Skocz do zawartości
guliwer777

Bakterie Biogro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie,to dużo za drogie są te bakterie.

Osobiscie preferuje biodigest,ampułka kosztuje 5zl i starcza na 1000l akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są to absolutnie najlepsze bakterie na rynku. Po sajgonie w moim zbiorniku pojawiły się czerwone glony na skałach i piasku , pierwsza dawka uderzeniowa 50 ml po dwóch dniach 30 ml następnych dwóch dniach 30 ml później po 25 ml co trzeci dzień dzisiaj leję po 15 ml co cztery dni akwarium wolne od glonów , skała i piasek czyściutkie. Jak dla mnie absolutna rewelacja :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku stosowałem te bakterie od ponad roku, też stosowałem dawkę uderzeniową, oceniam je pozytywnie niestety zawartość skończyła się na początku wrześnie i od tej pory jadę na AF

i powiem szczerze jestem bardziej zadowolony z AF, może to z wiązane z ich pożywkami przedtem było VSV teraz tylko na samy AF plus pożywki AF

pozdrawiam


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się mają biogro do zeobak?

da się to jakoś porównać?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę tylko na efekty a w moim przypadku są takie , że glony zniknęły absolutnie a wyglądało to naprawdę kiepsko.

Nigdy nie stosowałem AF i pewnie nie będę ich stosował , skoro biogro działa to po co zmieniać.

W moim przypadku połączenie Biogro z All in one biopellets działa super :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku a czym karmisz bakterie???


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeostart


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję Bio-Gro od roku 20ml na 320l. Bez problemów. Nie trzymam w lodówce. Przy pladze cyjano wystarczyło podać dawki dodatkowe i intensywna cyrkulacja. Brak osadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam używanie bakterii po dłuższym czasie? Warto wywalić tyle kasy za produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał mnie stosowanie Biogro z NP pro jak dla mnie było by to dobre połączenie, ktoś stosuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak stosuje ktoś jeszcze te bakterie???? jakie spostrzeżenia ???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stosuję BioGro od początku życia mojego zbiornika. Dojrzewanie bezproblemowe raczej łagodne bez plag, a od czterech tygodni leję pożywkę AF NP minus  (3 ml na 280l netto wody / dzień)  i PO4 z 0,47 zeszło mi na 0,03 a NO3 z ponad 25 na 5. Także połączenie dobre i efekty są. Stosuję ilości tak jak w instrukcji. Mam wrażenie, że klaruję też wodę już o glonach nie wspomnę bo poprzednicy to zauważyli. Fakt nie są tanie i też się zastanawiam nad alternatywą, ale jeszcze tego nie kalkulowałem jak wyjdą cenowo inne np AF.  Przechowuje je w lodówce. Wniosek -  polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wniosek się sam nasuwa oczywiście pozytywny :) ja właśnie zamówiłem i czekam na nie i zobaczymy co potrafią :) 

@jacek_kl a Ty masz w swoim systemie odpieniacz, czy jakaś inna metoda?


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam odpieniacz Deltec 1351 (ustawiony na 3 biegu)  i po nowym dawkowaniu bakterii na ok 1 do 2 h go wyłączam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ktoś stosował te bakterie jak miał AS bo ja na tym jadę.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.