Skocz do zawartości
radek911PL

[448 l] Kostka niefoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pisałem w swoim poprzednim wątku, iż ruszam z nowym projektem. I oto nadszedł czas by zaprezentować Wam moje nowe maleństwo :) Mój nowy baniaczek ma wymiary 80cm x 80cm x 70cm wysokości co daje 448 litrów. Jako że nie chciałem marnować miejsca na komin wewnątrz akwarium zdecydowałem się dokleić do akwarium panel, który pełni rolę komina.

Nad akwarium świecą cztery świetlówki LED HiPower 10W T8 60cm, dwie białe i dwie niebieskie. Zamontowałem je w oprawie rastrowej i podwiesiłem nad akwarium aby mieć swobodny dostęp do akwarium.

Za cyrkulację w akwarium odpowiadają dwie pompy JP-101 o wydajności 3000l/h każda plus powrót z pompy obiegowej.

Sump nie znajduje się pod akwarium tylko w pomieszczeniu obok, był po prostu zbyt duży żeby zmieścić się pod akwarium. W sumpie nadal pieni odpieniacz Aquamedica Turboflotor 3000 Blue. Jak obsada się powiększy i zacznę więcej karmić dojdą absorbery, jednak na razie nie ma takiej potrzeby. W końcu wygospodarowałem też miejsce na spore refugium.

Do zrobienia pozostała jeszcze zabudowa akwarium oraz sumpa, ale to na razie musi poczekać.

A teraz kilka zdjęć tak na szybko.

44000148.jpg

18380837.jpg

widok od przodu

82515500.jpg

lewy bok

70232407.jpg

prawy bok

83461147.jpg

panel

panelc.jpg

sump

sumpw.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...Radek,bardzo piekna konstrukcja skalna,super to wyglada,nic tylko obklejac koralami ...sump-bajka,przestrzenny bardzo i zachecajacy do pracy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny mroczny klimacik :yes


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziu, bomba!!! Po prostu bomba!!! Aquascaping na medal, wyglada jak naturalna skalna rozpadlina, jak porośnie koralami to bedzie kosmos :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiorniczek , ułożenie skały jeszcze bardziej mi się podoba. Kleiłeś skałę ? Czym ? Fajny sumpik . Po co pchać się pod szafką . Wstawić obok i mamy normalnej wielkości szkiełko z całym osprzętem . Miejsca nie braknie a wszelkie prace jak czyszczenie np odpieniacza stają się o wiele wygodniejsze.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale jak dla mnie to odpieniacz zmienisz z czasem, bedziesz zmuszony :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za miłe słowa. Jeśli chodzi o ułożenie skał to jest to już trzecia wersja. poprzednie dwie średnio mnie satysfakcjonowały. teraz w końcu udało się stworzyć coś ciekawego. Choć już tak sobie pomyślałem że przydałoby się żeby baniaczek miał chociaż na szerokość te 20cm więcej :) dałoby to możliwość jeszcze ciekawszej aranżacji.

@Margo, do stworzenia tej konstrukcji nie użyłem ani grama kleju :) Całość trzyma się na 3 rurach PCV 16mm. Było trochę zabawy z wierceniem, bałagan przy tym powstał niesamowity ( pył ze skał w połączeniu z wodą tryskał na wszystkie strony), ale warto było. Poza tym jak konstrukcja mi się znudzi całość składa i rozkłada się jak klocki lego więc mogę do woli zmieniać wystrój w parę chwil :)

@Seb, co do odpieniacza to zdaję sobie z tego sprawę, że z czasem ten nie poradzi sobie z oczyszczeniem jakby nie patrzeć 700 litrów mocno zabrudzonej wody jaka będzie przy pełnej obsadzie i pełnym karmieniu. Jednak póki co jest OK, nawet absorbera jeszcze nie muszę stosować. Za jakiś czas glony też podrosną, chciałbym jeszcze zdobyć kilka mangrowców więc i one trochę zanieczyszczeń pochłoną. Docelowo myślę jeszcze o ozonie, ale to dopiero przy naprawdę pełnej obsadzie.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałem się Wam pochwalić nowymi glonami jakie zdobyłem do mojego skromnego na razie refugium :)

56140812.jpg

75712760.jpg

Pozdrawiam


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam jeszcze do refugium pełzatkę (Caulerpa prolifera) bardzo fajnie rośnie, szybko i spełnia swoje zadanie na 5 z plusem

PS baniak jest po prostu ekstra będę śledzić postępowania :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie

