Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Snocho , co cię skłoniło do zmiany lampy ? Patrząc na przyrosty korali to chyba było całkiem całkiem :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fal napisał:

Snocho , co cię skłoniło do zmiany lampy ? Patrząc na przyrosty korali to chyba było całkiem całkiem :)

Powodów było kilka, o różnej "mocy". Po pierwsze moja Diuna miała już za sobą dwa "wodowania". Po każdej takiej akcji była oczywiście naprawiana, cała elektronika wymieniana na nową. Jednak było już widać po obudowie, że żyje własnym życiem. Kolejną sprawą "estetyczną" był kłopot z utrzymaniem lampy w czystości. Diuna wisi na widoku, cały kurz widać jak na dłoni. Czyszczenie lakieru o chropowatej strukturze było bardzo trudne. Jednak to wszystko szczegóły. Już od jakiegoś czasu akwaryści, którzy oglądali akwarium na żywo, witali mnie tekstem "a kiedy zapalą się wszystkie świetlówki?". Niespecjalnie dbałem o regularne wymiany świetlówek, więc zrzucałem winę na to. Sam zauważyłem, że coś jest nie tak po wymianie całego kompletu na nowe i wizycie u Piotra. Dawno nie widziałem jego akwarium i nie mogłem wyjść z podziwu, nie tyle nad kolorami Acropor, bo te zawsze miał pierwszorzędne, co kolorami ryb - Achillesa, anthiasów. Piotr mnie zgasił, że jego świetlówki mają dobre 9 miesięcy i musi zmienić. Po powrocie do domu efekt świecenia moich dopiero-co-wymienionych świetlówek był załamujący. Światło było szare (nie znajduję lepszego określenia). Nie muszę dodawać, że Piotr świeci Powermodulem. Do tej pory nie wiem dlaczego moja lampa "nie świeciła". Temperatura na termometrze po całym dniu pracy ledwo przekraczała 30 stopni. Obudowa była co najwyżej letnia. W porównaniu do Diuny, Powermodule bucha ogniem piekielnym. Jednak obiektywnie rzecz biorąc światła jest więcej, kolory są "żywsze". Przełożyłem dokładnie te same świetlówki, więc porównanie jest obiektywne.  Zwykle za szybko chwalę jakiś sprzęt, więc jeszcze wstrzymam się z ostateczną oceną Powermodula. Żeby nie było, ta lampa też ma swoje minusy w porównaniu do Diuny. Ograniczone sterowanie, brak Moonlight'u i dramatycznie głośne wentylatory.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał korale pierwsza klasa. Ale to ryby miażdżą. Przez wielkie M.

Możesz wypisać pełną obsadę?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zobaczyć swój zbiornik w "innym" świetle :) .
Świetnie to wygląda 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik, fajne krzaczory i rybcie ekstraklasa :)

O sorry chyba się powtarzam heh

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa fajne. Borsuk rewelka, tylko te dno takie łyse. Nie pasuje do tego baniaka.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, katani napisał:

Michał korale pierwsza klasa. Ale to ryby miażdżą. Przez wielkie M.

Możesz wypisać pełną obsadę?

Dzięki. Koralom faktycznie jeszcze sporo brakuje, ale wziąłem się za nie. Nowe światło + "szeroka" suplementacja i zaraz powinny być efekty.

Dawno nie robiłem remanentu ryb i mam nadzieję, że nic nie pominę:

  • Zebrasoma gemmatum
  • Acanthurus achilles
  • Siganus uspi
  • Hemitaurichthys polylepis
  • Chelmon rostratus
  • Odontanthias borbonius 2
  • Pseudanthias pleurotaenia 1M + 3F
  • Nemanthias carberryi ~15
  • Pseudanthias evansi 3
  • Synchiropus sycorax "Ruby Red" 1M 1F
  • Amphiprion ocellaris 1M 1F

Jeśli wszystko dobrze pójdzie na dniach do zbiornika kwarantannowego wjadą 3 nowe ryby.

12 godzin temu, marcinsoroka napisał:

jak dla mnie to tu wszystko wymiata :)

Gratuluję

Dziękuję :)

12 godzin temu, SU1 napisał:

Nie ma to jak zobaczyć swój zbiornik w "innym" świetle :) .
Świetnie to wygląda 
 

Dzięki :)

11 godzin temu, Moljzesz napisał:

Piękny zbiornik, fajne krzaczory i rybcie ekstraklasa :)

O sorry chyba się powtarzam heh

Dzięki, wolałbym Premiership ;)

9 godzin temu, remii napisał:

Akwa fajne. Borsuk rewelka, tylko te dno takie łyse. Nie pasuje do tego baniaka.

Dziękuję.

Przez kilka lat był piasek. I zgadza się, walory estetyczne ma niezaprzeczalne. Także utrzymanie cienkiej warstwy w czystości nie jest problemem. Ale nie znalazłem sposobu, żeby pogodzić piasek na dnie i cyrkulację konieczną dla dużych i gęstorosnących krzaków SPS. Albo cały piasek leży zwinięty w jednym kącie akwarium, albo woda wewnątrz krzaków stoi.

