Skocz do zawartości
adrianpotocki

LCD 55" - który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie największa zaleta plazmy to plastyczność obrazu i jego świetne skalowanie. Oglądam sporo filmów z czasów, gdy o cyfrze jeszcze nikt nie marzył - obraz na 50-calowym ekranie można oglądać bez problemów z 2-2.5m, jest nieporównywalnie lepszy niż na 32-calowym LCDku oglądanym z tej samej odległości, pod tym względem obie technologie dzieli wręcz przepaść. Nie ma szarpanych, zębatych linii przeszkadzających mi w LCD, obrazy typu mgła czy ciemne kadry w jednym odcieniu mają płynne przejścia, a analog nie jest dużo gorszy niż cyfra "zwykłej" rozdzielczości. Obraz w HD jest świetny i na plazmach, i na LCDkach.

Różnice w poborze prądu to tak naprawdę bardzo naciągany argument, przy rozmiarze rzędu 50-60" i oglądaniu TV 4h dziennie oszczędności są rzędu 10-15zł miesięcznie na korzyść LCD, co nie zamortyzuje w eksploatacji wyższej ceny LEDa o porównywalnej jakości i wyposażeniu. Na prezentację w domu wyda się więcej kasy, niż zaoszczędzi LEDem w ciągu kilku lat.

Z kolei LCDki w sklepach zwykle wyglądają bardziej efektownie, mają chłodniejsze i bardziej "nowoczesne" kolorki, które w plazmach są naturalnie cieplejsze - na pierwszy rzut oka LCD wygląda lepiej (m.in. dlatego, że na wystawach 80% TV to LCD, więc to obraz plazmy wygląda na odbiegający od "normy" i zbyt ciepły).

Jeżeli ktoś zastanawia się nad nowym TV i myśli nad przedłużeniem gwarancji do 5 lat, to w większości sklepów można ją kupić za ok. 20% wartości sprzętu-czyli spory kawał grosza (taniej jest w Saturnie, ale oni z kolei zdzierają na starcie za TV). W tej chwili na część modeli promocję ma Panasonic (plazmy i LCDki) i 5 lat jest za free, miły bonusik.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem do czego ptrzebujesz ten telewizor bo powiem tak mam samsunga lcd i rewelka jest to gorna pułka i superek obraz teraz chodzi na konsoli x-box 360 i też jest super ale dostałem plazme panasonica dokładnie ten model co piszesz i wrażenia obrazowe podobne tylko na plaźmie czerń jest nasycona a w lcd nie noi odświeżanie obrazu plazmy lepsze do gier też się nadaje

Moja opinia taka bardzo wyrównane telewizory ale plazma bardziej na tak

ps.zdaleka od led nie te kolory ale jak lubisz mieć rajskie kolory polecam

Pozdrawiam Jarek


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch ,to co zrobili z tą firmą to nie jest nawet szajsung.Przepraszam że opisałem to w wątku kolegi który pytał jaki telewizor wybrać ale nazwa tej firmy zaczyna działać na mnie tak samo jak widok cyjano, dino,apitasi ,majano i innego badziewia razem wziętego.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Też jestem na etapie wybierania TV i pozwolę sobie zwrócic uwagę na jedną ciekawostkę.

Jeśli ma być 3D to chyba warto zastanowić się faktycznie nad LG (nigdy nie "poważałem" tej marki) ponieważ oferują oni 3D z okularami pasywnymi - czyli, takimi które nie migotają - więc chyba są zdrowsze dla oka.

Pozdrawiam

Tomasz


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie polecam zdecydowanie plazmę Pansonic w szczegolności do gier ponieważ na tym LCD zobaczysz przeskoki obrazu przy szybszej akcji.Nawet jeden z nowszych telewizorów Samsunga 40d6500 w odbiorze 3D widać przeskok obrazu,dla mnie paranoja przy niby 400 Hz,z pewnością zarówno w LCD jak i w LED nie uzuskasz tak szybkiego odświeżania matrycy 0,0001 ms jak w plazmie. :thumbsup:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Też jestem na etapie wybierania TV i pozwolę sobie zwrócic uwagę na jedną ciekawostkę.

Jeśli ma być 3D to chyba warto zastanowić się faktycznie nad LG (nigdy nie "poważałem" tej marki) ponieważ oferują oni 3D z okularami pasywnymi - czyli, takimi które nie migotają - więc chyba są zdrowsze dla oka.

