Skocz do zawartości
inmar

Projekt nano 30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w pracy na biurku baniaczek słodki 10L i chcę zamienić go na słone.Jest gotowiec,który nawet nieźle wygląda,ale są słowa krytyki za brak na przykład odpieniacza,chodzi o Aquaela 30.Myślę też czy samemu nie zrobić,ale jak policzy się szkło,oświetlenie,tło na tył,filtr to wiele mniej nie wyjdzie a efektu takiego nie będzie.Trochę poczytałem na forum,ale mam jeszcze różne wątpliwości i tu chętnie posłucham rad.

Odpalę go jako dojrzałe bo piasek,skałka i woda będzie z mojego zbiornika,podmieniać będę też wodę na tą,którą zleję z mojego.Myślę,że odpieniacz jest zbędny.Obsada to 2 małe rybki,2 krewetki,krab,ślimaki piaskowe,kilka miękasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W Acropora mają chyba 3 nano, z tego co pamiętam to większe chyba 30 l.(mowa o aquael) z kilkoma sexi krewetkami i chyba 3 małymi rybkami plus korale. Akwa dostaje podmianę praktycznie codziennie chyba 2 litry świeżej solanki.

Mówię co pamiętam może to coś pomoże.

Najlepiej zadzwoń i zapytaj jak prowadzą te baniaczki, powinni coś doradzić.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar

jak mogę doradzić to lepiej samemu zrobić bo cała frajda w tworzeniu takiego maluszka,ile radości i satysfakcji a jakie emocje-udą się?wyjdzie?będzie żyło?

przecież zasady znasz i wiesz co i jak :waving


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332402 RA345 :

inmar

jak mogę doradzić to lepiej samemu zrobić bo cała frajda w tworzeniu takiego maluszka,ile radości i satysfakcji a jakie emocje-udą się?wyjdzie?będzie żyło?

przecież zasady znasz i wiesz co i jak :waving

Może i racja,zrobiłbym je trochę szersze na 35 cm,ale węższe bo 30 cm plus kaskada to trochę do przodu za daleko wychodzi.Czy tam jest jakaś konkretna kaskada ? Nie wiem w takim razie jak z oświetleniem jeszcze.Chodzi o to z w tym wszystkim,że musi to być razem skomponowanie estetycznie bo dużo klientów na nie będzie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możesz obie opcje połączyć, mianowicie zrobić baniaczek o wymiarach jakich potrzebujesz, osobno kupić kaskadę FZN-3 która jest w komplecie z Nano Reef 30, oraz osobno moduł oświetleniowy Aquaela do tego kompleciku, bo części te również są w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, warto dać przykrywkę na taki zbiornik, sam mam nano reef 30l i z przykryciem praktycznie nie ma problemu z niestabilnym zasoleniem. Dolewam wodę raz na kilka dni. Kaskada w znacznym stopniu potęguje parowanie, jakiś czas miałem bez szyby i wtedy trzeba było dolewać wodę dwa razy dziennie:D W przeciągu dnia poziom spadał o ok. 1cm:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na części kupienie i zrobienie zestawu wyjdzie sporo więcej.Sam filtr 110 zł + wysyłka,świetlówka do lampki Solar 26W,którą mam akurat w słodkim to 76 zł+ wysyłka to już jakieś 220 zł,jeszcze akwarium,tło,pokrywa z szybki....Aquale naprawdę tanio zestawił ten komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 30ke od paru miesiecy i jestem zadowolony - nawet pare LPSow trzyma sie calkiem niezle. Podmieniam jakies 2 litry wody na tydzien. A za te pieniadze samemu raczej nic sie nie zrobi...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jednak wykonam własnoręcznie bo nie chcę mieć w baniaku żadnych grzałek,filtrów czy termometrów,oświetlenie chcę na ledach.Będzie to kostka około 30x30x35 z panelem o szerokości około 8 cm.Tu mam projekt przykładowy kostki,mam nadzieję,że nie ma błędów.

