Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie regulacja to koszmar. Zmienie te dwie rury(wylot i przelew do kubka) w tym/nowym body.

Dalej pytanie - czy uważacie że prostokatne body15cmx15cmx40cm jak podałem wcześniej lepsze dla tej pompy? Jest sens przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak jest tylko rurę w kubku zrób większa i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię rurę w kubku - będe musiał wymienić mocowanie(łączenie kubka z body). Jakieś pomysły jak to zrobić i z czego - domowym sposobem bez dostępdu do warsztatu - tylko wiertarka, dremel itp, miałem kilka rozwiązań ale nie były szczelne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz.

Na co wpływa średnica rury do kubka?

Tzn róznica 7cm vs 3cm. Mając 3 cm rure mogę obniżyć poziom wody w body(zwężanym ku górze) zostawiając przestrzeń na budowe piany co normalnie ma miejsce w rurze kubka, racja?

Jeszcze jedna rzecz.

Na co wpływa średnica rury do kubka?

Tzn róznica 7cm vs 3cm. Mając 3 cm rure mogę obniżyć poziom wody w body(zwężanym ku górze) zostawiając przestrzeń na budowe piany co normalnie ma miejsce w rurze kubka, racja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz.

Na co wpływa średnica rury do kubka?

Tzn róznica 7cm vs 3cm. Mając 3 cm rure mogę obniżyć poziom wody w body(zwężanym ku górze) zostawiając przestrzeń na budowe piany co normalnie ma miejsce w rurze kubka, racja?

Jeszcze jedna rzecz.

Na co wpływa średnica rury do kubka?

Tzn róznica 7cm vs 3cm. Mając 3 cm rure mogę obniżyć poziom wody w body(zwężanym ku górze) zostawiając przestrzeń na budowe piany co normalnie ma miejsce w rurze kubka, racja?

średnio producenci przy takich pompach i większych stosują w większości połowę średnicy rury kubka


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chodzilo mi o powód takiego podejścia. Dlaczego akurat 1/2 średnicy komory. Oblepianie i częściowe blokowanie brzmi sensownie - ale do mniejszych średnic. Mając komorę 20cm/30cm i wiecej, dajemy rurę 10cm/20cm. Nawet jak na ściankach osadzi sie brud to max grubości kilku mm/ 1cm(Może się mylę?),

Wieksza ilośc sama odpadnie po wpływem ciężaru ... ? Więc prześwit i tak jest rzędu 80-90% i wiecej dla coraz większych body.

Producenci jak mogą robią taniej a taniej jest zrobić rure węższą niż szerszą, wię powód musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" i jest bardzo dobrze" - to moje pytanie co to znaczy? Nie blokuje się? Na szczycie rury przelewa się tylko czarna piana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APF-600- fi rury gl,12cm,tej w kubku,9cm,także rury się dobiera do wydajności pompy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy słabych pompach zwężana jest rura w kubku aby piana się szybciej dostała do kubka ,natomiast przy mocniejszych pompach jeśli jest za mała rura w kubku to piana zostaje zgaszona i mniej dostaje się jej do kubka.Po co stosować małej średnicy rurę w kubku i blokować pianę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Peniek rury dobiera się do wydajności pompy także jeśli tunze 9420 pracuje w odpieniaczu o średnicy rury 16-18 cm to rura w kubku powinna być połowę tej średnicy aby piana się dobrze wydostawała.Jeśli tą samą pompę założysz do rury ponad np.24 cm średnicy to dla tej pompy wystarczy około 9 cm.Jeśli założyłbyś 2 takie pompy do rury 24 cm to niestety rura w kubku będzie za mała i wtedy potrzeba minimum połowę średnicy

co do tego schurana co wstawiłeś to taka rura w kubku jest wystarczająca bo pompa podaje tylko max 500l/h powietrza


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Zaczne od tego ze nie wiem czy autor chce aby ktos mu wchodzil do watku Jak co to czekam na priv. Zrobie osobny watek.

Proba modyfikacji odpieniacza doprowadzila do tego ze juz nie mam odpieniacza. Pozostala pompka Tunze 9420. Zabieram sie za nowy.(prostokatny, nie stozkowy). Chce zrobic nizszy i troche mniejszy do innej komory sumpa. Komora gdzie wyladuje odpieniacz ma ok 22cm H wody.

1)Jakie wymiary beda najlepsze dla tej pompki? 15x15cm i 40cm H jest Ok? Na tym kubek?

2)Myslalem o zrobieniu splywu bezposrednio do odpieniacz. Przed odpieniaczem rozwidlenie, czesc splywu do ospieniacza(podlaczonego) , reszta do refugium. Ilosc wody trafiajaca od odpieniacza regulowana zaworem(hydraulike cala w zasadzie mam). Pompa pod lustrem wody (dzialajaca jako recyrkulacyjna. Czy takie rozwiazanie (chyba czesciej spotykane w US) ma jakies wady w porownaniu do klasycznego podejscia?

Takie cos gwarantuje ze odpieniacz bedzie dzialal tez jako filtr mechaniczny.Tak mi sie wydaje.

Komora gdzie wyladuje odpieniacz ma ok 22cm H.

Edytowane przez kemaz200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka srednice zwęzki i zasilania powietrzem powinienem mieć do DC6000 na igle tak by ładnie to pracowało przerabiałem już kilka wersji od super głośnej bardzo mocno pieni do bardzo cichej za to słabo pieniącej


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie coś do panelu wystrugać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena napisz na pw ,z pompa jebao 1200

Jaka cena napisz na pw ,z pompa jebao 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś doszedł zamówiony odpieniacz od Tomka.Wykonanie staranne i solidne,pracuje cichutko i ładnie pieni :)

Dla porównania wrzucam zdjęcie starego i nowego odpieniacza.

post-7342-0-00261100-1479336446_thumb.jpg

Tomek,dziękuję .


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promil niezłe porównanie starego i nowego teraz to będzie zapas :thumbup:

Jaki masz sump do tej kostki też kostka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka ma wymiar 3x45cm ,odpieniacz jest wymiarowo dopasowany do komory panela.2 komora tam gdzie jest odpieniacz ma wymiar 17x12cm

Teraz dopiero widzę,jaka jest różnica w " pienienu" :D

Polecam zdecydowanie !

Edytowane przez promil (wyświetl historię edycji)

W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.