Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

hej..

aktualizacji nie ma bo czasu brak :/ No i sezon urlopowy... Ogolnie baniak funkcjonuje. Zycie jest, choc i troche zycia stracilem :( Niestety sezon urlopowy dal o sobie znac, po podmianie ryby zlapaly kropek i .... niestety ten stan spowodowal odejscie kilku podopiecznych pod moja nieobecnosc (ryby karmila rodzinka) :(:( Co gorsza nie wiem czy to ospa czy nie - na razie zoltek, 6 chromisow i occelaris daja rade - choc nemo ma kropki na ogonie :(:( Kreweta jest, wargatek niestety odszedl na wielka rafe podczas mojej nieobecnosci :(

Z zycia:

Paguristes Cadenati

Clibanarius Tricolor x2

Blizej niezydentyfikowany - krab czarnonnogi - nic mi z reeflexu nie pasuje - kupiony w erybce x2 Teoretycznie moze to byc Cubanarius Diurati - aczkolwiek google malo mowia na temat takiego zwierzaka ;)

Mitraculus Sculptus x1

Nassarius - a ze dwa chyba smigaja jeszcze

Tectus Fenustratus x 3

Strombus sp. x 2

Krewetki:

2x Lysmata wurdemanni na roze - powiem szczerze ze obecnie widze tylko 2 duze i jedna mala - reszta zniknela...

1x Lysmata amboinenensis

Koralowce:

Euphyllia Paraancora - aktualnei juz 4 glowki (byly 2)

Acanthastrea-lordhowensis - dwie odmiany - choc w przypadku jednej nie jestem pewien czy to akurat wlasnie lordhowensis

Zoaski - Eagle Eye, Pink i Green (od Nemezisa ;P)

Entacmaea Quadricolor - kolor pink ;)

Montipora seledynowa z fioletowymi tipami - musze namierzyc dokladnie co to za gatunek x1

Acropora kudlata z fioletowymi szczytami (jak wyzej) x1

Caluastrea chyba Curvata Green Fluo x1 - nie jestem w stanie sie zdecydowac - mozliwe ze furcata lub echinulata ;P

Seriatopora caliendrum stalowa - w sumie 3 szczepki z tym ze jedna na oddzielnej skalce

Seriatopora caudelium kilka galazek - co do nazwy - taka nazwe podal UNSU ale ja nie znalazlem takowej nigdzie :/ Google nie znaja. Nie mialem czasu aby poszukac poprawnej.

Pavona Cactus x1

Duncanopsammia axifuga jedna glowka

Chyba wsio jesli chodzi o korale.

Ryby: aktualnie tylko Zebrasoma zwana zoltkiem, 6szt Chromisow Virdisow jeden occelaris. Niestety - mandaryn wspanialy, 2 blazenki, wargatek sanitarnik czyli Labroides Dimidiatus oraz mlodziutki pomacanthus imperator odeszly na wieczna rafe :(:( Tym wiekszy smutek dla mnie, ze ryby przyjmowaly pokarm - jadly mialy sie dobrze, nawet wtedy kiedy pojawilo sie tych kilka kropek po podmiance :( Wzialem to za zwykly stres a tymczasem skonczylo sie to dla mnie troche bolesnie. Zobaczymy co dalej.

Na razie walcze z parametrami - ogolnie to korale zaczely rosnac wiec parametry zaczynaja spadac. Powoli wchodze w dozowanie Ballinga, bo kH mi spada. Podmianki nie do konca zalatwiaja temat.

P.s KosiTrawnik - w zasadzie Malawi nie mam od 3 lat - ma je moj father ;) Moje akwa zostalo pod jego opieka. A solanka - data mojej rejestracji na tym forum moze swiadczyc kiedy juz mysl o solniczce zaswitala w mojej glowie. Troche czasu minelo od realizacji marzenia ;)

Troche obrazkow zycia - ale to dosc stare zdjecia juz tutaj wklejane :p W wolnej chwili zrobie jakis update.

