Skocz do zawartości
maxymalny

Moje 300L akwa w ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Tam bodajże Euphylia Ancora, poprawcie mnie jeżeli się mylę. Hm po 3 tyg Lps'y odważny chłopak jesteś:bump1


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po okrzemkach zostało wspomnienie = woda czysta jak łza ! i chyba tez tak samo słona :bump1

jak ty to zrobiłeś ja po 90 dniach dalej woda nieciekawa wszędzie latają jakieś śmieci

co do okrzemek do tez tak miałem że zniknęły ale znowu się pojawiły i już tak łatwo nie chcą zniknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 31

cris6 nie wiem w czym doszukiwać się sukcesu ale fakt jest taki że otwierają się miękasy nawet takie które się nie otwierały w sklepie - wydaje mi się że ilość skały ma znaczenie bo nie wydaje mi się że ten filtr CRP jest taki skuteczny.

Fakt jest też taki że mam 80 kg żywej skały z pewnego funkcjonującego ponad rok zbiornika.

a może to oświetlenie LED jest tak skuteczne - dlatego się tak pompują ( w sklepie Krzysiek powiedział mi, że mam dobre parametry wody dlatego tak się dzieje )

Ale jedno muszę przyznać ten ślimak jest po prostu nieocenionym sprzątającym piasek biggrin.gif jak już się weźmie za robotę to nie chce przestać.

Kolega jeżozwierz czyści szyby i pompę cyrkulacyjną

wyłączyłem wczoraj jedną pompę cyrkulacyjną bo jednak za duży prąd się robił i piasek wędrował mi po dnie akwarium smile.gif

zresztą sami zobaczcie smile.gif

1.jpg

2.jpg

zauważyłem 3 kolory ( niebieskie - czerwone i zielone ) pofaciłem jeszcze małą niebieską rozgwiazdę smile.gif

cyknołem jeszcze przed snem smile.gif bo za 1h idą spaćsmile.gif

3.jpg

ten powyżej pięknie świeci przy nocnym oświetleniu na jasno zielono - taki bajkowy kolor biggrin.gif

4.jpg

Rhodactis sp. 07

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 dzień

zapytam ekspertów - kiedy zrobić i jak często pierwszą podmianę wody - oraz w jakiej ilości przy 300L akwa jak wiadomo - start baniaka bez ryb jedynie z tym co mam ...

czekam na Wasze wsparcie !!

chłopaki - ja dopiero zaczynam poradzicie coś ??

to że mi dobrze idzie nic nie oznacza ....

wystarczy zobaczyć jak zaczynałem ....


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podmieniłem w 35dniu.Założyłem sobie podmianę co 2 tygodnie-15%objętości akwarium.Przy podmianie leje cycle nutrafin(4ml/40L)-poradzili mi kumple morszczaki z mojej mieściny.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320025 maxymalny :

33 dzień

zapytam ekspertów - kiedy zrobić i jak często pierwszą podmianę wody

Ekspertem się nie czuję, ale swoją pierwszą podmiankę zrobiłem około 2-3 tygodni od wpuszczenia ryb i pierwszych koralowców.

Natomiast na pytanie jak często robić pierwszą podmiankę odpowiadam z pełnym przekonaniem, że jeden raz. :bump1

A później? To już zależy od obsady. Każdy ma swój patent - musisz obserwować baniak.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fakt jest też taki że mam 80 kg żywej skały z pewnego funkcjonującego ponad rok zbiornika."

nie pomyliłes się z tymi 80 kg??? zastanawia mnie jak taką ilosc można zmiescic do akwa 300 L

:bump1


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus_23_as

akurat tak się składa że skałę kupowałem od morszczaka z wawy - i było jej ponad 75 kg :)

a jak można upchnąć 80 kg widać na zdjęciach :bump1 - jak nie wierzysz przyjedź zobaczysz :):bump1

swojej nadającej się do baniaka miałem 10 kg ale całej nie wkładałem więc tak szacuje 80


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymalny Witam morszczaka z kieleckiego !! :bump1

Mam pytanie gdzie zaopatrujesz się w Kielcach ??

Co do skały to śledząc różne wątki na forum zaobserwowałem, że jeśli jest więcej skały w akwarium to życie w nim lepiej funkcjonuje -lepsze filtrowanie i parametry wody Tym bardziej, że skałę którą masz była już w innej solance wiec próbuje wrócić do wcześniejszych parametrów Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 34 ( pierwsza podmiana wody 10% )

tak jak w temacie podmieniłem 10% - wyczyściłem cały sump i odpieniacz i zalałem świeżą wodą.

