Skocz do zawartości
luft

Zabawa z niefoto na lata?

Test wytrwałości (wielokrotnego wyboru)  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wytrzymali?cie z niefoto w swoim baniaku?

    • Miesi?c
    • 2 miesi?ce
    • 3 miesi?ce
      0
    • oko?o pó? roku
    • Mam oko?o roku
      0
    • Ponad rok
    • 2 lata i d?u?ej
    • Dopiero zacz??em (sprecyzuj w po?cie)
    • Mam i nie zamierzam rezygnowa? (sprecyzuj w po?cie)
    • Nigdy nie mia?em i nie zamierzam
    • Mo?e w przysz?o?ci si? skusz?
    • Nie mam zdania


Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawością obserwuję każdy rzadko pojawiający się temat nt nowego baniaka z NP. Wielkie zobowiązanie, uzaleznienie, zmęczenie nieustającymi obowiązkami związanymi z pielęgnacją NP powoduja kryzys u prawie wszystkich morszczaków. Pytanie i oraz ankietę ślę do Was: ile wytrzymaliście z koralami niefotosyntezującymi? Czy trwaliście/trwacie w tym samotnie, czy w rodzinnym teamie?

p.s.

Dodam od siebie, że moje wykończenie w temacie spowodowały wymagające gorgonie, które garściami kradły moją uwage, czas i prywatne życie :) Tubki i "takie tam" mam do dzisiaj!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie zaznaczyłam-Mam i nie zamierzam rezygnować

Ja też te Tuby, które przeżyły kryzys w zbiorniku mam do dziś i jednego małego rhyzo.

Biedaki tak krążą z pracy do domu a to do zbiornika teściowej, teraz znów do domu w zależności gdzie będą częściej karmione.

Najstarsza tuba w maju skończyła 3 lata..


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żle napisałeś temat ankiety. Z kilkoma koralami niefoto- to chyba tak długo jak inne korale.Ale też jestem ciekawa ile da się utrzymać akwarium niefoto- takie specjalistyczne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem, że mam 2 lata i dłużej, ale tak naprawdę to z niefoto zostawiłem sobie w obecnym akwa zacienioną grote w której mam Tubastree aurea i Cirripates'a, nie dokarmiam ich, grota jest tak stworzona, że cyrkulacja popycha cały czas przez nią pokarm, także jak podaje 1/4 kostki mrożonki ogólnie do akwa dla ryb, to chłopaki zawsze się załapią :)

Najdłużej u nas na forum na niefoto ciągnie chyba @Hubert :whistle:

EDIT: oczywiście z żoną :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem prawie rok, chociaż czas przeszly jest tu nie na miejscu. Mam miesieczna przerwe ale od wrzesnia wracam do tematu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okolo 2 miesiecy i zabawa dopiero sie rozkreca :p korale niefoto maja to cos :) mysle nawet o baniaku z niefoto.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 lat ale zostały najłatwiejsze Tubasteree, Dendrophyllie i Rhizotrochusy.

Tubastrea micrantha ma ponad 7 lat.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorgonia menella - około roku w baniaku - nie dbam zbytnio, nie karmię - co złapie to jej. Na piasku stoi, w słabej cyrkulacji i średnim świetle. Nie ma przyrostów, ale polipuje.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mysla sie bilem do wczorajszego poranka, i stwierdzilem ze jezeli przez prace nie moge zajmowac sie azooxami i jezdzic na zloty to czas na zmiane pracy.

Druga sprawa ktora pchnela do powrotu to Ksenia z ktora udalo mi sie dopiero za trzecim razem. Albo przez trzy lata sie nic nie nauczylem, albo po prostu przeznaczenie. Obecna statyka, brak kolorow, zanik karmienia lopatami i ciekawego robactwa wpedza w dola.

Projekt gotowy i tym razem cos zaskakujacego. Juz niedlugo reaktywacja i pierwsze foty w " Kolejnym nano gruzowisku"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już ponad dwa lata, generalnie strasznie męczy takie akwarium i uwiązuje.

I to trzeba wyranie podkreslic. Nie dosc ze kazdego "ryja" trzeba nakarmic to trzeba to robic bardzo regularnie. Naprawdę cieżko znaleźć takiego sąsiada ktory dobrze zaopiekuje sie Azooxami podczas naszejnieobecności. Do tego często korale NP są tak kapryśne ze nie ma szansy podziwiac ich pelnego uroku za dnia. Jednak różnorodnością kolorow zabijaja najpiekniejsze zeovitowe akwaria spsowe :)

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to karmienie :) w "wakacje" jest dodatkowa udręką - od 2 miesięcy nie spędziłem ani jednego weekendu w domu no i co raz częściej wracam tak ok 22 do domu i niestety ale odbija się to na koralach.

Teraz będzie pierwszy weekend w domu to sobie cyjano usunę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie głowią się jak zarobić pierwszy milion...

a wystarczyłoby zaprojektować, skonstruować i wypuścić totalną automatykę, totalną* dla NP :clowning

* karmienie, filtracja, cyrkulacja


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym akwarium meczyl mnie odpieniacz v2 tak bardzo popularny na wyspach, w drugim zrobilem za maly sump w stosunku do wielkosc glownego zbiornika co uniemozliwilo zorganizowanie dobrej filtracji. Same konstrukcje zestawow juz pomijam, przy pierwszym malym wieczny garb, przy drugim stolek.

