Skocz do zawartości
premiero

Salifert - Instrukcje do testów

Rekomendowane odpowiedzi

Z testami Salifierta czasem jest różnie,ale moim zdaniem na Kh zawsze pokazuje dobrze.Kupuję zawsze test nowy nim się skończy stary i porównuję wyniki obu,zazwyczaj wszystkie są różne oprócz Kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdzę na próbniku


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Marek, jeszcze nie natrafilem na Saliferta, ktorego nowy test na kH pokazywalby inaczej niz ten "konczacy sie".

Obecny, pokazuje idealnie 6,7 na plynie "kalibracyjnym".

@Dawid

masz rozpoczete 4 nowe testy Saliferta ? :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Nigdy bym nie wpadł na to, że testy na kh mi źle wychodzą bo ktoś się pomylił spolszczając instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat, kiedy kolejne filmy i pomoce do testów salifert ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis robilem testy (KH,Mg i Ca) i z racji tego,ze nie chcialo mi szukac wydrukowanych polskich instrukcji,to korzystalem z oryginalnych instrukcji dolaczonych do testow i...calkiem zglupialem. Zawsze robilem testy w ten sposob,ze nabierajac 1ml plynu do miareczkowania patrzylem na dolna krawedz czarnego tloczka i wedlug tej krawedzi tez odczytywalem wynik. Natomiast w instrukcjach jest wyraznie napisane:

"3] Put the plastic tip firmly on the 1ml syringe. And draw into the syringe the KH reagent (ensure that the end of the plastic tip is constantly submersed in the KH reagent) till the lower end of the black part of the piston is exactly at the 1.00ml mark.

5] Hold the syringe with the tip facing upward and read the position of, now the upper end, of the black part of the piston."

A wiec w tych dwoch punktach instrukcji jest mowa o dwoch skrajnych krawedziach tloczka. I jak zyc??? :p

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chyba wszyscy odczytuja tak jak Ty:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada ktos moze testy salefiferta B po polsku ?? nie do konca rozumiem tego testu robiłem kilka razy ale nic mi nie wychodzi , w tescie jest napisane ze PH musi byc powyzej 7,9 byc moze to jest problem, ale dobrze by było miec instrukcje po polsku a w necie nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

poszukuję testu na bor , może ktoś wie gdzie mogę zakupić takowy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja się z testem na Bor jeszcze nie spotkałem.

Chyba pozostaje ci tyko Triton lub Aquaforest.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert posiada taki test tylko chyba nikt go nie rozprowadza po Polsce

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu kupiłem CA Profi Test Saliferta. Jak zauważyłem w oryginalnej ulotce jest napisane żeby dodać 10/5 kropli Ca-2.

Do tej pory wszystkie tłumaczenia (w tym to dostarczone w pudełku) zdaje się podają 8/4 kropli.

 

Może warto zwrócić na to uwagę, kupując nowy test CA.

 

Test_Ca.jpg

Edytowane przez bodek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.