają je na 10 x tyle niż wyceniłby to student w garażu i jeszcze krzyczą, że w akwarystyce powinno być wszystko po kosztach :) ludzie - trochę zdrowego rozsądku i spojrzenia w lustro - czym się różni biznes właściciela tych odpieniaczy od naszych własnych ? my mamy prawo zarabiać a o on nie? to że to nasze hobby to ma być wszystko po kosztach nam sprzedawane?

zanim nazbieram kasę na pewno życie zweryfikuje jak one działają i czy warto zakupić więc będę miał klarowna sytuację :)

az strach pomyśleć co to będzie jak wyjdzie na rynek urządzenia Qbab-a

mam nadzieję, że właściciele polskich produkcji przynajmniej zarobią po za naszymi granicami - bo nasza mentalność podobnie niestety jak nasze zarobki wciąż odbiegają "od tej" europy


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.