_MG_3777.jpg

_MG_3778.jpg

euph.jpg

roza.jpg

zoa1.jpg

zoa2.jpg

_MG_3771.jpg

_MG_3772.jpg

_MG_3773.jpg

_MG_3774.jpg

_MG_3775.jpg

VDR

VDR

hej..

aktualizacji nie ma bo czasu brak :/ No i sezon urlopowy... Ogolnie baniak funkcjonuje. Zycie jest, choc i troche zycia stracilem :( Niestety sezon urlopowy dal o sobie znac, po podmianie ryby zlapaly kropek i .... niestety ten stan spowodowal odejscie kilku podopiecznych pod moja nieobecnosc (ryby karmila rodzinka) :( :( Co gorsza nie wiem czy to ospa czy nie - na razie zoltek, 6 chromisow i occelaris daja rade - choc nemo ma kropki na ogonie :( :( Kreweta jest, wargatek niestety odszedl na wielka rafe podczas mojej nieobecnosci :(

Z zycia:

Paguristes Cadenati

Clibanarius Tricolor x2

Blizej niezydentyfikowany - krab czarnonnogi - nic mi z reeflexu nie pasuje - kupiony w erybce x2 Teoretycznie moze to byc Cubanarius Diurati - aczkolwiek google malo mowia na temat takiego zwierzaka ;)

Mitraculus Sculptus x1

Nassarius - a ze dwa chyba smigaja jeszcze

Tectus Fenustratus x 3

Strombus sp. x 2

Krewetki:

2x Lysmata wurdemanni na roze - powiem szczerze ze obecnie widze tylko 2 duze i jedna mala - reszta zniknela...

1x Lysmata amboinenensis

Koralowce:

Euphyllia Paraancora - aktualnei juz 4 glowki (byly 2)

Acanthastrea-lordhowensis - dwie odmiany - choc w przypadku jednej nie jestem pewien czy to akurat wlasnie lordhowensis

Zoaski - Eagle Eye, Pink i Green (od Nemezisa ;P)

Entacmaea Quadricolor - kolor pink ;)

Montipora seledynowa z fioletowymi tipami - musze namierzyc dokladnie co to za gatunek x1

Acropora kudlata z fioletowymi szczytami (jak wyzej) x1

Caluastrea chyba Curvata Green Fluo x1 - nie jestem w stanie sie zdecydowac - mozliwe ze furcata lub echinulata ;P

Seriatopora caliendrum stalowa - w sumie 3 szczepki z tym ze jedna na oddzielnej skalce

Seriatopora caudelium kilka galazek - co do nazwy - taka nazwe podal UNSU ale ja nie znalazlem takowej nigdzie :/ Google nie znaja. Nie mialem czasu aby poszukac poprawnej.

Pavona Cactus x1

Duncanopsammia axifuga jedna glowka

Chyba wsio jesli chodzi o korale.

Ryby: aktualnie tylko Zebrasoma zwana zoltkiem, 6szt Chromisow Virdisow jeden occelaris. Niestety - mandaryn wspanialy, 2 blazenki, wargatek sanitarnik czyli Labroides Dimidiatus oraz mlodziutki pomacanthus imperator odeszly na wieczna rafe :( :( Tym wiekszy smutek dla mnie, ze ryby przyjmowaly pokarm - jadly mialy sie dobrze, nawet wtedy kiedy pojawilo sie tych kilka kropek po podmiance :( Wzialem to za zwykly stres a tymczasem skonczylo sie to dla mnie troche bolesnie. Zobaczymy co dalej.

Na razie walcze z parametrami - ogolnie to korale zaczely rosnac wiec parametry zaczynaja spadac. Powoli wchodze w dozowanie Ballinga, bo kH mi spada. Podmianki nie do konca zalatwiaja temat.

P.s KosiTrawnik - w zasadzie Malawi nie mam od 3 lat - ma je moj father ;) Moje akwa zostalo pod jego opieka. A solanka - data mojej rejestracji na tym forum moze swiadczyc kiedy juz mysl o solniczce zaswitala w mojej glowie. Troche czasu minelo od realizacji marzenia ;)

Troche obrazkow zycia - ale to dosc stare zdjecia juz tutaj wklejane :p W wolnej chwili zrobie jakis update.

_MG_3777.jpg

_MG_3778.jpg

euph.jpg

roza.jpg

zoa1.jpg

zoa2.jpg

_MG_3771.jpg

_MG_3772.jpg

_MG_3773.jpg

_MG_3774.jpg

_MG_3775.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.