Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

oj Erni

Oryginalne zwężki z pompek typu aqael aquaszut itp jak wpadną w moje ręce londują w koszu :) nawet ich nie przymierzam

Pompki mierzę bez zwężki i potem ze zwężką na wlocie (jako wirnik zakładam albo igłę albo dotoczoną tarczę z meschem). Zwężki toczę z PCV ala mazei (mniej więcej takie jak na wlocie w shuranie)

Wysłałem do Ciebie prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwężki toczę z PCV ala mazei (mniej więcej takie jak na wlocie w shuranie)

Wysłałem do Ciebie prv

Kolego konkrety, konkrety :) Obroty, średnica, posuw na ostrze, promień naroża :)

@erni - a doprowadzenie powietrza w którym miejscu jest? Przed pompę, do pompy, za pompę? Do akwarium 60L jaką pompę byś polecił, chodzi o wydajność?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Fajny link ale nie te ceny kurde.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego obroty lewe :) średnica szersza na końcu węższa ku środkowi zwężki :) posów raz w lewo raz w prao - zaokrąglenia nie ma :)

a tak na poważnie kilka zdjęć lepszych od tysiąca słów :)

imgp3149.jpg

imgp3148m.jpg

Tutaj dziwna zwężka na 3 wlotach w fazie testów:

imgp3165r.jpg

imgp3166.jpg

a tutaj pompki do młych odpieniaczy, które aktualnie porównuje w "praktyce" (w tym dwie pompki z body DIY)

imgp3134n.jpg

imgp3136o.jpg

imgp3137j.jpg

sory za of top ale to za zgodą Erniego - dzięki za rozmowę

pzdr

Arek

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astis, Erni, wiecie może jak najwiecęj wyciągnąć z pompy atmana ph 2000, póki co pieni i daje rade na rurze 125/100 mm 60 cm wysokości ale dalej to nie to co bym chciał. Wirnik z gąbki. Zastanawiałem się czy dodanie dodatkowych wlotów powietrza, węzyk 8 mm coś da, bo pompa ma dużo zapasu mocy tzn przepływ właściwie nie spadł.

Jednymi słowy podobają mi się wasze pomysły i jestem ciekaw co wyjdzie ze zwęzki z trzema wlotami powietrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astis, Erni, wiecie może jak najwiecęj wyciągnąć z pompy atmana ph 2000, póki co pieni i daje rade na rurze 125/100 mm 60 cm wysokości ale dalej to nie to co bym chciał. Wirnik z gąbki. Zastanawiałem się czy dodanie dodatkowych wlotów powietrza, węzyk 8 mm coś da, bo pompa ma dużo zapasu mocy tzn przepływ właściwie nie spadł.

Jednymi słowy podobają mi się wasze pomysły i jestem ciekaw co wyjdzie ze zwęzki z trzema wlotami powietrza .

To masz jakiegoś potwora :) 8 mm to ja mam na wlocie mojej tunze ? - te zwężki, co są na fotach są pod wężyk 5/7 mm

Ta zwężka na 3 wloty to raczej w formie ciekawostki - daje radę ale plątanina wężyków przy pompie mnie przeraża a jakiegoś znaczącego wzrostu nie zauważyłem - nie mówię nie ale trochę poczeka na dalsze testy.

W temacie Erniego to już koniec moich wypocin - zakładam swój wątek:) zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem 8mmm bo tak naprawde nic poza wyciszeniem nie daje, a zwęzke zrobiłem z połączenia końcówki z przejściem na wąż(jak u erniego na 1 fotce) wężyk zdejmowany wchodzi na ciasno bezpośrednio. Dodam że pompa jest z recyrkulacją po prostu wsadzona w pudełko na dnie zrobione ze spienionego pvc, natomiast sama komora to rura wentylacyjna 125mm o wys 45 cm. pompa podająca to jakiś noname ok 400 l/h. kubek odpieniacza to pojemniki na żywność, rura w kubku 105 mm .

troszke mało widac ale pieni:

http://www.youtube.com/watch?v=vBSR0EHjVGA&feature=youtu.be

Edytowane przez boogiee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zostałem posiadaczem odpieniacza produkcji Tomka,powyżej na zdjęciu, przesyłka zapakowana perfekcyjnie, super zabezpieczona, co do samego odpieniacza, pieni fantastycznie, pomoc i porady co do ustawienia nieocenione, sam koszt odpieniacza też ok, polecam w 100%, życzę Tomkowi powodzenia w produkcji.

Edytowane przez norkok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne odpieniacze. super robota. a jaki najwiekszy w sensie mocy i tego jaki litraz obsluzy zrobiles?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakiej cenie wychodzą Tobie takie dzieła ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie, bardzo Cię podziwiam za te odpieniacze ! Jesteś Bogiem ! :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje ten na zdjęciu wraz z pompą ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.