6d4cad7f82af8936med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie, czy oswietlenia nie zrobic na mini PL light for cubic z Blau'a. Ja mialem 3 szt swietlowek 5W LED z RS i nie bylem za bardzo zadowolony.

Co z odpieniaczem? Nie bedzie? Moze dasz Tunze 9002?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę obiegową,która będzie robiła za cyrkulację dam coś z tego http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_26&products_id=6197 ale nie wiem jeszcze jakiej moc dać.Odpieniacza nie będzie,przynajmniej nie planowałem,co 10 dni będzie podmiana na wodę z mojego zbiornika 5-10L.Oświetlenie led będzie zrobione według projektu kolegi Urban15 jeśli zgodzi się podzielić swoją wiedzą.(Prośba poszła na PW).Tło chcę koniecznie niebieskie,ale musiałbym je wcześniej wkleić na tył a potem przegrody dopiero w panelu.

Na obieg dam tą pompę http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&products_id=7700:6b063a9452952c1356a91ab8119754cb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys identycznie zrobioną piko rafke, jak ta na rysunku,bez odpienka, w panelu grzałka ,węgiel itd. obiegówka eheim chyba 1000L/g spokojnie robiła przy okazji za cyrkulacje ,oswietlenie na poczatku było 2x11w PC potem dołozyłem jeszcze jedną ,wszystko ładnie chulało ponad rok ,nawet sps'y rosły ładnie ,do tego pokrywa DiY ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja mialem kilka circulatorow Aquaela jako obiegowki i bardzo fajnie pracowaly a sa dosc male. Zreszta teraz tez uzywam 1100 w duzym baniaku


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklarz już mi wycenił baniaczek z szybką nakrywającą i panelem na około 30 zł.Pompkę chcę dać Tunze z linku wyżej,ale dziś w malawi,które prowadzę zobaczyłem jak ładnie radzi sobie pompka Weipro 600/h od dwóch lat i teraz się zastanawiam.

Nie wiem jak sobie poradzić z tłem niebieskim,za którym będzie wklejony panel z przegrodami,może dodatkowa szybka oklejona i wklejona do akwarium na końcu ? Jeśli zdecydowałbym się na czarne to wysmaruję silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyc moja kostke 30l http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27634&d=15 z czarnym tlem na zywo to zapraszam

Poprawiłem link do strony.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,ze nie pierwszy jestem,który mając duży baniak stawia jeszcze malutki,fajne to masz.Widzę,ze zostałeś przy kaskadzie,co tam masz w niej ? Ta cyrkulacyjna nie szpeci baniaczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewniw, ze szpeci ale coz. Jak to w zyciu - cos za cos. Juz dawno chce zmienic na taki uklad jak Ty masz , ale zostalbym przy OW 6 mm tak jak w tej chwili a to juz nie byloby 30 zl niestety. W kaskadzie jest purigen, wegiel i u gory oryginalna gabka. Dodalem skimmer powierzchniowy bo bez niego sie nie dalo


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna decyzja zapadła,nie będzie oświetlenia LED bo za drogo,skoro mam lamkę Solar to dokupię tylko samą świetlówkę,ale są dwie do morskiego i nie wiem którą.Poza tym dalej nie wiem co z tłem bo chcę niebieskie.Pytałem u mnie w agencjach reklamowych,ale nikt nie ma niebieskiego PCV,na allegro też nie znalazłem.

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kompakt-6500k-white-p-4678.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama biała to nie jest dobry pomysł :help1 wszystko będziesz miał na żółto ,musisz dać min. 50/50 z niebieskim czyli albo mieszaną albo dwie różne a to już da taką temp. pracy że trzeba będzie studzić wodę przy takiej mocy


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, czemu nie chcesz lamp Blau, ktore proponowalem? Masz do wyboru czyba 11, 14 i 18W. Ja mam w tej chwili 2x18W


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,bo mam już lampkę 26W i tylko trzeba wymienić na morską.Ale żeby było ciekawie znów szala przesunęła się na stronę ledów bo dostałem na PW ciekawe cenowo linki.W sumie przypomniałem sobie,że Blaua miałem do refugium i fajna lampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.