Skocz do zawartości
polek

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znowu odwoluje sie do Waszego doswiadczenia.

Przyszedl czas na nowy element osprzetowienia mojej solniczki, a mianowicie automatyczna dolewke.

Ktore Wam sie najlepiej sprawdzily i moglibyscie polecic? Chodzi mi, o kompletny sprzet tzn. razem z pompa.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dolewkę z Tunze od kilku lat i mogę ją polecić. Jest ona jednak dość droga dlatego może uda ci się znaleźć coś tańszego i równie dobrego.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dolewki z dwoma pływakami, będziesz miał pewność że w przypadku niezadziałania jednego pływaka zadziała drugi, dolewka Tunze ma takie zabezpieczenie z tym że zamiast jednego pływaka jest czujnik optyczny, używam i póki co jest niezawodna.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam od Łukasza z AT - dziala niezawodnie. Polecam mimo dwoch zastrzezen.

Pierwsze to laczenie plywakow z kablem okolo 20cm od plywakow. Gadalem z Lukaszem i w nowych ten problem nie wystepuje.

Drugie to jest dosc glosna.

PS

Luk - przydalby sie w nowych pompkach przycisk do recznego uruchamiania pompy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam Blau, pompka, wężyk, 2 pływaki dla pewności. Jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem na Allegro z jednym czujnikiem (89zł), ale dołożyłem jeszcze dwa (30zł), napowietrzacz Aaquaela jako pompka (30zł). W ten sposób za niewielkie pieniądze mam zabezpieczenie przed przelaniem i pracą pompy "na sucho".


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dolewki z dwoma pływakami, będziesz miał pewność że w przypadku niezadziałania jednego pływaka zadziała drugi, dolewka Tunze ma takie zabezpieczenie z tym że zamiast jednego pływaka jest czujnik optyczny, używam i póki co jest niezawodna.

Dobrze rozumiem? Chodzi, o dwa czujniki zalaczajace pompe i dwa wylaczajace po osiagniciu odpowiedniego poziomu? Czyli w sumie cztery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie, chyba raczej chodziło mu o 2. One załączają i wyłączają 2 w 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeden pompę załącza, a 2 są od wyłączania > jeden pilnuje przelania, a drugi ilości wody w przegrodzie dolewki. W ten sposób pompa w komorze dolewki nie będzie nigdy pracowała na sucho.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem? Chodzi, o dwa czujniki zalaczajace pompe i dwa wylaczajace po osiagniciu odpowiedniego poziomu? Czyli w sumie cztery?

Zadaniem pływaków jest odcinanie zasilania do pompy po uzyskaniu poziomu wody w sumpie jaki sobie sam ustalisz umieszczając odpowiednio czujniki, jeden pływak umieszczony jest niżej i jako główny pilnuje poziomu wody w sumpie, drugi pływak jest umieszczany zazwyczaj wyżej poziomu wody jako zabezpieczenie w razie niezadziałania pierwszego.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze testowal dolewke firmy JBJ?

prod-ato1.jpg

http://www.jbjlighting.com/prod-ato.html

przypadek sprawil ze ja mam - ma tylko jeden mankament - jest na 110V. Wiekszosc takich sprzetow dziala na obu napieciach 110V/220V ale nie chce ryzykowac. Ani producent ani google nie udzielaja odpowiedzi na to pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba raczej chodziło mu o 2. One załączają i wyłączają 2 w 1 :)

Jesli tak jest to wszystko jasne. Po prostu myslalem ze jeden plywak pilnuje minimum, a drugi maximum i dla pewnosci dobrze je zdublowac.

Jesli chodzi, o wyroby AquaMedic to mimo, ze z akwarystyka morska dopiero zaczynam zabawe, slodkowodna bawie sie juz od kilkudziesieci lat. Pare lat temu stalem sie "szczesliwym" posiadaczem chlodziarki AM Tytan 1500, ktora juz po gwarancji ulegla awarii. Kontakt z nimi gorszy niz z tzw. firma garazowa, propozycja naprawy drozsza niz zakup nowej innego producenta. W efekcie naprawilem bez ich pomocy, teraz bedzie obslugiwala solniczke (mam nadzieje ze juz bez awarii) Z PH- metrem mialem wiecej sczescia popsul sie w czasie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o AquaMedic SP 3000 Niveaumat ? Też niedrogi, firma chyba nienajgorsza...

Droga i często się zacinają.Brałem ją pod uwagę,ale opinie użytkowników mnie zniechęciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaMedic SP 3000 Niveaumat naprawde wielki badziew nie godny polecenia,u mnie 2 sztuki leza w szafie,nowe po miesiacu zacinaly sie,smarowanie wezykow na wiele nie pomoglo

ja mam od DR VITT jest jeszcze AquaTrend

to mozna poleic z czystym sumieniem


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy roli pompki mozna uzyc pompki spryskiwaczy samochodowych na 12V?


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dolewkę polecam Aquatrend z dwoma czujnikami !

AM SP 3000 - tylko do małych zbiorniczków w połaczeniu z włącznikiem czasowym (wymaga kalibracji)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy roli pompki mozna uzyc pompki spryskiwaczy samochodowych na 12V?

Temat stary,ja bym nie zrobił.Jedna ryba jest czasem droższa od dolewki to może lepiej tą jedną mieć mniej a dolewkę kupić porządną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.