Skocz do zawartości
neo1

jaka filtracja akwarium 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy i chciałby uzyskać informacji na temat filtracji w 64l zbiorniku.40x40x40

Moje pytanie to jakiej mocy pompy będę potrzebował ile szt i jaką filtrację zastosować sump ,panel filtracyjny czy opierać się na samej żywej skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkulacji ro zapewne 1-2 jakieś nano w zupełności wystarczą.

Co do filtracji to każda metoda będzie dobra... sump fakt trochę droższy bo potrzeba mocniejszej pompy ale za to nic nie ma w baniaku i objętość ekspozycyjna pozostaje bez zmian.

Panel zmniejszy objętość baniaka a i tak nie jest już zbyt duża jednak jest to zawsze tańsza wersja sumpa no i można dać odpieniek. Sama żywa skała to chyba trochę za mało i przydała by się np. kaskada aby jakieś wkłady zastosować. Gorzej wtedy z odpieńkiem jeśli będzie miał być bo wyląduje w baniaku. Ewentualnie bez odpieńka i zostają regularne podmiany.

Każda opcja jest dobra oraz każda ma swoje wady i zalety :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sumpa to możesz w niego włożyc dobry odpieniacz plus kawałki skał i inne dodatkowe rzeczy i mysle że to jest najlepsze rozwiązanie .


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki sam baniaczek. Postawiłem go na początku lipca 2011.

Filtracja - 7kg żywej skały bez odpieniacza + kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure.

Cyrkulacja Tunza Nanostream 6015.

Dojrzewanie przebiegło delikatnie - obecnie posiadam parkę a.Clarki i jednego g.Okinawe + L. amboinensis.

Wszystko ładnie rośnie - miękaski + Euphiliaładnie sie pompują. Mam nadzieje że tak będzie dalej ;)

Podmiany robie 5-6 litrów co tydzień.

Przy takim małym baniaczku robienie sumpa to dla mnie przerost formy nad treścią - ale przy większym sumpa robię na 100%


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.