Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałem pytać, jak Ci idzie z hodowlą, ale sam się odezwałeś.

Jak widać na zdjęciu stosunek 1:1, nie wydaje się być złym

Z dolaniem kolejnej porcji solanki poczekaj jednak jeszcze kilka dni, aż Twoje fito zrobi się ciemnozielone

Solanki dolej tyle samo ile teraz teraz masz w butelce fito i pamiętaj o nawozie co kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie przebilem się przez chyba cały wątek i jedna rzecz mnie zastanawia.

Dlaczego trzeba kupić foto na start, a nie np wlać nawóz i postawić na oknie woda po jakimś czasie zrobi się Zielona a przynajmniej powinna.

Czym takie coś będzie się różniło od tego co się kupi i czy w jakiś sposób może to wpłynąć na życie w akwarium?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Życie samo z siebie nie powstaje.

Tani fitoplankton na potrzeby akwakultury hoduje się na przykład na zwierzęcych odchodach. Taki fitoplankton nie nadaje sie jednak do użycia w akwarystyce morskiej. Zwyczajnie pakuje się dużo zwierzęcego nawozu do dużego zbiornika - np stawu w ktorym fitoplankton w mniejszej lub większej ilosci jest zawsze i po pewnym czasie w tym zbiorniku pojawia się zakwit fitoplanktonu...

Roztwór f2, dezynfekowanie zbiorników, roztworu i inne takie sprawy wymyślono po to żeby hodować w powtarzalny sposób morski fitoplankton [często są to monokultury, lub mieszanki kilku gatunków okrzemków, zielenic, dino, cyjanobakterii] na potrzeby morskiej akwarkultury. Takie monokultury "wytwarza się" przez namnażanie pojedynczych komórek. Rózne gatunki mają rózną wielkość, potrzebują do rozwoju róznych warunków środowiskowych, maja inne "wartości" odżywcze itd...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy coś z tego będzie? Zaczyn był bardzo słaby, około 100ml rzadkiego fitoplanktonu na 2l butle. Jest jakby mocniej zielony po kilku dniach, ale pływają jakieś farfocle

xlLk0J0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlałeś 100ml na 2l wody?

Może być różnie kolor nie jest najgorszy, ale do ideału też wiele brakuje. Napowietrzanie, daj pożywkę i czekaj.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy coś z tego będzie? Zaczyn był bardzo słaby, około 100ml rzadkiego fitoplanktonu na 2l butle. Jest jakby mocniej zielony po kilku dniach, ale pływają jakieś farfocle

xlLk0J0.jpg

Czym nawozisz i ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze w lodówce fito od Nanokaczora. Chciałabym je "pędzić" w drugiej butelce na innej pozywce, niz agrecol do storczykow,poniewaz agrecol zawiera jakies sladowe ilosci miedzi. Co prawda zużylam cześć tego fitoplanktonu,pedzonego też na agrecolu i w akwarium żadna krewetka ani ślimak nie straciły życia, ale wolę nie "miedź" miedzi :) kupiłam aqua Plant z tropicala żeby zrobić drugą butlę (kupiłam trojnik), ale nie mam pojęcia ile tego wlać na litr i jak często dokładać nawozu.

Hodowla że zdjęcia kilka dni była tylko pod lampką. Dziś przeniosłam na parapet i mimo, że mam okna od wschodu i bezpośrednie słońce mam tylko rano, to mam wrażenie, że fitoplankton lepiej się namnaza, przez kilka godzin ciut bardziej zmętniał. Nawóz to agrecol do storczyków w żelu, wlałam raz około 2.5 ml i mam dolewac co tydzień taka sama porcje nawozu.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,moja hodowla fito na aquaplancie tropikala.Mój przepis na fito to 1litr fito+1litr solanki 10kropelek nawozu. :thumbup:

post-20705-0-19099200-1471710410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki! mam z 300 ml fito, to rozrobie proporcjonalnie 300:300 i dam 3 kropelki. A co ile dni dodajesz kropelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki! mam z 300 ml fito, to rozrobie proporcjonalnie 300:300 i dam 3 kropelki. A co ile dni dodajesz kropelek?

