Skocz do zawartości
remel

Ledy do ReefMax 80l dla spsów

Rekomendowane odpowiedzi

te wielkie wiązki kabli to przyłącza jakbym chciał rozszerzyć o kolejny moduł. Oprócz tego wychodzą kostki do niebieskich i białych. Na pół mocy diody chodzą na chłodzeniu pasywnym, niestety później muszą być chłodzone


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać foty jak wygląda z drugiej strony i jak są przymocowane (zbliżenie) LED'y bo wygląda to bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na nity z tego co widzę .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony nie pokaże bo mam już ją zamontowaną ale w żeberkach powiercone są dziury przez które poprowadzone są wszystkie kable ( nic nie wisi ) a ledy zamontowane są w wyfrezowanych wgłębieniach aby nie wystawały. Samo mocowanie jest na nitach. Naprawdę wykonanie jest super. Gość się postarał ale wziął 100 zł więcej za te piękne wykonanie bo za wykonanie partackie 300zł.

Jakby jeszcze radiator był wypolerowany to byłaby bajka:)

Cała obróbka skrawaniem na maszynie numerycznej więc full profi


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przy jednym zasilaczu zrealizowane jest osobne sterowanie mocą poszczególnych kanałów?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to zrobili, tylko boje sie ze wilgoc moze byc niebezpieczna dla lampy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wcześniej że w związku z budową nowego baniaka zrezygnowałem z opcji jeden zasilacz i dwa driwery bo tak można i gość nawet zaprogramuje drivery na płynny załącz wyłącz np na 1g. Aby załączać funkcję załącz naciskasz przycisk na 1 s i to samo na wyłącz . Można naciskanie przycisku zastąpić czasowym przekaźnikiem. i masz automat.

ale... Zawsze jest jakieś ale. Niestety wtedy ledy są w modułach po 3 w paskach.

Wilgoć jak się nie będzie skraplać to będzie ok.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba za tępy jestem. Pisałeś że świecisz teraz Cool 70% - rozumiem że blue 100%. Więc nie rozumiem w jaki sposób. Chyba że masz podłączone tylko białe i ustawione na 70% ? Oraz jak na jednym zasilaczu można ustawić blue na 800ml a Cool White na 1200? Nie odbieraj tego jako czepianie się - po prostu jestem w trakcie projektowani swojej lampy więc jeśli czegoś nie rozumiem to pytam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze że ja mam teraz dwa zasilacze ale możesz zrobić to na jednym pod warunkiem że dasz dwa drivery. Dwa drivery podłączone równolegle do zasilacza i jeden steruje niebieskim drugi białym , byle suma prądów nie przekroczyła możliwości zasilacza. Możesz nawet kupić driver za 1000 zł 6 kanałów w pełni programowalny ze wschodami zachodami itp ale nie opłaca się to bo za 1000 to prostego profiluxa kupisz i posterujesz całym baniakiem


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zauważyłem że masz dwa zasilacze i stąd moje zdziwienie. Teraz oczywiście wszystko jasne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie fotka z zamontowaną lampą ? Dostałem info, że zrobią mi coś takiego za 500zł . U mnie mają być diody jak w lampie reeftech. Jak rozłożyli ci diody , wymieszali kolory ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyslali info, ze moga zrobic cos takiego za 400 zl ale sie jeszcze waham, napisali mi tez ze moga dostosowac do tej lampy obudowe. Poczekam jeszcze na premiere lampy Galileo bo w sumie ma byc niedroga okolo 1300 zl z tego co pisal Przemek.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 500zł moduł, kolejne 200zł zasilacz ze sterowaniem to już daje 700zł. Za 800zł mamy już lampke z Chin na 20 diodach cree 60W.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz pewność że chińczycy wsadzą cree?

Diody rozmieścili tak jak im kazałem czyli:

d424a40b741a74d9med.jpg

fotki baniaka nie umiem zrobić bo prześwietla mi niebieski tak że nie da się patrzeć


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Chinczykami różnie bywa. Ktoś wie ile W ma mieć lampa galileo ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno radiator jest troszkę za wysoki i nie domyka się pokrywa więc aby się zamknęła trzeba wywalić odbłyśnik i zamontować głębiej. Będzie lepsze chłodzenie i pokrywa się zamknie.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się pyknąć w miare fotk.sorki za brudne akwa ale nie chciałem dodatkowo stresować rybek. Wystarczy ciągła zabawa ze światłem

9d641385c61ab2e3med.jpg

teraz bez żadnej obróbki ale żadne nie oddaje rzeczywistości. Jest 1000%b lepiej.

Efekt jest taki mniej więcej jak 50cm pod wodą w masce w słoneczny dzień

01117e18c8486c98med.jpg[/url]

Następne fotki zrobiłem w rawie i są bardziej naturalne.

f567c85139639f85med.jpg[/url]

fcaa0bd9b1b2c2fcmed.jpg[/url]

0dcc7f566cd7933fmed.jpg[/url]


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy same ledy chodzą czy z jakimiś świetlówkami


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ledy i na jakieś 60%


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny efekt. Masz stosunek niebieskich diód do białych 3:2, ale nie wykorzystujesz w pełni kanału białego. Czy sądzisz że należałoby te proporcje zmienić na np. 2:1 na korzyść niebieskich?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel a jak zareagowaly korale na zmiane oswietlenia??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiam dwa kanały na równo.

Korale ok ( spsy bardzo ożyły) zobaczymy za jakiś czas

powyżej 80% - to jest już mały stosunek przyrostu oświetlenia a Royal mają super kolor przy 50-60%

następna lampa będzie miał więcejdiód niebieskich aby świecić nimi na mniejszym prądzie natomiast cool wight przy 1,2A mają zdecydowanie więcej K więc je warto żyłować tylko dla barwy


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj a jak wygląda sprawa doświetlenia akwarium? widzę że lampa jest wąska a długa... nie ma przy tym stref gdzie nie dochodzi ci światło? (przód/tył akwarium)

jestem własnie na etapie szukania radiatora a zastanawiałam się nad kwadratowym :clowning


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa nie jest długa bo ma 25cm i 12cm wgłąb. 12 jest ok ale przydałoby się 35 długości i byłoby lepiej lecz ja na krawędziach mam lpsy i miękasy więc jest ok.

Dodatkowa długość pomoże w chłodzeniu-warto dodać trochę długości i może kilka niebieskich tak na 11niebieskich i 6 białych

Jak masz radiator 12cm to mieści się jeszcze jedna t5


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.