Skocz do zawartości
polek

cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję cichą pompę obiegową do akwarium ok. 200 l i podnoszenie ok. 1,4 m.

Bardz proszę, o propopzycje konkretnych modeli.

Pozdrawiam Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytam, bo pooglądałem sobie te pompy i różnica w cenie jest wyraźna. I tu moje pytanie czy te tanie są tak samo ciche jak droższe, czy po prostu cichsze niż inne w tym przedziale cenowym. Mam New Jet 800 do innych celów i na pewno nie jest cicha. Pompa, o którą mi chodzi ma być cicha bezkompromisowo. A jeszcze co sądzicie, o ECHEIM 1260, podobno bezszelestna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to też zależy od konkretnego egzemplarza - jak będziesz miał pecha to i RedDragon może być słyszalny (choć szansa na to jest pewnie niewielka), a jak farta to i zwykły NewJet / AquaBee będzie bardzo cicha.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam NewJet 3000 i 2300 oraz Dwa RD. Wszystkie pompy są nie słyszalne ale zaznaczam e NJ nie są na obiegu tylko zasilają mi chłodziarkę. Możliwe że przy podnoszeniu nie będą już takie ciche chociaż mogę się mylić. Jeżeli chcesz bezkompromisowej ciszy niestety możesz być zmuszony do bezkompromisowych wydatków na RD. Najlepszym rozwiązaniem jest usłyszeć pompę na własne uszy u kogoś w domu i podjąć decyzję. Może kup jakąś pompę i testuj a jak będzie głośna to wymień sklepie na inną.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ciche nie są. Żadna z tych pomp nie jest też bezszelestna.

Ja używałem New Jet 1200, 3000, 4500 oraz 6000, to są naprawdę ciche pompy.

Obiegówki Eheima nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

mam new jeat 2300 na sprzedaż - cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam NewJet 3000 i 2300 oraz Dwa RD. Wszystkie pompy są nie słyszalne ale zaznaczam e NJ nie są na obiegu tylko zasilają mi chłodziarkę. Możliwe że przy podnoszeniu nie będą już takie ciche chociaż mogę się mylić. Jeżeli chcesz bezkompromisowej ciszy niestety możesz być zmuszony do bezkompromisowych wydatków na RD. Najlepszym rozwiązaniem jest usłyszeć pompę na własne uszy u kogoś w domu i podjąć decyzję. Może kup jakąś pompę i testuj a jak będzie głośna to wymień sklepie na inną.

Z tym testowaniem i ewentualną wymianą to bardzo dobry pomysł, ale da się tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapytać w sklepie , ale z tego co wiem to masz prawo zwrotu każdego towaru o ile nie jest uszkodzony. A jeżeli wchodzi w grę wymiana na inny model to z doświadczenia wiem że jest taka możliwość.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Borsi,towar możesz oddać tylko w przypadku jeśli był kupiony przez internet,sprzedawca może ale nie musi przyjąć takiej pompy kupionej w stacjonarnym sklepie jeśli nie jest wadliwa,kwestia dogadania ze sprzedawcą

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, chyba ze zrobisz prezentacje sprzedawcy ze kupiles traktor.

Jak ustawisz pompe na miekim podkladzie, przylacz zrobisz na gumowym wezu i zadbasz o to zeby wibracje nie przenosiluy sie na sumpa, konstrukcje pod akwarium bedziesz mial spokoj. Jakakolwiek pompe wyberzesz i tak bedziesz slyszal odpieniacz. Chyba ze tak jak napisal Mateusz trafi ci sie traktor. Jedne firmy daja 3 lata gwarancji inne rok. Przy litrazu i podnszeniu ktory podales wydajnosc 2400l/h w zupelnosci wystarczy. Przy podjeciu decyzji warto rowniez zwrocic uwage na stosunek pobor energi do wydajnosci.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek pompe wyberzesz i tak bedziesz slyszal odpieniacz. Chyba ze tak jak napisal Mateusz trafi ci sie traktor. Jedne firmy daja 3 lata gwarancji inne rok.

Po dojrzeniu akwarium jest opcja wyłączania odpieniacza na noc, a obiegówka 24 h na dobę.

Jeśli chodzi, o gwarancję to min 2 lata,wynika to z ustawy. Mniej mogą pisać, zawsze można powołać się na wspomnianą ustawę (ale to tak na marginesie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciche a nieslyszalne..... to wzgledne porownanie.

Moja new jet jest owszem cicha ... ale slychac jak pracuje w nocym gdy w pokoju jest kompletna cisza.

Mi to nie przeszkadza, niestety moja kobieta 2 mies marudzila zanim sie przyzwyczaila.

Odpieniacz jak mozna sie domyslec w nocy - off.

A w.w new jet ma do podniesienia wode na niecale 80 cm .....

Niebawem przeprpwadzam sie na swoje m i juz obmyslam projekty na wyciszenie i ustawienie sumpa obok akwa tak by pompa miala jak najnizszy slup do podniesienia...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze spadkami ph? odpieniacz nalepiej jak chodzi bez przerw. Dobre zbieraja sie w kilka minut, slabsze kilka godzin, a same pompy nie lubia wlacz wylacz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim 1260 chodzila u mnie kilkanascie lat i musze przyznac, ze byla bardzo cicha. Moze trzeba miec szczescie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podbije wątek,co polecicie?NJ3000 czy AB3000?do 340L bądź jeszcze coś


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ lub RD na pewno nie AB miałem ich kilka i wszystkie były głośniejsze


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam lagune 4,5 rewelacja

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nj2300 , pol roku była cicha a teraz zaczęła mocno terkotać i poszła na gwarancje.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tunze z serii silence, jest bezgłośna, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Tunze Silence electronic 1073.050 - 3000l/h - jest totalnie nie słyszalna - słychać odpieniacz i cyrkulacje a pompy obiegowej nie słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wpisz w google pompa Laguna i będą sklepy które ją oferują.Sklep Zooplus.pl, Sklep.kleparz.net,Pozdrawiam Roman.Sam posiadam 3500 tys.i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do 200l zakupilem aquabee 2000/1 cena/jakosc/wydajnosc jest bardzo dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wpisz w google pompa Laguna i będą sklepy które ją oferują.Sklep Zooplus.pl, Sklep.kleparz.net,Pozdrawiam Roman.Sam posiadam 3500 tys.i jest super.

pomoc... rewelacyjna !!!!kto by się domyślił że można tak zrobić ?

http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=&oq=laguna&hl=pl&ie=UTF-8&rlz=1T4GGHP_plBE448BE448&q=laguna&gs_l=hp...0l5.0.0.0.4009...........0.Qm7goKabWzA

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.