Chyba tak będę robił zawsze przy podmianie czyszczenie :waving

Do baniakia trafiło też nowe życie tj.

1.jpg

i ( temu długo schodzi aklimatyzacja )

2.jpg

zmieniłem też układ oświetlenia led - dołożyłem diody UV - razem 16 szt i jak by lepiej się zrobiło:

fota poniżej:

led.jpg

za tydzień pierwsza rybka :googleye

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 40

Parametry ok więc nie ma na co czekać i pierwsze rybki trafiły do baniaka.

1 babka i 2 błazenki to na początek:

poniżej kilka zdjęć:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Fotka całości ( zmieniłem ustawienie skały :googleye )

11.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 44

Dziś wprowadziłem pierwszego twardziela SPS - Montipora foliosa

spodobało mu się chyba bo od razu wypuścił polipy, reszta młodej rodziny czuje się ok i coraz więcej różnego rodzaju życia pojawia się w baniaku.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 46

Kolejny mieszkaniec baniaka - po 20 min tak się za klimatyzował w baniaku że wypuścił srebrne polipy.

Montipora digitata 02

Montipora digitata 02 ( poprawiona nazwa - dzieki )

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma co bo ---> ktoś powie ooo ---> ! za wcześnie ! a ----> inny powie męczysz zwierzaki - a tak na prawdę każdy baniak to indywidualne podejście !!

czy się mylę >?? bo przecież ten baniak ma dopiero tyle dni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZEKAM NA WASZE ! OPINIE !


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325516 maxymalny :

dzień 46

Kolejny mieszkaniec baniaka - po 20 min tak się za klimatyzował w baniaku że wypuścił srebrne polipy.

Acropora horrida

A. humilis

1.jpg

2.jpg

A moim zdaniem to montipora digitata:waving


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Twoja skała wygląda mi nieco podejrzanie (wizualnie) jeżeli pochodzi z działającego zbiornika to pewnie co miała wypuścić to wypuściła - fakt że nie wygląda na 80kg to inna sprawa. Ja w swojej 200l zmieściłem prawie 40kg i nie wyobrażam sobie więcej. Masz po prostu ciężkie kawałki albo słabą wagę. Jeżeli ta pierwsza opcja to znaczy że kawałki mogą być lite i nie porowate.

Co do Twojego korala SPS - nijak to nie jest Acropora tylko Montipora digitata - "czy się mylę ??"

Ogólnie - chętnie odwiedzę zbiornik przy okazji :googleye

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 47

Dziś przybyło kilku nowych mieszkańców do baniaka i zaczyna coraz bardziej cieszyć widok :reading akwarium

poniżej nowi mieszkańcy.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 52

W baniaku wszystko dobrze się dzieje wiec tylko się cieszyć - obsada ma się coraz lepiej a po Hepatusie widać że całkiem się za klimatyzował bo wszystkie białe kropki znikły. Korale też mają się dobrze.

Wodę podmieniam 10% 1x w miesiącu.

poniżej kilka fotek:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepcio chyba myśli że jest chromisem:clowning


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac,że akwa pieknieje.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 - dokładnie tak w dodatku podwala się do największej z nich - nemo też biega w stadzie :baby ogólnie to ubaw po pachy jest.

Zauważyłem ważną rzecz: a mianowicie w baniaku nie może być mniej niż 8 rybek jak są 3 to maja taki stres że szok przynajmniej w baniaku 300L

roofii1 - Dzięki za miłe słowa ( ale jestem na początku reefowej drogi :waving


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak bardzo ładnie się rozwija. Wszystko zadbane więc miło się ogląda.

Szkoda że rybki nie pozostają takie małe jak się je kupuje :waving bardzo fajnie wyglądają takie szalejące zgraje maluchów. :baby


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik super :waving


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 56

Dziś jeżowiec postanowił trochę poprzestawiać korale o to jak ochoczo zabrał się do pracy :clowning dziad jeden !

jeżowiec w akcji [ prawdziwy komandos ]

2.jpg

nowe życie

1.jpg

Edytowane przez maxymalny (wyświetl historię edycji)

8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.