Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo energiczna ryba. Zjadła solidną kolację, zobaczymy czy znajdzie sobie dobre miejsce do spania.

Martwi mnie trochę jedna rzecz. Od przekładki nie mam w akwarium piasku. Kiedyś wyczytałem (może nawet na naszym forum), że pokolce dla prawidłowego trawienia połykają ziarenka piasku. Może to ktoś potwierdzić, czy to tylko mit?

No właśnie......

Zmieniłem obsadę w zbiorniku . Wyprzedałem wszystkie Pokolce oprócz Żółtka.

Kupiłem Pryofeusa i on przeszedł ze sklepu do mnie do zbiornika bez żadnych ceregieli razem z Borsukiem.

Natomiast Naso przez 3 dni jadł tylko żwirek dopiero jak zrobił się jak szkieletor i myślałem , że zejdzie zaczął jeść algi .

Żyje nadrabia wagę i ma się super .

Ale ile tego żwiru przez jelita przepuścił to tylko On wie ???

Więc coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój A.pyroferus na 100% wcina piasek ... widziałem to wielokrotnie.

Ale czy jest on mu potrzebny do życia ...??? ciężko powiedzieć.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pokolce to zjadają olbrzymie ilości piasku a kilka minut później idzie piaskowa kupa aż w akwarium robi się biało. W szczególności xanthopterus i vlamingi.

Edytowane przez Marcin-JM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też często pokolce "dziobały" w piachu.

Swego czasu podajże Aquamaniac zapodawał tu na forum fajny artykuł na ten temat. Potrzebują piasku w przewodzie pokarmowym do rozcierania alg, to pomaga im w trawieniu.

A tak na marginesie jak widzę gemmatum to przypominam sobie widok sps-ów u Seba i aż mnie ciarki przechodzą. Żarła franca jak landrynki jeszcze na borsuka próbowała zgonić. No ale ta jego to była już wielkości karpia. Oby tej nie odbiło.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mogę potwierdzic i sam sie tego trzymam, ze pokolce potrzebuja do trawienia i zdrowego przewodu pokarmowego ziarenek piasku, najlepiej drobnego. Moj wcina pyroferus i za nim hepatus, jak najęci.

Swoja droga, to juz moj drugi pyroferus, i dokładnie w tym samym rogu na te sama fungie wali kupy :nuke: Tak samo, jak poprzednik, zniza sie w locie, by mu cyrkulacja nie przeszkodziła w niecnym planie :shuriken: i celuje prosto na korala.. W sumie koral nie narzeka, a impreza ślimaków na okrągło :gathering:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna rybka. Ale jakby mnie żona przyłapała na takim zakupie to bym miesiąc jadł powietrze w parku i popiłał wodą z przerębla ;]]]]]]]]

Niech ci pływa jak najdłużej !!!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci jaki koszt?:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tania heh fajny baniaczek morski można za to postawić :p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, a raczej Hoł-Hoł-Hoł widzę, że Mikołaj trafił z prezentem !

Bardzo ładna ryba, a i cena bardzo okazyjna . Ostatnio mieli kilka sztuk w Holandii - ceny 990-1400 Euro.

Snocho - myślę , że chętnie by się zaprzyjaźniła z jakąś z.rostratum ;-)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, jedno marzenie się spełniło. Nie wpuszczaj żółtków, poczekaj na rostratum. Miejsce w baniaku masz :thumbsup:


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie nt piasku i pokolców. Wychodzi na to, że trzeba się przeprosić z choćby niewielką warstwą piachu.

Eh, rostratum... może za jakiś czas.

Z drugiej strony dwie czarne ryby w kolorowym akwarium, nie wiem.

Wczoraj naszła mnie myśl, żeby wyłowić S. uspi i H. polylepis, zostawić samą gemmatum i skupić się już tylko na anthiasach w dużej ilości ;)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ryba marzenie wielu. Dzisiaj oglądałem taka sama w jednym z Warszawskich sklepów.. 15 min siedziałem z otwartymi ustami patrząc jak żeruje.

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:animier: :animier: :animier: :animier: :animier:

I doczekałem się! Dziś spełniło się jedno z moich akwarystycznych marzeń! Ryba przyjechała z Marek o 15. W worku miała 20 l wody (nie mogłem tego zmieścić z wiadrze). Dzięki temu wydaje się być w perfekcyjnej kondycji. Od razu zaczęła żerować, więc jestem dobrej myśli.

Serdeczne podziękowania dla Tomka i całej ekipy eRybki za dostarczenie pięknego okazu :respect:

Tutaj jeszcze w aklimatyzacji:

gallery_7670_4043_105232.jpg

I już w pełnej krasie w akwarium:

gallery_7670_4043_171022.jpg

Ale ospa ;) piękna jest.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noczym predzej daj jej czosnek tak z głowke (całą) :lol: moze zejdą kropki a tak bdw czego ten żoltek tak mało żolty to chyba cos wiecej niż ospa to czarna ospa :devil:

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mnie

Przesiadam się z 30l na 200l i cieszę się jak gwizdek. Jak zobaczyłem Twój wątek poczułem się jak właściciel skuterka przy mercedesie.

Przeczytałem wszystko.

I mój największy podziw za zabudowę panela od góry. Z takim podejściem mógłbyś projektować promy kosmiczne. :clap: :clap: :clap:

Szacun.

A ten Twój ostatni karpik tez ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mnie

Przesiadam się z 30l na 200l i cieszę się jak gwizdek. Jak zobaczyłem Twój wątek poczułem się jak właściciel skuterka przy mercedesie.

Przeczytałem wszystko.

I mój największy podziw za zabudowę panela od góry. Z takim podejściem mógłbyś projektować promy kosmiczne. :clap: :clap: :clap:

Szacun.

A ten Twój ostatni karpik tez ładny :)

Bez przesady ;) Patrząc na poziom akwariów pokazywanych ostatnio na forum, to jeżdżę kompaktem.

Filmik z telefonu:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho nasyp piach bo wyglada jak w laboratorium a nie na rafie :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piachem koniecznie! Akwarium przepiękne, ale z piaskiem bedzie juz zajefajne.

Te brazowe klaczki ma dnie jednak nie zdobią. Do tego kilka babeczek kopiacych, zeby piach byl bielusienki.

Jesli tak wyglada kompakt, to ja chodzę boso i mam odciski :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak wyglada kompakt, to ja chodzę boso i mam odciski :(

Dokładnie... W sumie to ja chciałbym taki kompakt :yes

Śledzę temat od początku i cały czas byłem pod wrażeniem, ale teraz z tą Zebrasomką to już jest Mistrzostwo Świata...

PS. Sylwestra spędzam w Sopocie, więc w planie jest też wycieczka do Redy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS-y fajnie przyrastają, choć ze względu na częste karmienie Zebrasomy, kolory trochę siadły.

Zdjęcia strzelone z wykorzystaniem Camera Box od Twistmana.

 

large.2017_01_15_1.jpg.469d955501bfc1226

 

large.2017_01_15_5.jpg.9a9c07e25f7eab1a5

 

large.2017_01_15_7.jpg.7e31ddcdb9c605815

 

large.2017_01_15_8.jpg.b59ff58a39278f5cb

 

large.2017_01_15_4.jpg.8972ffa1bdd611823

 

large.2017_01_15_2.jpg.fbc0e7a5bac04b3e2

 

large.2017_01_15_6.jpg.743e319349c3d5118

 


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.