Skocz do zawartości
Jacek56

Akwarium „BEZ" odpieniacza i zbędnych kosztów.

Rekomendowane odpowiedzi

36063531393_3c20b1cb42_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36701125992_930577703f_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36701125252_e36d68b846_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36872043515_eda5bac289_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

 

36063526823_85c91d4a50_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

 

36037765954_b0fb6ea87d_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

 

36037746264_67e5e30f76_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze: Elacatinus oceanops  czy Labroides dimidiatus?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Co lepsze: Elacatinus oceanops  czy Labroides dimidiatus?

 Elacatinus oceanops 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jacek56 napisał:

 Elacatinus oceanops 

Jacku, daj proszę znać, jak będziesz miał okazję dobrze poobserwowac oceanops w relacjach  z punctitulatus. Ja mam teraz 360l i od sprzedaży doktorka (to wredna ryba byla) nie ma kto czyścić reszty :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

(to wredna ryba byla)

What ?

Ale znaczy czemu ?

Tylko ta twoja czy cały gatunek ?

I czym to się objawia ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Coltrane napisał:

Prawdziwa rafa, piękny zbiornik!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki. I to bez wielkich nakładów pracy, obsługa zbiornika rano zajmuje 3 minuty, wieczorem kolejne 3. Jest to na tyle proste, że bez problemu temat ogarnia moja małżonka gdy mnie nie ma. Najważniejsza jest obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja ale po to mamy te akwaria w naszych domostwach, nieprawda?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten idol prezętuje się wręcz bajkowo na tle tej rafy .

Znakiem tego że chyba jej nie podgryza ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

Jacku, daj proszę znać, jak będziesz miał okazję dobrze poobserwowac oceanops w relacjach  z punctitulatus. Ja mam teraz 360l i od sprzedaży doktorka (to wredna ryba byla) nie ma kto czyścić reszty :(

 

Ok, dam znać.

Był kiedyś artykuł w Korale o doktorkach. Tych rybek nie powinno się kupować, nie nadają się do życia w akwarium ze względu na swoją dietę. 

A dlaczego nie kupisz krewetki czyszczącej lub debeliusa? Ryby uwielbiają czyścić się przy ich pomocy. Przynajmniej tak jest u mnie. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, BzykU napisał:

What ?

Ale znaczy czemu ?

Tylko ta twoja czy cały gatunek ?

I czym to się objawia ?

 

Nie tolerował nowych ryb w podobnych kształtach, barwach lub w kontrastujące paski.

Dreczył na początku meiacanthus atrodorsalis, pterapogona i prawie zabil pholidichtys leucotaenia, cudem odratowana. Taka natura dokrorka. Walczy o rynek i atakuje wszystko, co po nim przyszło niebieskie lub/i  w paski

Edit:  z dietą akurat nie było problemu, byle drobny pokarm przyjmował. Problem  był z jego agresją.

Mam krewetke czyszcząca, ale ona tylko babki chce czyścić. Pokolec probuje prosić, ale jego ona czyścić nie chce, ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a może to zależy też od wielkości zbiornika ?

Bo u mnie nad zwyczaj grzeczny i ułożony nigdy nie obserwowałem podobnych zachowań.

A jeszcze Jacku 

8 minut temu, Jacek56 napisał:

Tych rybek nie powinno się kupować, nie nadają się do życia w akwarium ze względu na swoją dietę. 

 

mógł byś to rozwinąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. I to bez wielkich nakładów pracy, obsługa zbiornika rano zajmuje 3 minuty, wieczorem kolejne 3. Jest to na tyle proste, że bez problemu temat ogarnia moja małżonka gdy mnie nie ma. Najważniejsza jest obserwacja, obserwacja i jeszcze raz obserwacja ale po to mamy te akwaria w naszych domostwach, nieprawda?



Rozmiar i biomasa robia swoje! Nadal targasz bioceramaxem czy dałeś mu spokój?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem głównym pożywieniem doktorka są rożnego rodzaju pasożyty  dlatego gania za rybami w akwarium. Dłużej jak 2 lata nie przeżywa w akwarium.

http://www.fishbase.se/summary/5459

18 minut temu, Coltrane napisał:

 

 


Rozmiar i biomasa robia swoje! Nadal targasz bioceramaxem czy dałeś mu spokój?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Rozmiar nie ma znaczenia, duże więcej wybacza ale też trudniej wyjść na prostą gdy rozchwiejesz system. Kulki targam raz na tydzień, tak gruntownie (skala z reefshopu jest lepsza, ostatnio zakupiłem i jestem pod wrażeniem). Wieczorami troszkę ręką pomieszam aby nakarmić korale. Przede wszystkim nie niszczę biologi odpieniaczem, bakterie robią swoją robotę i wszyscy są zadowoleni. Druga sprawa obieg i ruch wody, jednak 14500 ltr/godz. robi swoją robotę. :)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Nik@ napisał:

Nie tolerował nowych ryb w podobnych kształtach, barwach lub w kontrastujące paski.

Dreczył na początku meiacanthus atrodorsalis, pterapogona i prawie zabil pholidichtys leucotaenia, cudem odratowana. Taka natura dokrorka. Walczy o rynek i atakuje wszystko, co po nim przyszło niebieskie lub/i  w paski

 

Jeżeli atakował wyraźnie inne ryby, to mógł być objaw terytorializmu, ale równie dobrze do mogła być inna sytuacja.

Zamiast Labroides dimidiatus, mogłaś mieć w zbiorniku Aspidontus teaniatus. To ryba bardzo podobna do sanitarnika i to podobieństwo wykorzystuje. Podpływa swobodnie do innych ryb, te jej na to pozwalają myśląc że to sanitarnik, a wtedy ta wredota wyrywa im kawałki skóry i łuski którymi się żywi.