Daję zawszę gdy dolewam solanki czyli każde dolanie 100ml.solanki kropla nawozu za cztery dni dolejesz 600ml. solanki i dodasz 6 kropel nawozu. Mój reaktor

post-20705-0-45794300-1471716622_thumb.jpg

Edytowane przez Witpol76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używacie w waszych hodowlach fito butli z CO2 ?? Albo lejecie Carbo, wódkę czy jakieś inne "węgle"


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Niech mi ktos wytlumaczy jaki jest sens produkowania takich ilosci jak w zbiorniku bedzie ciezko takie ilosci zuzyc. Pomijam juz zabawe, napowietrzacze, roznego typu nawozy.

Ps. Zeby nie bylo sam od czasu do czasu wleje fito ale ze sklepowej buteleczki.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje aktualnie na sto litrów ok. 300ml fito dziennie. Miękkie to lubią :) Ja również leje jedna kropelkę na 500 ml :D

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1 kropla aqua plant na 100ml solanki ? LOOL a robiliście potem testy tej mieszanki ?

ja kapałem max 4-5 kropli na 2,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo sie nie znam ale jezeli lejesz na 100L wody 300ml fito dzien w dzien i w tym jest nawoz to pytanie czy fito sprawia ze miekkie to lubia czy jednak nawoz :).


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva a ile lejesz fito do baniaka?

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo sie nie znam ale jezeli lejesz na 100L wody 300ml fito dzien w dzien i w tym jest nawoz to pytanie czy fito sprawia ze miekkie to lubia czy jednak nawoz :).

Tym to się akurat nie przejmuje :) Korale mam łatwe więc na więcej sobie można pozwolić. Fito zanim trafia do baniaka to trochę leżakuje w lodówce :) A czy rzeczywiście wlatuje trochę no3 i po4 to tego nie wiem, nie mierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam zgryza... ile tego wlać. Do słodkiej wody dla roślin producent podaje 100 ml na 1000 litrów wody, czyli 1 ml na 10 litrów. A jaki przelicznik trzeba zastosować do Fito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od 10ml/100l

Teraz leje 50ml szału nie ma.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje jakieś 40ml na 250l w obiegu i sam się zastanawiam czy nie za mało.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlałeś 100ml na 2l wody?

Może być różnie kolor nie jest najgorszy, ale do ideału też wiele brakuje. Napowietrzanie, daj pożywkę i czekaj.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kolego piszesz do kobiety to chyba "wlałaś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pytanie z innej beczki. Niech mi ktos wytlumaczy jaki jest sens produkowania takich ilosci jak w zbiorniku bedzie ciezko takie ilosci zuzyc. Pomijam juz zabawe, napowietrzacze, roznego typu nawozy.

Ps. Zeby nie bylo sam od czasu do czasu wleje fito ale ze sklepowej buteleczki.

Ja czasem wlewam do zbiornika 20 litrów fito za jednym razem. Do tego dochodzi zużycie fito na produkcję zooplanktonu - w moim przypadku to kolejne ok 20 litrów tygodniowo a w przypadku większego zapotrzebowania nawet 40 litrów. W sklepie taka ilość fitoplanktonu kosztowała by fortunę o ile oczywiście jakikolwiek sklep ma taką ilość.

Takie ilości fitoplanktonu mają wpływ na życie w zbiorniku. Wlanie 100 ml na 200 litrów wody w akwarium nie ma żadnego sensu. Fitoplankton leje się litrami. Tyle że trzeba go hodować na odpowiedniej mieszance a nie na nawozach do kwiatków...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kropla aqua plant na 100ml solanki ? LOOL a robiliście potem testy tej mieszanki ?

ja kapałem max 4-5 kropli na 2,5l

Witam 1 kropla nawozu jest zjedzona w ciągu 3-4 dni przy mniejszych dawkach fito głoduje

No i teraz mam zgryza... ile tego wlać. Do słodkiej wody dla roślin producent podaje 100 ml na 1000 litrów wody, czyli 1 ml na 10 litrów. A jaki przelicznik trzeba zastosować do Fito?

Ja na swój zbiornik a jest nieco ponad 400l wlewam od 50ml do 100ml. zależy czy coś niechcianego pojawia się na skałach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.