Skocz do zawartości
Lizard

reefMAX by Lizard

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym ukwiałem to chyba ktoś Cię nabrał. Jak kupowałem, to było to samo: jest red, ale w transporcie nie miał światła, więc stracił kolor, ale niedługo wróci do formy. Mija któryś tydzień, a jest taki sam jak na początku, czyli ten kolor co Twój. W sumie fajnie wygląda, więc nie narzekam, ale zapłaciłem za niego tylko 120 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ukwiałem to chyba ktoś Cię nabrał. Jak kupowałem, to było to samo: jest red, ale w transporcie nie miał światła, więc stracił kolor, ale niedługo wróci do formy. Mija któryś tydzień, a jest taki sam jak na początku, czyli ten kolor co Twój. W sumie fajnie wygląda, więc nie narzekam, ale zapłaciłem za niego tylko 120 PLN.

Póki co też mi się podoba, jest zielony i ma końcówki bąbli różowe. Tylko cena trochę duża .. nie napiszę z jakiego źródła :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pora na kolejną modernizację, wymieniona zostanie cyrkulacja i serce filtracji. Cyrkulacją wkrótce zajmą się dwie Tunze 6015, a odpienianiem Hydor SlimSkim 135.35. Dlaczego Tunze? A dlatego, że mogę je dowolnie ustawiać, kręcić itd. Koralia ma mały zakres, nie jest wystarczający dla mnie, dlatego też 2 pompki trafią w najbliższym czasie na targowisko. Glony powoli się wycofują także wkrótce będą zdjęcia z pola walki.

A za obieg posłuży Hydor Pico Evolution 1000.

Mam nadzieję, że z początkiem przyszłego tygodnia wszystkie części dotrą i zabiorę się za majsterkowanie. Z przykrością stwierdzam, że z oryginalnego reefMAX'a zostało tylko szkło i trochę plastiku na obudowie :( ale to dalej reefMAX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze uda mi sie wpasc do Ciebie by na zywo zobaczyc te ledy i to co pod nimi :) Zdjecia nie oddaja... a moze jakis filmik nakrecisz :) ? Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pora na kolejną modernizację, wymieniona zostanie cyrkulacja i serce filtracji. Cyrkulacją wkrótce zajmą się dwie Tunze 6015, a odpienianiem Hydor SlimSkim 135.35. Dlaczego Tunze? A dlatego, że mogę je dowolnie ustawiać, kręcić itd. Koralia ma mały zakres, nie jest wystarczający dla mnie, dlatego też 2 pompki trafią w najbliższym czasie na targowisko. Glony powoli się wycofują także wkrótce będą zdjęcia z pola walki.

A za obieg posłuży Hydor Pico Evolution 1000.

Mam nadzieję, że z początkiem przyszłego tygodnia wszystkie części dotrą i zabiorę się za majsterkowanie. Z przykrością stwierdzam, że z oryginalnego reefMAX'a zostało tylko szkło i trochę plastiku na obudowie :( ale to dalej reefMAX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co też mi się podoba, jest zielony i ma końcówki bąbli różowe. Tylko cena trochę duża .. nie napiszę z jakiego źródła :whistle:

no to witam Kolegów w klubie posiadaczy nieczerwonych quadri ;) bardzo mi miło ;) wg mojej skromnej opinni te "nasze" są o wiele ładniejsze od tych "buraków" ;-P

co do oshi to ja mam klona czyli Neopetrolisthes maculatus często mylony w handlu z ohshimai... i powiem tyle chyba wpadliśmy na podobny pomysł w tym samym czasie (niemalże) mój krabiszon też dzielnie broni swojego "domku" przed natrętami wurdemani...

... teraz poza opisami czekamy na foty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam Neopetrolisthes maculatus, ale mi to nie przeszkadza, te kraby są bardzo podobne..

twu... twu... twuuu.... Łukasz... piękne akwarium... na psa urok...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam majsterkowanie??? z hydorami? wiesz co ja też chciałem w pierwszym rzucie kupić ta pompkę pico ale zastanowiła mnie jej "wielkość" obawy moje wzbudza fakt jak często ta mała pompka będzie się glucić i jak szybko dzięki swojej mini budowie będzie tracić z tego powodu (zabrudzenia) na wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor wsadzony, jeszcze dziś musze pomajstrować trochę z dolewką, eh cholera mam tak mało czasu, że niestety przyjemności niejednokrotnie muszę odkładać na inną godzinę :(

Co do pompki to rewelacja, daje czadu aż miło, ma bardzo duże otwory w paszczy, więc myślę, że nie będzie się glucić, w końcu takie duże odpadu do tej części komory już się nie przedostają :)

Pompki Tunze hmm no poezja :) TO JEST TO CZEGO SZUKAŁEM :) Ich praca wydaje mi się tak samo głośna, ale możliwość ustawienia kierunku, coś niesamowitego, wymyślił to ktoś z głową na karku :)

Podsumowując reefMAX stał się cichszy, a to głównie za sprawą wywalenia pompy i całego odpieniacza, Pompka Hydor pico pracuje bezszelestnie, odpieniacz Hydora troszkę słychać, ale ludzie, śpie koło tego reefMAX'a więc jest ciszej i to o wiele, wierzcie mi, co do wydajności, muszę skończyć z dolewką i wezmę się za regulację piany ;)

pozdrawiam

Łukasz :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy! będzie solidne porównanie! znaczy wydaje mi się, że Lizard solidnie nam tu opisze ten odpieniacz Hydora!

ten pico masz 1000 czy 1200???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pico masz 1000 czy 1200???

