Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek56

Jacek56

10 godzin temu, Tester napisał:

Kurcze ja o niebie a Ty o chlebie...

Widzę zalety, znam zalety, ale znam i wady. W akwarystyce jest wiele dróg i żadna nie jest tą jedyną...

... a Krzysiek Tryc żyje od tylu lat w błędzie.

 

Drogi są różne, pod górkę, po płaskim albo z górki i na każdej można nogę skręcić. 

Wiesz dlaczego akwarium mi wyszło na prostą ??? Bo przestałem słuchać rad ludzi związanych z „branżą”. Proponuję  dzielić się własnymi obserwacjami i pokazywać swoje akwarium.  Jak ktoś chce wydawać kasę na  plastiki to jego sprawa ale są też tacy, którzy chcą tego uniknąć.
Dalej jako biolog i chemik proponuję wypunktuj dlaczego sposób BEZ jest niebezpieczny dla początkującego akwarysty i dlaczego ma nie zawsze zadziałać, będzie coś wartościowego. Napisz dlaczego akwarium Fresha, r_33 , moje są potencjalnym zagrożeniem dla początkującego, bo nie mają odpieniacza ????.  Napisz dlaczego Ci co używają tylko kaskad robią źle? Napisz dlaczego odchody ryb, które są najlepszym pożywieniem dla korali w akwarium to zło którego trzeba unikać itd. Ja staram się coś pokazać, a Ty podpierasz się KT. Taka jest dyskusja. 

9 godzin temu, chwialek napisał:

A co jeśli "oczka" włókniny przypchają się brudem ?
Wówczas "przepustowość" włókniny spada ale nadal przepływa przez nią woda tylko wielkość cząstek jakie jest w stanie przepuścić się zmniejsza.

Nie wiem czy to do mnie ale u mnie wyglada to tak,  że włóknika zapycha się po 24-48 godzinach i woda zaczyna płynąc po włókninie dlatego mam te otwory zrobione w pudełku. Druga sprawa ovata ma zupełnie inną strukturę niż materiał  filtracyjny w rollermat.  

Jacek56

Jacek56

9 godzin temu, Tester napisał:

Kurcze ja o niebie a Ty o chlebie...

Widzę zalety, znam zalety, ale znam i wady. W akwarystyce jest wiele dróg i żadna nie jest tą jedyną...

... a Krzysiek Tryc żyje od tylu lat w błędzie.

 

Drogi są różne, pod górkę, po płaskim albo z górki i na każdej można nogę skręcić. 

Wiesz dlaczego akwarium mi wyszło na prostą ??? Bo przestałem słuchać rad ludzi związanych z „branżą”. Proponuję  dzielić się własnymi obserwacjami i pokazywać swoje akwarium.  Jak ktoś chce wydawać kasę na  plastiki to jego sprawa ale są też tacy, którzy chcą tego uniknąć.
Dalej jako biolog i chemik proponuję wypunktuj dlaczego sposób BEZ jest niebezpieczny dla początkującego akwarysty i dlaczego ma nie zawsze zadziałać, będzie coś wartościowego. Napisz dlaczego akwarium Fresha, r_33 , moje są potencjalnym zagrożeniem dla początkującego, bo nie mają odpieniacza ????.  Napisz dlaczego Ci co używają tylko kaskad robią źle? Ja staram się coś pokazać, a Ty podpierasz się KT. Taka jest dyskusja. 

9 godzin temu, chwialek napisał:

A co jeśli "oczka" włókniny przypchają się brudem ?
Wówczas "przepustowość" włókniny spada ale nadal przepływa przez nią woda tylko wielkość cząstek jakie jest w stanie przepuścić się zmniejsza.

Nie wiem czy to do mnie ale u mnie wyglada to tak,  że włóknika zapycha się po 24-48 godzinach i woda zaczyna płynąc po włókninie dlatego mam te otwory zrobione w pudełku.   

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.