Skocz do zawartości
maxymalny

Moje 300L akwa w ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje ale na razie te muszą wystarczyć - jak będzie za słabo kupie zestaw Tunze z multicontrollerem


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni już za mną i baniaczkiem solanki - zaobserwowałem że żywa skała zaczyna coś wydzielać - a to zdj kilku niezidentyfikowanych obiektów: <kolonie zoa> znamy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Jak ktoś wie co to się dzieje w tym baniaku niech da znać smile.gif

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie rurówki i gąbki wszelkiej maści pofociłeś.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - a pozycja nr [2] jeszcze mnie interesuje co to ?


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przypomina taką pavonę - ale nic sobie uciąć nie daję :)

A obok przutylony domek rurówki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że najwyższa pora żeby którys z modów awansował cię do działu " nasze akwaria". bo robi nam się mała fotorelacja z wątku...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taka pora to poproszę moderatora by przenieść wątek do innego działu:

Co do tematu Akwa to dziś przyszedł mi z erybki żywy piasek ( mętny jak cholera no ale co zrobić ) trzeba czekać aż woda się oczyści :)

Druga sprawa :

Rozbieżności pomiaru zasolenia: dwa różne przyrządy: JBL spławikowy i jakiś Yinsheng

JBL pokazuje zasolenie na poziomie 1.022 ten Yinsheng 1.025 i jak tu wierzyć testom :D


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312414 maxymalny :

Jak taka pora to poproszę moderatora by przenieść wątek do innego działu:

...

temat przesunięty zgodnie z życzeniem.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL podobno jest precyzyjny, sam używam:clowning drugiego nieznam. najlepiej u kogos sprawdź jak pokazują.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiadał sie niezly syf ale jednak zmiany bardzo pozytywne oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage

Fakt dobrze, że jest internet i forum bo mogło być dramatycznie :D ale zapowiada się dobrze.

Dużo czytałem o żywym piasku i na forum i w necie: powiem tak:

Przyszedł wiec otworzyłem opakowanie i tak jak był tylko wylałem wodę z niego wsypałem do zbiornika.

Na początku dramat woda z krystalicznie czystej zrobiła się jak mleko na piaskowni z dodatkiem wapna :clapping

jeden dzień drugi dzień nic no może trochę lepiej więc wyczyściłem sump dołożyłem jeszcze dwie gąbki i zmniejszyłem obieg z 2000l/h na 800l/h i dziś rano wszystko wróciło do stanu z przed zasypania a na skale pojawiły się bardzo jaskrawe przebarwienia w różnych kolorach.

czekam jeszcze 4 tygodnie sprawdzę parametry i zaczynamy z ekipom czyszczącą :strutin

Czeka mnie jeszcze ustawienie skały tak by cyrkulacja była lepsza - jak skończę wrzucę foto.

adamus_23_as

Też zasalam z JBL 1.023 a ten drugi dostałem w gratisie :)

pano.jpg

skałę ułożyłem docelowo tak :


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 dzień - funkcjonowania baniaka

zrobiłem testy i tak:

zasolenie - JBL ( 1.021 ) będę musiał podnieść

Ph - 8

KH - 6

NO2 - 0,02mg/l

widać że zbiornik przechodzi fazę dojrzewania choć życie jak szalone wystartowało

woda krystalicznie czysta - normalnie jak by jej nie było.

kilka fotek

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 19

Witam serdecznie wszystkich śledzących moje poczynania z morską przygodą

z racji tego iż akwarium zaczyna coraz bardziej tętnić swoim życiem - setki rurówek,itp. glony zielone etc

postanowiłem testowo wrzucić z ekipy czyszczącej ślimaka tongue.gif i tu podziękowania dla Wojtka który jako pierwszy odważył się odpalić sklep w Kielcach

parametry wody są w dalszym ciągu ok

zasolenie 1.023

PH. 8

KH.6

GH 15

no2 - 0,02

tu kilka fotek:

z lampa błyskową

1.jpg

okrzemki:

2.jpg

ślimak ninja tongue.gif tylko oczy widać smile.gif ( wyciąga taką rurkę i szamie coś z piasku tongue.gif )

3.jpg

małe życie Tubipora musica d w trakcie otwierania i klimatyzowania smile.gif

4.jpg

wspomniane rurówki smile.gif

5.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 21

Cały czas wysyp rurówek coraz więcej ich wychodzi ze skały.