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromnie ale czysciutko ... ;) Piękny zbiornik

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sewer napisał:

Skromnie ale czysciutko ... ;) Piękny zbiornik

Sent from Galaxy far far away
 

Dzięki, starałem się, żeby było skromnie  ;)

Prawie jak macro, z komórki. 

large.20171021_230331.jpg.da5a817d8fdb61


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sobotniej wizyty u Piotra przywiozłem kilka świetnych korali, z czego jeden miażdży wszystkie Acropory, które do tej pory miałem w akwarium. 

large.2017_10_29_1.jpg.15cdfda7bdd8b47e7

Niestety mój aparat nie daje rady w pełni oddać jej kolorystyki (chyba już czas wymienić 10-letnie pudło). Niebiesko-czerwona millepora z seledynowym połyskiem. Oby tylko udało mi się utrzymać te kolory.

I jeszcze kilka strzelonych z pomocą Camera-Boxa, choć zupełnie nie mogę się dogadać z moim aparatem.

large.2017_10_29_2.jpg.c4914e72ba8974ffe

large.42017_10_29_3.jpg.3e24a26dfc959c50

large.42017_10_29_5.jpg.06b9d462e19bb7a3

large.42017_10_29_6.jpg.a18860179fee1f77

large.42017_10_29_8.jpg.4086e5e0bc83bed0

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large.2017_10_29_1.jpg.15cdfda7bdd8b47e7
Ładna sztuka .... oj ładna  .Resztę tez chętnie bym widział u siebie .:clapping


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jeden chętny by się znalazł, ale Michał nie chce się dzielić swoimi okazami, bardzo ładna Acropora :) tylko czekać i patrzeć na przyrosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudowny włochacz.. zaczynam poszukiwania takiego do mojej kolekcji.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SU1 napisał:

large.2017_10_29_1.jpg.15cdfda7bdd8b47e7
Ładna sztuka .... oj ładna  .Resztę tez chętnie bym widział u siebie .:clapping

Reszta to w większości zwyczajne Acropory, do kupienia w każdym sklepie. Ta faktycznie jest "inna" ;)

Godzinę temu, Edue napisał:

Myślę, że nie jeden chętny by się znalazł, ale Michał nie chce się dzielić swoimi okazami, bardzo ładna Acropora :) tylko czekać i patrzeć na przyrosty.

Najczęściej koralami dzielę się wśród przyjaciół. Czasem coś sprzedam, ale że mam pod opieką kilka akwariów, rozchodzi się to poza forum. 

Nie jestem dobry w ogłoszeniach, zawsze lepiej wybrać i przyciąć coś na żywo. Jednak tutaj zaraz pojawi się ogłoszenie z jedną z moich Acropor:

Godzinę temu, twistman napisał:

cudowny włochacz.. zaczynam poszukiwania takiego do mojej kolekcji.

Jak zamówię kolejnego potwora i znów mi go przywieziesz, to Ci chętnie przytnę kawałek. Oby tylko się przyjęła i nie zmieniła kolorów ;)

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, snocho napisał:

Reszta to większości zwyczajne Acropory, do kupienia w każdym sklepie.

Hehe ... niestety nie w mojej okolicy , na szczęście 90% korali mam z twoich rewirów , a i nie zwyczajne to moje ulubione .Tak ogłoszenie widzę , tylko samoloty z Radomia kiepsko latają .I właśnie obgaduję czemu po prawej koral wygląda inaczej .(ten z ogłoszenia )   . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i pewnie że przywiozę :-) Mam nadzieję że do tego czasu bedzie z czego zrobić szczepkę... 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie FTS-y z telefonu:

large.20171111_202602.jpg.91db9e3deff5cc

large.20171111_202801.jpg.2f77be952474d4

large.20171111_202958.jpg.99c647cf9d3e08


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Rafal Stargard napisał:

Jeśli można wiedzieć to czego dodajesz do wody?

Do niedawna nie dozowałem praktycznie nic. Za wszystko odpowiadał reaktor wapnia. Chcąc poprawić nieco kolory SPS-ów zrobiłem testy ICP i wyszły pewne braki w mikroelementach. Od około miesiąca podaję to:

large.20171111_214157.jpg.ce1c4ad96a862c

Stront i żelazo w podwójnych dawkach (tu były największe braki), reszta normalnie, a aminokwasy połowę dawki.

Do tego raz w tygodniu AF Life Source (tak w ramach sprawdzenia, na razie nie widzę efektów) i 2-3 razy w tygodniu łyżeczkę 0,1 ml Akwesanu. 

36 minut temu, Daniel.Janisz napisał:

Pięknie to wszystko wygląda, aż nie mogę się doczekać dnia kiedy wpadnę po szczepki :P

Będzie nowe akwarium, będą szczepki :)

30 minut temu, Raffy14 napisał:

Śliczniutki achilles :wub:

Tęsknisz? Może się okazać, że jeszcze do Ciebie wróci, jeśli uda się go złapać. Ostatnio coraz gorzej dogadują się z gemmatum. Dam im jeszcze trochę czasu, ale jeśli się nie poprawi, to z tej dwójki będzie musiał zostać tylko jeden. 


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.