Skocz do zawartości
nanorafa

Asterina - kill'em all, aka: Rozmnażanie rozgwiazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego zwierza znalazłem dziś na "pniu" sps-a. I właściwie tylko to, że bytował w tym miejscu mnie niepokoi, bo ogólnie wygląda mi on na małą rozgwiazdę piaskową po przejściach, zatem co to może być tak dla pewności:

p1040449e.jpg

i od spodu (kolizja z napisem na dnie kubka :) )

67839905.jpg

dodam że dorosła rozgwiazda, mieszkająca już w baniaku, nosiła na plecach przez jakiś czas bąbel, który zniknął ostatnio... czyżby "pączkowanie" :) ?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety to asterina

Jeśli już siedziała na pniu spsa to właśnie się nim żywiła rozpuszczając tkanke.

I nie jest po "przejściach" tylko po dziale więc już pewnie masz dwie takie. Bardzo szybko się dzielą.

Ja je usuwam ze zbiornika i to samo radze Tobie :)

Pozdrawiam Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOO, właśnie na taką konsultację liczyłem..... jak bardzo to jest szkodliwe i kiedy mógł nastąpić podział?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszkodliwe asteriny tak do końca nie są. Potrafią wykończyć osłabione zoa czy clavularię, bardzo szybko się mnożą i zostawiają paskudne białe ślady na glonach wapiennych (którymi też się żywią). Raczej do odstrzału.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam typowe asteriny... ale ostatnio zauważyłem "kosmitów" zupełnie identyczne jak te maluchy tyle, że mają po 1,5-2 cm. kolory, kształty i zachownaie identyczne jak tych typowych asterin, które u mnie maja 0,5 cm) pytanie czy to asteriny??? czy może coś innego jednak?

jak jakąś upoluję to wrzucę zdjęcie, ale nie wiem czy warto bo to naprawdę wygląd ma asteriny tolko jakby ją 5x powiększyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2011 o 10:01, Tester napisał:

sa nieszkodliwe i pozyteczne o ile nie nastapi niekontrolowana ekspansja

Wiem że odgrzeję kotleta ale..

Czemu tak uważasz ?

Są przecież szkodliwe.

Nawet w małej ilości, napotkawszy chociażby briareum gryzą świeża tkankę która w tym miejscu ma trudno odrosnąć. - czy to jest pożyteczne ?

I Meriq też tak napisała. Więc czemu Ty uważasz inaczej ?

 

Dnia 7.05.2011 o 15:10, kapuhy napisał:

Potrafią wykończyć osłabione zoa czy clavularię, bardzo szybko się mnożą i zostawiają paskudne białe ślady na glonach wapiennych

O i tu też Kolega dobrze pisze, przykładów jest więcej .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie asteriny są nieszkodliwe. Nigdy nie widziałem, nie zauważyłem żeby zjadały korale i nigdy ich nie usuwałem z akwarium. Kiedyś było widoczne może kilkanaście sztuk na raz, a teraz widuję pojedyncze sztuki. Same zredukowały swoją populację. Jak je widuję to najczęściej na szybach i zjadają glony z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zoa i bri. ?

Na nich najłatwiej zaobserwować niszczycielką działalność tych małych podstępnych podgryzaczy .

Chyba że zoa masz jak łąki na wypas dla Asterinek .

A bri za przekąskę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą kolonię zoa i briareum też mam. Może mam asteriny, które nie jedzą tych korali? Może mają w nadmiarze inny pokarm np. glony lub resztki niezjedzonego pokarmu? Tego nie wiem na 100%. Ale wiem, przynajmniej nie zauważyłem żeby zjadały mi te korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja widziałem do tej pory przynajmniej 3 odmiany asterin ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z asterinami jak ze ślimakami. Jest pożywka, sa asteriny. Pożyteczne ale pokazują, że niekoniecznie wszystko ok z akwarium, jesli jest ich wysyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asteriny mam i z nimi nie walcze - nie zjadaja korali, maja pod dostatkiem resztek z karmienia ryb itp wysypu nie zaobserwowalam a przyznam ze wg mnie sa ladne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.