Skocz do zawartości
Kamszot

Jakie świetlówki macie w swoich Reefmaxach

Rekomendowane odpowiedzi

ATI coral 1plus

coral 1 pus +aquab1ue specia+blue plus ati... fajne rozwiązanie w kolorach i wszystko rosnie i ma sie dobrze... takie rozwiązanie ja mam...i jet mega ok :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zamiast niebieskiej dać ledową świetlówkę Aquael retro fit. Pasuje do pokrywy a hybryda z dwoma zwykłymi t5 daje fajny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Chce zmienić z gisemanna na ati. Jak myślicie taka kolejność od frontu szyby:

ATI Actinic 24W

ATI Coral Plus 24W

I tutaj się waham pomiędzy Ati aquablue special czy ati aquablue plus?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad dodaniem Aquael leddy tube Marine 6w, ale nie wiem czy upchnę. robił ktoś taki tuning?

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2016 o 14:30, wacoplaco1987 napisał:

A ja polecam zamiast niebieskiej dać ledową świetlówkę Aquael retro fit. Pasuje do pokrywy a hybryda z dwoma zwykłymi t5 daje fajny efekt.

Stosuje ktoś te zamienniki retrofit ? One są niebieskie ?

I czy taka świetlówka jest zasilana z gniazda, w którym jest czy ma osobne zasilanie ?

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switlówka pasuje do oprawy, ale jest zasilana normalnie z kabla osobnego do gniazdka. Trzeba podłączyć pod osobny timer żeby ładnie działało. Świetlówki jak narazie są niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie podłączę mam reefmax Led chce jedna biała świetlówkę wymienić na niebieska , orientuje sie ktoś gdzie dostanę takiego Leda pług and play


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim reefmaxie mam świetlówki LED oryginalne marine oraz drugą LED actynic. Trzeciej brakowało więc zrobiłem lampę złożoną z trzech modułów LED 10W hybrid 6white i 3 blue co daje 18 diod białych i 9 niebieskich o łącznej mocy około 30W. Niebieska oryginalna świeci tylko z małą mocą w nocy. Gdy włączam oryginalne świetlówki LED to korale zachowują się dziwnie, euphylia się chowa tak samo ukwiał quadricolor i zoanthusy dlatego decyzja o świeceniu samymi modułami. Teraz zastanawiam się czy dołożyć jeszcze dwa moduły hybrydowe? Mam jeszcze taki moduł 6 royal blue/3 UV albo mogę kupić o odwróconym stosunku czyli 6 royal blue/ 3 white. Ogólnie w baniaku jest moim zdaniem za mało światła ale korale czują się ok z tym że mam wrażenie że na dłuższą metę przyrosty mogą być słabe. Akwarium mam od października i przyrosty są ale niewielkie. Parametry mam niemalże idealne mianowicie

Ca i Mg książkowe

Kh - 8

No3 - 1

Po4 - 0,03

pH nie mierzyłem ale mam dopływ powietrza do odpieniacza zza okna

Obecnie leje wódkę 1ml na dzień

Walczę z dojrzewaniem które wystartowało z opóźnieniem czyli cyjano Dino i jeszcze problem z okrzemkami przez starą membranę ro.

Teraz tds 0 nowe ro plus di

Włożyłem absorber krzemianów

Niby powoli zaczyna się poprawiać ale pytanie i to oświetlenie 

Jak myślicie

Za uwagi z góry dziękuję i pozdrawiam

Kamil

Link do zdjęcia mojego akwarium

https://ifotos.pl/zobacz/IMG202004_qasaras.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, KamilDe napisał:

Parametry mam niemalże idealne mianowicie

Ca i Mg książkowe

Kh - 8

No3 - 1

Po4 - 0,03

Niskie NO3 i PO4 to raczej zasługa glonów. Skupiłbym się na parametrach. Co do światła to też lecę na oryginalych aquela i u siebie takich zachowań nie zauważyłem. Być może te dodatkowe ledy razem z oryiganalnym oświetleniem są za mocne. Power ledy są jednak mocniejsze niż te rurki aquala. Może wysteruj power led słabszym prądem. Masz załozone jakieś soczewki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z soczewek zrezygnowałem bo byłoby zbyt mocno. Właśnie chciałem dać mniejszy prąd ale nie było wtedy takiego zasilacza. Mierzyłem mam 800mA więc nie idzie na maksa. 

Ogólnie wczoraj oczyściłem pędzelkiem z grubsza cyjano i dostałem dolabelle może ogarnie zielone. Mam nadzieję że nie padnie od jakichś toksyn z cyjano

Może ograniczyć podmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KamilDe napisał:

Może ograniczyć podmiany?

Zdecydowanie tak, podmianki tylko dostarczają makro i mkro glonom i cyjano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.