@Łukasz

o ile się nie mylę to ta duża kępa z tyłu to właśnie wspomniany przez Ciebie glonik :) a nawet jeśli to inna odmiana to też szybko rośnie, a co za tym idzie absorbuje z pewnością co nieco z wody.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, śliczne ułożenie skały, dla mnie za słaba cyrkulacja i pienidło, super sump,..... widzę że glony ode mnie krążą po Polsce w drugim już obiegu:)

pozdro Aiiiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ten piekny czerwony glon w srodku az sie prosi by go dac do glownego akwarium...o ile sie nie myle to wolno rosnacy krasnorost...moze Zielony Mintaj sie wypowie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały bajeczne - dziko, klimatycznie, a do tego naturalnie. Efekt naprawdę świetny, gratuluję :clap:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to ta duża kępa z tyłu to właśnie wspomniany przez Ciebie glonik :)

To nie prolifera :) Kiepsko widać na zdjęciu więc nie powiem co to za gatunek. A krasnorost jak najbardziej nadawałby się go głównego, to rodymenia- jak ma dobre warunki rośnie bardzo szybko.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie@Łukaszo ile się nie mylę to ta duża kępa z tyłu to właśnie wspomniany przez Ciebie glonik :) a nawet jeśli to inna odmiana to też szybko rośnie, a co za tym idzie absorbuje z pewnością co nieco z wody.PozdrawiamRadek

oj nie wiem co to za gatunek ale na pewno nie jest Caulerpa prolifera ona ma takie długie liście zresztą sprawdź w necie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem co to za gatunek ale na pewno nie jest Caulerpa prolifera ona ma takie długie liście zresztą sprawdź w necie :)

Na pewno nie ma długich liści :harhar:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma długich liści :harhar:

aj no nie zastosowałem poprawnej nazwy :) ale większość wie o co kaman :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Nadeszła pora na małą, a w zasadzie to nawet sporą aktualizację. Sporo się w baniaku pozmieniało, więc wypada z kronikarskiego obowiązku ów zmiany pokazać i omówić.

Na początek wystrój. Poprzednie ułożenie było ciekawe i z pewnością w większym akwarium pozostałoby bez zmian jednak w mojej kosteczce nie do końca mi odpowiadało. Akwarium sprawiało wrażenie zagraconego. Brakowało lekkości w konstrukcji i wolnych przestrzeni które tak bardzo lubię. Dlatego też po przeglądnięciu masy zdjęć postanowiłem trochę poprzestawiać. Cała operacja przebiegła dość sprawnie z racji że już wcześniej miałem powiercone otwory w skałach i teraz musiałem tylko je troszkę pozamieniać niczym klocki Lego :) Parę skałek wyleciało do sumpa, jedna do ojca i powstała taka oto konstrukcja:

22176850.jpg

59225754.jpg

29185561.jpg

40504443.jpg

87429950.jpg

Ponad to do akwarium trafiła jeszcze jedna pompka JVP-101, więc teraz mam już 3. Koralom widać to pasuje bo coraz ładniej się otwierają, nie ma już martwych stref jak poprzednio, więc i w akwarium będzie czyściej. Cieszy fakt, że od uruchomienia tego baniaczka, wszystkie korale które przetrwały remonty i kataklizmy w poprzednim zbiorniku z dnia na dzień mają się coraz lepiej. Teraz w miarę jak finanse pozwolą do baniaka będą trafiali nowi mieszkańcy :) A oto zdjęcia obecnych lokatorów kosteczki:

20451936.jpg

57518211.jpg

49262837.jpg

67048678.jpg

71986900.jpg

15580989.jpg

91724293.jpg

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie to wygląda po prostu bajka :)

gratulacje


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że i nowy wystrój się podoba :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Super kostka :) Właśnie się zastanawiałem jak zorganizujesz curkulację. Ja na razie mam dwie pompki, ale nie wiem czy nie zamienię na 3 mniejsze.

Super wystrój, fajny pomysł ze skałką.

Inspirujące akwarium, tylko pozazdrościć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzisiaj do akwarium trafiły a w zasadzie trafią bo jeszcze się aklimatyzują, stadko Chromisów - 5 szt., oraz druga rozgwiazda piaskowa. To tyle na dziś :) Jak rybki poczują się pewniej i uda mi się je sfocić to wrzucę później jeszcze foteczkę.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak "petarda" jak dla mnie fakt podpisuje sie, ale przy takich kostkach az sie prosi przezroczysty silikon


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.