Skocz do zawartości
MateuszD

Tunze 9002 / 9006

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys sie pytalem tu na forum, jaka forma odpieniacza jest cichsza (igielka czy venturi) - zakladajac ze reszta odpieniacza jest tej samej kontrukcji, i generalnie dostalem odpowiedz ze zwezka jest cichsza - chodzilo o glosnosc samej technologii mieszania wody z powietrzem, wiec zakladalem ze tunze jest calkiem cichy, a tu widac ze nie do konca.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317851 Piotr1 :

Pojawil sie tez nowy fajny malutki odpieniacz Delteca MCX 300 zastanow sie tez nad nim.

http://korale.pl/product_info.php/products_id/2815

Z tego co widze to ten odpieniacz to nic innego jak MCE300 bez pudła i rurki ,czyli wewnętrzna wersja .

Mateusz jeśli zastanawiasz się nad tym odpieniaczem a z tego co widzę zależy Ci na estetyce to moim zdaniem warto dopłacić te 150zł bo różnica jest ogromna .Co do samego odpieniacza ,mam go w litrażu bardzo zbliżonym do Twojego (72l + 12l panel :)) jeśli chodzi o ilość piany to szału nie ma ,nie sterylizuje jakoś specjalnie wody ,z tym ,że u mnie obsada skromniutka więc może nie ma za bardzo co odpieniać :) ,ładnie trzyma parametry jest cichutki ,akwarium mam obok łóżka i zasypiam bez problemu :) .


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek: ale doradzasz odpieniacz zewnetrzny zawieszany? Niby bym zmiescil, bo akwa bedzie mialo odstep jakies 10cm od jednej ze scian i ok 5cm od drugiej, ale chcialem tam rozne kable, zasilacze poupychac, i zaslonic od strony widzialnej taim przedluzeniem korony/pokrywy


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318447 MateuszD :

Błazenek: ale doradzasz odpieniacz zewnetrzny zawieszany? Niby bym zmiescil, bo akwa bedzie mialo odstep jakies 10cm od jednej ze scian i ok 5cm od drugiej, ale chcialem tam rozne kable, zasilacze poupychac, i zaslonic od strony widzialnej taim przedluzeniem korony/pokrywy

Czy polecam ?Nie wiem czy ten Deltec sprosta Twoim oczekiwaniom ,jak wcześniej wspomniałem u mnie się sprawdza jednak obsada jest "lajtowa" .Jednakże nie długo wzbogacę obsadę o SPS i większą ilość ryb i wydaje mi się ,że Deltec nie będzie miał z tym problemu .Jeśli chodzi o kwestie estetyczne -małą przezroczystą rurkę jest jednak łatwiej ukryć niż cały odpieniacz :)

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pomysl jeszcze nad Deltec MC600 sprawdzony i dobry odpieniacz i nie bedzie szpecil w akwarium jesli nie bedziesz robil panela.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem nad MCE, ale jak pisalem, zajalby mi cale miejsce z typu miedzy akwa i sciana, a jednoczesnie musialbym wewnatrz jakis filterek zamontowac, typu takiego jaki jest w Tunze Nano reefpacku, ktory by byl odpowiedzialny za usuwanie filmu z powierzchni, i dodatkowo MCE wymaga dosc wysokiej korony/pokrywy - musialaby miec u mnie jakies 20cm nad akwa zeby odpieniacz caly sie schowal - ale bede kombinowal, jeszcze jakies miesiac - dwa mam na namysl :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem to do mce300 mozna wcisnac jakies media ,osobiscie nie mam pojecia gdzie :)

Korona wystarczy 15cm ,max 17.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem nad MCE600 :)

zapytalem naszych forumowych masterow of DIY, czy nie daloby sie zrobic jakiegos cudownego ustrojstwa laczacego w 1 obudowie wydajny odpieniacz, grzebien do sciagania filmu z powierzchni i pojemnik na media filtracyjne :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze pisze post pod swoim wlasnym, ale zaczynam kombinowac jednak z panelem, bylby on raczej z waskiej strony akwarium, czyli mialby wymiary ok 35-40cm x 10cm. Musialbym troche wydluzyc akwarium, i mialby wymiary ok 60x35x40 (ew 60x40x40). Jaki odpieniacz nadawalby sie do tak waskiego panela, o wydajnosci przynajmniej takiej jak ma tunze 9002?

tak sobie kombinuje, a akwarium rosnie, mialo byc oryginalnie ok 50l, a juz prawie do 100 doszlo :bump1


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.