Po wszystkich doswiadczeniach i obserwacjach doszedlem do wniosku ze odpieniacz jest najslabszym ogniwem w systemach NP i najlepiej gdyby wogole go nie bylo. Po co ladowac tony zarelka skoro i tak wiekszosc laduje w kubku, a my tylko spedzamy czas na karmieniu wiecej i wiecej i zamartwianiu kto da jak nas nie ma. A co gdyby odstawic czesc popularnych pokarmow i ciagnac jadlodajnie na resztkach niezjedzonego i niechcianych parametrach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co gdyby odstawic czesc popularnych pokarmow i ciagnac jadlodajnie na resztkach niezjedzonego i niechcianych parametrach.

i to chyba wlasnie nie przejdzie :) Ja bym na odwrot wlasnie myślał zrobić. automat wali jadło na falownik/i, korale jedzą, filtracja czyści ze stołu już podczas jedzenia. parametry idealne, korale zadowolone.

jedna z alternatyw pokarmowych mógłby być np Waterlife Seaquarium Invertfood podpięty pod pompę dozującą


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i nie zamierzam rezygnować :) Co prawda od jakiegoś roku noszę się z zamiarem redukcji populacji najbardziej wymagającej ale to już chyba uzależnienie i bardzo ciężko pozbyć się któregokolwiek głodomora. Tym bardziej, im dłużej człek się zastanawia ile w to włożył serca.

Oczywiście jeśli w ogóle to nastąpi to napewno nie w 100%. Jakieś niefoto muszą zostać :thumbup: Marzy mi się ograniczyć karmienie do 3 - 4 razy dziennie ale przy miękasach to niewykonalne :wacko:

Sam czasowo bym nie wyrobił, bo pracy jest w cholere dla dwojga, a wakacje możliwe dzięki pomocy rodziców, którzy pod nieobecność przychodzą i karmią przygotowanym papu :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam troche inna wizje, zupelnie przeciwna obecnym trendom, ale ciesze sie ze dyskusja sie rozwija i nawet Hubert dinozaur wrocil :unworthy:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze inny pomysł i jestem w fazie testów, zobaczymy co z tego wyjdzie po paru miesiącach :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zlaczymy te nasze testy, pomysly i podzielimy zajawki ktore nie daja nam spac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odpieniacz to podstawa właśnie by "posprzątać ze stołu"

Najlepiej by było - karmik automatyczny na pompie perystaltycznej dozuje żarcie i wyłącza odpieniacz na 20-30 minut i po tym czasie odpieniacz znowu się włącza i wyciąga resztki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich doswiadczeniach i obserwacjach doszedlem do wniosku ze odpieniacz jest najslabszym ogniwem w systemach NP i najlepiej gdyby wogole go nie bylo(...)

Co do odpieńka - doszedłem do podobnego wniosku - to najsłabsze ogniwo NP tylko wg mnie dlatego, że przy karmieniu 8 - 10 razy dziennie, więcej nie pieni jak pieni :thumbdown:

(...)Po co ladowac tony zarelka skoro i tak wiekszosc laduje w kubku, a my tylko spedzamy czas na karmieniu wiecej i wiecej i zamartwianiu kto da jak nas nie ma. A co gdyby odstawic czesc popularnych pokarmow i ciagnac jadlodajnie na resztkach niezjedzonego i niechcianych parametrach.

:) Grzesiu, dobrze kombinujesz :) tylko jedno nie wyklucza drugiego. Rozwiązałem to tak, że i odpieniacz ma co robić (już nie siada) i żarcie jest wykorzystywane efektywniej. A mianowicie zrzut wody do sumpa mam rozgałęziony i na czas karmienia pomijam komorę z odpieńkiem. Odpieniek mieli niby przez kilkanaście minut tę samą wodę ale piana nie siada. Po tym jak system wchłonie żarcie puszczam obieg przez skimmer, który kontynuuje odpienianie jakby nigdy nic :) Teoretycznie odpieniacz mieli tę samą wodę przez powiedzmy 15-20 minut i zaczyna pienić dalej. Kiedy zrzut nie był rozgałęziony, po karmieniu odpieniacz potrzebował od 1 - 2 godzin na ponowny zatryb, co przy takiej ilości karmień wyłączało go na kilkanaście godzin...

Dla mnie odpieniacz to podstawa właśnie by "posprzątać ze stołu"

Najlepiej by było - karmik automatyczny na pompie perystaltycznej dozuje żarcie i wyłącza odpieniacz na 20-30 minut i po tym czasie odpieniacz znowu się włącza i wyciąga resztki.

dokładnie, odpieniacz to podstawa (tym bardziej, że jadę na pelletach i dużo tlenu nie zawadzi :))

Automatyka średnio się sprawdza, piszę z autopsji, zawsze coś gdzieś przyschnie, zatka, czasem się zepsuje. Jednak co pipeta to pipeta. Za to wyłączanie odpieńka i ponowne jego wzbudzanie do pełnego pienienia w sumie zajmuje więcej czasu niż jego pominięcie i włączenie w obieg - również sprawdzone :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ile Waszym zdaniem procent podawanego pokarmu idzie w polipy, ile w skimer, a ile zostaje i rozklada sie w akwarium.

Co do porzednich postow,

Zawsze wylaczalem obieg podczas karmienia. Po co syfic cala wode jezeli w sumpie znajduje sie okolo 40% objetosci calego systemu. Nigdy nie stosowalem produktow Fauna Marin wiec z odpienianiem nie bylo problemow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.