Ślimak po dwóch dniach przebywania w piachu i kopania postanowił wyjść na zewnątrz i ochoczo zabrał się za sprzątanie dna.

Zauważyłem również, że w koralu wyszło coś jak końcówka bazi :) nie wiem co to jest ale jest :) jak macie jakiś pomysł proszę dajcie znać.

6005-2.jpg

6005-1.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja bym się tak nie cieszył, bo jeśli dobrze widzę, to w dniu 19 ostatnie zdjęcie to nie są rurówki, tylko kolonie hydroidów, a to już niedobrze. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie hydroidy. Zdaje sie ze medusy osadle czy jakos tak to sie nazywa. Rurka z ktorej przez pewien czas pojawia sie korona czulek (jak malutka aiptasia) potem ta korona sie odrywa i zostaje pusta rurka. Mam kilka takich u siebie. Od dwoch lat wielkosc ich populacji sie nie zmienila....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegeye ma rację - to nie są hydroidy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 22 " nowy mieszkaniec "

uff a już się wystraszyłem premiero tej hydroidy :waving

poniżej nowy mieszkaniec - jeżowiec - za zadanie czyszczenie skał :)

6005-1_jez.jpg

tu znajdziecie informacje na temat jeżowca Mespilia globulus: link


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanfary bym zostawił na później. Poszukaj pod hasłami TUTAJ Tubularias i TUTAJ Nausithoë i zobacz co bardziej przypomina. Jedno i drugie mocno parzy koralowce, więc dopóki nie rozprzestrzenia się ponad miarę jest ok.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 23

premiero no kolonia ta zajeła tylko jeden kamień i nie widzę by gdzieś jeszcze występowała ( na razie nie ma co parzyć bo nie mam korali tongue.gif może w piątek coś będzie nowego ale to zależy wszystko od zbiornika.

ekipa czyszcząca na razie daje rade okrzemki już sobie poszły i nie widze by coś nowego było - zrobiłem dziś przemeblowanie skał z uwagi na przyjmowanie nowych gości do akwa.

wyszło to tak:

1.jpg

Jeżowiec bardzo mi się podoba smile.gif kamufluje się jak może ??( wojskowy typek )

2.jpg

Coraz więcej glonów wapiennych osiedla się na skale ( brązowy kolor odchodzi i w jego miejsce pojawia się fiolet )

to chyba dobry znak.

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 dzień

Dziś do baniaka trafiło nowe życie; na razie tylko miękasy, parametry wody są stabilne i nie zauważyłem żadnego ich skoku. Jeszcze miesiąc i jakieś rybki będzie trzeba kupić. Na początek pewnie błazenki smile.gif

ślimak i jeżowiec mają się dobrze i stwierdzam że są bardzo pożyteczną zorganizowaną grupą sprzątającą !

Kilka fotek z dzisiejszych zakupów:

na zdjęciu osobnik któremu najwyraźniej spodobało się w baniaku bo co dzień ładniej się prezentuje:

1.jpg

oraz szczepki nowego życia:

2.jpg

6.jpg

7.jpg

wygląd z boku: [ tak to sobie wymyśliłem ]

5.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pisząc że dziś same miękkasy to jakoś mi się kłóci z pierwszym zdjęciem nowego życia bo to chyba nie miękki koral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ oczywiście masz racje ale Tubipora musica nie jest nowym mieszkańcem baniaka :waving


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 30

Dziś zrobiłem testy i w baniaku wszystko wychodzi tak jak poprzednio - oświetlenie LED spisuje się chyba dobrze ponieważ nowe życie aż chce wyskoczyć i otworzyły się wszystkie miękasy nawet te które w baniaku w sklepie nie chciały się otwierać :bump1 to chyba dobry znak.

Zastanawiam się cały czas nad tymi ledami UV - jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie chętnie przeczytam ...

po okrzemkach zostało wspomnienie = woda czysta jak łza ! i chyba tez tak samo słona :)


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ-owi chodzilo chyba o drugie zdjecie. :bump1


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.