1000 :) wystarcza, ja mam jeszcze trójnik założony, ale nie będę się teraz rozpisywał, jak wszystko będzie skończone na cycuś to będzie fotorelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotki z nowej lampy :whistle:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wrzuciłeś jak rozumiem do komory nr 2 a pompkę dałeś kod odpieniacz :question:

Pytam się z wiadomych względów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda :) Jeszcze odstatnie pociągnięcia, później mokra szmatka i wycieranie plam z soli i gotowe.

dsc00711e.jpg

dsc00712gj.jpg

dsc00713mo.jpg

Pompka pico jest tak mała, że mogłyby tam wejść jeszcze 2 :) Jest odsunięta od odpieniacza, na trójniku jest wklejona malutka przegroda, tak, żeby zredukować strumień i specjalnie odwrócona od odpieniacza, żeby nie zakłócać jego pracy z podawaniem zbyt dużej ilości wody. Przegrode podwyższyłem z opakowania na płyte CD slim, doskonale się nadało, brzebi uszczelniłem klejem do korali hehe :thumbup:

Dziś zamontowałem dolewkę w pierwszej komorze, więc zaczynam stroić pianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kurcze sam już nie wiem co robić kupować ten odpieniacz w końcu czy nie. Co ma poprawić ta zmiana, to mnie nurtuje najbardziej. Czyli jak rozumiem pompa zasysa wodę z dołu cześć podaje około odpieniacza, a resztę przelewa do trzeciej komory. A czy mógłbyś mniej więcej napisać mi jak zbudowana jest ta rurka odchodząca od pompki w górę, jakie są mniej więcej jej wymiary itp. Czy pompa leży po prostu na dole czy jakoś jest gdzieś na jakimś poziomie usytuowana.

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka 20mm + 2 kolanka 90' i jeden trójnik + rewizja do 16. Pompa leży na dnie, ma przyssawki które sprawiają, że nie słychać żadnego buczenia. Na pompke przychodzi rurka, później na wysokości wlotu odpieńka jest trójnik z założoną przejściówką w której zmniejszyłem przelot wody, tak, aby nie było zbyt dużego młynu w komorze odpieniacza. na 2 wyjściu trójnika jest rurka, kolanko 1 + rurka i kolanko 2 które trafia do 3ciej komory, wsio! Co do samego odpieniacza, fantastycznie daje się regulować, wywala syf aż miło, niebo, a ziemia jeśli miałbym porównywać z oryginalnym, lecz jest jedno ale, nie wiem dlaczego, ale w jakiś sposób zaczął buczeć, drgania przenoszą się na całe akwarium, podejrzewam, że problem tkwi w jego zamontowaniu na szybie. Muszę się w sobie zebrać i to poprawić, a tak to super! kolejna udana zmiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELo! Lizard...Dawno mnie tu nie było!Widzę, że wszystko ładnie się kręci... i muszę przyznać, super masz tego refmaxa... :thumbsup: Powodzenia!


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boguś to Ty zyjesz? :D

No pewnie... planuje nowy baniak! Sorki za off... reszta na priv.. :)


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął dokładnie rok jak mam reefMAX'a. Zdjęcia nie będzie bo dalej utrzymuje się cyjano/dino. Ale o czymś innym będzie mowa, o grzałce Aquael. Wczoraj przed spaniem po partyjce w Battlefield3, gdy światło było już zgaszone włączył się nagle wentylatorek w panelu, a mam go ustawiony, że włącza się tylko w momencie kiedy temp wody przekroczy 26. Patrze na temp 26.4.. 26.9.. 27.5.. 28.. wyłączyłem szybko grzałkę i temp zaczęła spadać. Jak dobrze, że nie poszedłem na pasterke, bo po powrocie miałbym chyba zupę rybną.. Mam nadzieję, że nikt z Was nie miał podobnych przygód w wigilię :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wallbash: głupi Ty..:) doszło by do 30 i ryby zaczęły by mówić ludzkim głosem, wszak 24 się zbliżała :)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do zbiornika trafiła nowa ekipa czyszcząca w postaci 2x Amblygobius hectori i 5x Clibanarius sp..

W związku ze zmianą rozkładu jazdy PKP były małe problemy z nadaniem paczki w Gdyni (brak połączenia), ale Paweł stanął na wysokości zadania :unworthy:

Paczuszka z Katowic odebrana mimo małych przygód po drodze i fatalnych warunków atmosferycznych, zwierzaki już baraszkują w akwarium. Mam nadzieję, że dzięki nim glony szybciej odejdą i będę mógł pstryknąć jakąś fotkę :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No liczymy liczymy na to :) pozdrawiam...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do baniaka trafiły 2 szczepki acropory (w tym Acropora sp. (cervicornis) chyba, ma takie długie nitkowate polipy), Oxypora crassispinosa lub glabra i czerwona talerzówka, dzisiaj do zbiornika trafiła szczepka Euphyllii paraglabrescens i Scolymia australis do wyratowania. Zielona Scolymia ma średnice ok 12cm, brakuje jej 50% tkanki, mam nadzieję, że się wyliże i ostry szkielet który wystaje z jej boków szybko zniknie pod tkanką. Pięknie się pompuje, oto jej zdjęcie by tfu tfu udokumentować jej odbudowe :welcome:

dsc00806dr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.