Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Oł jeee, mów mi więcej :bump


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gwarancji, i dostalem jeszcze uchwyt na zapas (ten z silikonem). polecam gadac bezposrednio z TUNZE, bo inaczej to gluchy telefon jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Dam pompom z miesiąc po odpaleniu akwarium i jak dalej będą głośne to napiszę do Tunze.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika prawie skonczona, ale jestem tak z...meczony, ze zdjecia wrzuce w weekend. Osmoza caly czas sie leje, jeszcze ze 4 dni i bedzie pelny baniak.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postępy? Może pokażesz troszkę nowych fotek B)


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho wielka prośba! Stawiaj szybciej ten baniak! Efendi musi mieć miejsce na swoje pieszczochy. A tak czekam na Ciebie.... A ja już nie mam siły! :(


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się robi.

Większość hydrauliki już gotowa. Zostało popracować nad zapleczem, ale najpierw musi przyjechać stelaż. Sumpy + hydraulika prezentują się tak:

gallery_7670_1794_125537.jpg

Od strony odpieniacza:

gallery_7670_1794_129669.jpg

Rozbicie pompy głównej na dwa wyloty i trzeci awaryjny, na przyszłość do zasilania UV-ki i takich tam:

gallery_7670_1794_9256.jpg

Odprowadzenie wody z komina:

gallery_7670_1794_94136.jpg

i ustrojstwo, które ma dać precyzyjne sterowanie całością:

gallery_7670_1794_8997.jpg

Wszystkie sumpy mają zabezpieczenia przed przelaniem. Wszystkie zbiegają się w kanalizacji:

gallery_7670_1794_38600.jpg

W międzyczasie wkleiłem grzebień, zrobiony z akrylu:

gallery_7670_1794_21311.jpg

i zakończenie wylotu Waveboxa. Akrylowy pierścień zgrabnie wszystko zamyka i przysłania silikonową uszczelkę przy pompie. Wielkie podziękowania dla Tomasza, który poratował mnie wykonaniem i przesłaniem pierścienia :cheers:

gallery_7670_1794_38775.jpg

I jeszcze fotka całości. Woda powinna skończyć się zbierać do poniedziałku. W przyszłym tygodniu solenie i :construction: układanie skały.

gallery_7670_1794_1853.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Pełna precyzja w każdym detalu.Naprawdę pełen profesjonalizm.

Z niecierpliwością czekam na dalsze foto relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: Co planujesz w tych dwoch zbiornikach z przelewami ? Wode do podmiany, dolewka ?

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę Michałku że wszystkie moje uwagi zostały uwzględnione..... :lol:


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, mniejszy dolewka na Osmolatorze, większy podmiana.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, chodziło Ci o tą poradę, że akwarium ma być w kształcie prostopadłościanu? :thumbsup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne:) To ustrojstwo do precyzyjnej regulacji spływu też fajne, szkoda tylko że odwrotnie zamontowane :harhar:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna profeska tak jak lubię gratki!!! Odnośnie tego zaworu to będziesz z niego zadowolony, jest megaaa precyzyjny bawiałem się tym u znajomego który ma 2000L + 600L sump wystarczyło delikatne dotknięcie a już zmieniał się poziom, w porównaniu do zwykłego zaworu to jest to dzień do nocy :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma Seb, zgodnie ze strzalkami. Chociaz mnie tez zdziwlilo, wszystkie takie zawory widzialem zamontowane pokretlem do gory, ale strzalka jest strzalka.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem przecież, chciałem Cię podpuścić żebyś polecial sprawdzić :harhar:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ciemno :p Sprawdzilem przy klejeniu, ale kamyk do ogrodka wrzuciles :veryangry:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś licznik wody zlewanej do kanalizacji? tak aby wiedzieć ile zlałeś wody przed dolaniem świeżej solanki?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho: piętna robota:) A tak przy okazji: takie dodatki jak właśnie UV czy coś tam innego lepiej jest montować na wylocie z pompy głównej czy można np. na powrocie? Nie stanie się tak że woda pójdzie tam gdzie ma mniejszy opór i zamiast w górę do akwa pójdzie w całości przez UV? Chyba że po to właśnie są zawory przed tym. Dobrze kombinuję?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, mam nawet dwa takie liczniki. Na prawe oko i na lewe oko ;)

Qlfon, 'ukradlem' z pompy glownej, bo jest mocna, jesli nie za mocna. Na zrzucie jednak bym UV nie robil, bo moze sie tam syf zbierac i trzebaby regularnie do lampy zagladac. Zawory oczywiscie po to, zeby wode poprowadzic za raczke. Jest leniwa, sama poplynie tam, gdzie jej pasuje.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet czteroma oczami nie wycyrklujesz żeby wylac np równe 50 l. wody :p

na początku może to się udać np przy narysowanej kresce w sumpie

ale po pewnym czasie glony na grzebieniu i w hydraulice bedzie to wszystko się spiętrzać i nie będzie tak dokładnie

myślałem że po prostu masz do tego systemu jakiś licznik co ułatwił by podmiane :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze będzie (musi być :ouch: ). Przy podmianie będę musiał wyłączać obieg, bo zlewanej wody będzie więcej niż mieści sump. Więc kreskę zrobię przy akwarium. Poza tym podmiana to nie apteka, te kilka litrów w jedną czy w drugą...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj snocho,snocho, taki projek piękny a teraz piszesz " Przy podmianie będę musiał wyłączać obieg, bo zlewanej wody będzie więcej niż mieści sump" wstydż się !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to przecież nic niezwykłego. Sump ma brutto jakieś 250l, ale wody wejdzie 120-130l netto. Więc jeśli podmienię 140l wody, to pompa główna chodziłaby na sucho jeśli bym jej nie wyłączył. Jakie są negatywne skutki wyłączenia na czas podmiany pompy głównej? Czyli wg Ciebie powinny być mniejsze podmiany? Sump większy by się nie zmieścił, z resztą po co, jeśli odbierze z zapasem wodę w przypadku wyłączenia pompy głównej. Robienie jakiegoś megadużego sumpa tylko po to, żeby nie wyłączać pompy głównej przy podmianie? Nie kumam :baby:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.