Skocz do zawartości
Sullivan

Miliput - klej do skał

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka godzin temu użyłem tego kleju do skały. W instrukcji oczywiście reklamowany jako "reef construction". Efekty? Jeden błazenek zaginął a hepatus walczy o życie. Ledwie dycha i kładzie się na boku. Macie jakieś pomysły co robić? Podmieniłem już 10 % wody i robię kolejną porcję na podmiankę. Piszę ku przestrodze. Może i do skał jest dobry ale wygląda mi na to, że tylko wtedy jak mamy same skały bez życia. Szkoda mi tylko zwierząt bo były u mnie kilka lat. Może choć hepatusek wyjdzie z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego on jest bezpieczny, ale ma jedną cechę o której ludzie zapominają. a mianowice podczas wiązania zużywa tlen!! własnie zrobiłeś swoim rybom przyduchę. podmiany nie są potrzebne tylko mega dobrze natleniaj teraz wodę, choćbyś miał reką w nim machać. w związku z tą cecha nalezy nie kleic za duzo naraz


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego on jest bezpieczny, ale ma jedną cechę o której ludzie zapominają. a mianowice podczas wiązania zużywa tlen!! własnie zrobiłeś swoim rybom przyduchę. podmiany nie są potrzebne tylko mega dobrze natleniaj teraz wodę, choćbyś miał reką w nim machać. w związku z tą cecha nalezy nie kleic za duzo naraz

Ooo widzisz. O tym tez pomyślałem bo na to mi to wyglądało trochę. Jak długo powinno się natleniać. Jeśli odratuje hepatusa masz u mnie kolego wielką flachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzisz. O tym tez pomyślałem bo na to mi to wyglądało trochę. Jak długo powinno się natleniać. Jeśli odratuje hepatusa masz u mnie kolego wielką flachę.

Do skutku tu nie ma granicy no chyba że masz możliwość zbadania poziomu tlenu. Jeśli hepatus przetrzyma noc to później już będzie okej chyba że się obsypie. A co do błazna to jak mi miliput zrobił takiego samego psikusa to błazen i kauderni też się schowały w skałach, po paru godzinach wypłynęły, żyją do dziś


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Aquascape ktory ponoc jest przygotowany przez firme Miliput. Zero problemow mimo, ze sporo nim kleilem pod woda.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy klej potrafi zapaskudzić wodę, kwestia prawidłowego użycia. Rozrobić, przyłożyć do np. koralowca poza wodą, włożyć pod wodę i przykleić. Nie miętosić pod wodą po kilka razy, bo wtedy każdy klej zmąci wodę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleilem miliputem i nie zauważyłem jakich kolwiek zmian co prawda mało go uzywalem


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy kleiłem tym klejem i nic nigdy złego sie nie działo ...hm

:geek:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Aquascape ktory ponoc jest przygotowany przez firme Miliput. Zero problemow mimo, ze sporo nim kleilem pod woda.

Właśnie to mnie zastanawia, jak oni ten klej robią, zmieniają tylko barwę czy rzeczywiście jest jakaś modyfikacja składu chemicznego?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleiłem tym klejem i nie widziałęm zadnych skutków ubocznych ,jak kolega mówi może byc problem z natlenieniem wody ,ale pytanie ile tego użyleś ?

u mnie przy klejeniu większej ilości odpieniacz wariował ,ale nie miałem strat w zyciu zwierzaków


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przechodzilem przez to... mocno nakleilem w malym zbiorniku - ryby lewdo przezyly -zrobilem podmiane 15 % i dolozylem drugi cyrkulator-wiec DOTLENIENIEM i to pomoglo - ryby zyja i wszystko po ok 24 h wróciło do normy (zmetnienie padlo -niestety nastapil nagly wysyp glonow zielonych..) z ta plastelina nalezy uwazac!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho dobrze napisal. Nie mietolimy go pod woda bo wtedy on puszcza duzo syfu. Pod woda jak najmniej operacji. Ja dodatkowo wylaczam cyrkulacje i obieg aby woda stala. Sprawdzam wpierw gdzie i jak koral ma byc przyklejony - robiac "przymiarke" bez kleju, pozniej urabiam niewielka ilosc, do korala poza baniakiem, a w baniaku to juz szybka akcja - do skaly - jak najmniej grzebania. Po 10-15 minutach puszczam obieg. Po 30 minutach do godziny cyrkulacje. Moze duzo zabawy ale nigdy nie mialem problemu z woda po klejeniu ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozrobieniu kleju i przed wlozeniem rak do akwarium, nawet myje rece zeby nie pylily.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozrobieniu kleju i przed wlozeniem rak do akwarium, nawet myje rece zeby nie pylily.

No trochę tego kleju było (całe opakowanie). Człowiek uczy się na błędach. Na szczęście wszystkie stworzenia żyją i mają się dobrze ale dwie dodatkowe pompki chodziły 24h. Po kilu minutach błazen poczuł się lepiej a hepatusowi zajęło to trochę dłużej. W każdym razie śmigają jak za dawnych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.