50 minut temu, Nik@ napisał:

Mam krewetke czyszcząca, ale ona tylko babki chce czyścić. Pokolec probuje prosić, ale jego ona czyścić nie chce, ucieka.

A może wpuść jeszcze jedną lub dwie czyszczące. One w grupie są trochę śmielsze, tak to przynajmniej u mnie zawsze bywało.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario na patrolu :)

36475768030_a111fc311b_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

 

 

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ironista napisał:

Jeżeli atakował wyraźnie inne ryby, to mógł być objaw terytorializmu, ale równie dobrze do mogła być inna sytuacja.

Zamiast Labroides dimidiatus, mogłaś mieć w zbiorniku Aspidontus teaniatus. To ryba bardzo podobna do sanitarnika i to podobieństwo wykorzystuje. Podpływa swobodnie do innych ryb, te jej na to pozwalają myśląc że to sanitarnik, a wtedy ta wredota wyrywa im kawałki skóry i łuski którymi się żywi.

A może wpuść jeszcze jedną lub dwie czyszczące. One w grupie są trochę śmielsze, tak to przynajmniej u mnie zawsze bywało.

To był na pewno labroides. Poza tym, ze atakowal niektore nowe ryby, to czyścil wszystkie, które mu pozwoliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Jacek te zdjęcia robi raczej kiepskie, bo na żywo, to baniak łeb urywa. 

Jakby zdjęcia odpowiadały rzeczywistości, to mielibyśmy kilka zgonów przed ekranami, za każdym razem kiedy wklejałby fotkę.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek. Żeby zgonów nie było, kilka zdjeć z komórki. :)

 

36758105281_c2a8356f25_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36731771352_484022d4ff_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36897640795_3aa64a71b9_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36089584153_bbe662bdc0_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

Stoję na straży  i nikogo się nie boję. ;)

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36907829545_8812e03173_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

"Mario"na drugim patrolu. :)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wargacze, super rybki do "ożywienia" akwarium i też lubią zjadać wszelkiego rodzaju robaki, które atakują Acropory. Niezwykle szybkie, potrzebują piasek aby zakopać się na noc lub tworzą kokon i śpią w skale.

36775439186_c90375ecba_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36566613490_dcffffa9f5_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36791846422_4685baea35_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36154134273_1bda228245_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36962862005_502e77f817_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36128074354_6bdf5c03e8_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36127964894_3fd06e4dbd_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36791638912_8827328885_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

36154100273_139ae2a4e9_b.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wargaczy w tym akwarium?

Ja wielokrotnie slyszalam, że są one do siebie wrogo nastawione i jedynie doktorka plus jeden inny wargacz da radę połączyć w jednym zbiorniku. Odradzano mi w każdym sklepie łączenie chrysusa  innym niż doktorek wargaczem w 360l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wargaczach jest taki plus, że mamy czyste akropory, akwarium wolne od wirków i nawet wieloszczetów :) idealne rafowe ryby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Nik@ napisał:

Ile masz wargaczy w tym akwarium?

Ja wielokrotnie slyszalam, że są one do siebie wrogo nastawione i jedynie doktorka plus jeden inny wargacz da radę połączyć w jednym zbiorniku. Odradzano mi w każdym sklepie łączenie chrysusa  innym niż doktorek wargaczem w 360l 

I bardzo dobrze, że Ci odradzano. Dla tych rybek rozmiar akwarium ma znaczenie. Tutaj masz tabelę kompatybilności, jak odpalisz większe akwarium może się przyda. ;)

https://www.reef2reef.com/ams/cirrhilabrus-complexes-inferiority-need-not-apply-1st-revision.352/

.When seeking to mix two or more species within the same tank, the chart should be used in the following manner. The further removed two complexes are the more likely the odds of compatibility. Additionally, the odds of success also improve for similar levels of relative aggression between two complexes; the higher the aggression levels the less likely this will be successful. Two species within the same sub-group should never be mixed. If the tank is very large (over 200 gallons), it may be possible to mix two species with the same complex but within different sub-groups. There is one notable exception: those two complexes in red (Filamentosus and Scottorum) should not be mixed with any other complexes or amongst themselves unless the system is extremely large, say over 400 gallons.

 

42 minuty temu, Raffy14 napisał:

Przy wargaczach jest taki plus, że mamy czyste akropory, akwarium wolne od wirków i nawet wieloszczetów :) idealne rafowe ryby!

Nie ma to jak naturalny wróg. ;) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciała połączyć Cirrhilabrus exquisitus (ryba łagodna) z halichoeres chrysus. Nie wiem, co chrysus na to ;) sprobuje znaleźć tabele z kompatybilnością tych dwóch ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nik@ napisał:

Ja bym chciała połączyć Cirrhilabrus exquisitus (ryba łagodna) z halichoeres chrysus. Nie wiem, co chrysus na to ;) sprobuje znaleźć tabele z kompatybilnością tych dwóch ryb

Tabela kompatybilności jest dla rodzaju Cirrhilabrus. Teoretycznie więc nie powinno być problemu, powinny się tolerować bo to dwa różne wargacze. Tak przynajmniej mi się wydaje. :)  Z drugiej strony wielkość akwarium ma znaczenie, u mnie rybki mają przestrzeń do pływania i jak wpadną na siebie to rozmijają się bezstresowo bo mają przestrzeń. Podejrzewam jak bym wpuścił tyle wargaczy do 450ltr to niezła masakra byłaby.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.