Pozdrawiam

Tomasz

Ale nigdy nie uzyskasz dobrego efektu 3 D.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź plazmę ! mam dwa lata SAMSUNGA jeszcze nie full HD tylko HD redy i nie zamienię na LCD za żadne pieniądze

jak teraz bym kupował to PANASONICA też plazmę ,dynamika obrazu i kolory bez porównania do LCD

i to co napisał kapuhy

"Dla mnie największa zaleta plazmy to plastyczność obrazu i jego świetne skalowanie. Oglądam sporo filmów z czasów, gdy o cyfrze jeszcze nikt nie marzył - obraz na 50-calowym ekranie można oglądać bez problemów z 2-2.5m, jest nieporównywalnie lepszy niż na 32-calowym LCDku oglądanym z tej samej odległości, pod tym względem obie technologie dzieli wręcz przepaść. Nie ma szarpanych, zębatych linii przeszkadzających mi w LCD, obrazy typu mgła czy ciemne kadry w jednym odcieniu mają płynne przejścia, a analog nie jest dużo gorszy niż cyfra "zwykłej" rozdzielczości. Obraz w HD jest świetny i na plazmach, i na LCDkach."


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece LG 55LW570S , sam posiadam LG 47LW570S i jest rewelacyjny , 3d smiga przepieknie , okulary leciutkie jak piorko (7 par w komplecie z TV) pobór mocy jedyne 112W przy 56" , DNLA , net itp, jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie 55 cali w grudniu ( u nas jest jeszcze nie podane kiedy dokladnie ale pewnie polowa roku) TOSHIBA wypuszcza model 55zl2, pierwszy 3D bez okularow , cena pewnie powali na kolana, ale jest wypas i do tego Quadro full hd ,czyli 3840x 2160 :):thumbsup: :thumbsup: pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie 55 cali w grudniu ( u nas jest jeszcze nie podane kiedy dokladnie ale pewnie polowa roku) TOSHIBA wypuszcza model 55zl2, pierwszy 3D bez okularow , cena pewnie powali na kolana, ale jest wypas i do tego Quadro full hd ,czyli 3840x 2160 :):thumbsup: :thumbsup: pozdr

Nie wiem czy słyszałeś ale w przypadku tego modelu musisz siedzieć nieruchomo oglądając efekt 3 D,oczywiście tak podają niektóre źródla.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy model bez okularów ... W Galerii Malta w Poznaniu w Multikinie stoi taki telewizor od jakiś 2 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy model bez okularów ... W Galerii Malta w Poznaniu w Multikinie stoi taki telewizor od jakiś 2 miesięcy.

Z ciekawości zapytam jaki efekt,widać głębie obrazu czy typowy efekt wyjścia obrazu.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem go niestety "live" ale z tego co chwali sie Toshiba to moze go ogladac nawet kilka osob i ma jakis czujnik ( nazwy nie pamietam ani nawet nie chce mi sie wymyslac :) ) ze nie bedzie w tym zadnego problemu

odnosnie tego w multikonie o ktorym @hernio napisales to nie wiem jaki to model, dzis wyczytalem ze premiera na europe bedzie pod koniec grudnia w niemczech, wiec ..... :whistle: :whistle: :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt taki że przy nawet najmniejszym poruszeniu głowy obraz strasznie się mazał. Nie tylko ja miałem takie odczucie. Często np. oglądam tv leżąc a przy tym telewizorze to raczej nie realne. Nie wiadomo jak będzie z innymi. Trzeba było stać przed tv w odległości około 3m. Szkoda że nie zwróciłem uwagi jaka firma.

@qba25 Jak się wybiorę do Galerii to na pewno sprawdzę i napiszę w tym temacie co to jest za cudo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sam jestem ciekaw :) mnie akurat 3d nie cieszy ale ciekawi mnie obraz na takim wlasnie bez okularow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo pozytywny do led od kilku dni mam dokładnie tego http://www.hdforum.pl/showthread.php?31570-LG-seria-LW-5400-nowe-LED-y-3D-juz-w-sprzeda%BFy i kolory ostrość itp bez porównania do lcd a mam też lcd sonnego i nie ma co porównywać z ledami to technologia na przyszłość i już teraz powala na kolana


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko nieśmiało chciał napomknąć, że ŻADEN z telewizorów, które określacie jako LED TV, NIE JEST telewizorem LED! To są ciągle telewizory LCD, jedynie podświetlenie matryc świetlówkami zostało zastąpione podświetleniem diodami (krawędziowym, pełnopolowym lub wielopolowym). Nastąpiła dzięki temu poprawa kontrastu, nasycenia barw, głębi barw oraz równomierności oświetlenia w stosunku do LCD podświetlanych katodami. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch:

Fajnie ze to napisałeś o tym podświetleniu, bo nie bylem tego pewien

Ten sprzet ma byc rowniez do gier, a widze ze pare osob chwali sobie pod tym względem panasonica

Chodz czytalem ze LCD jednak szybciej odświeża niz plazma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, jeśli cena nie gra roli to zainteresuj się własnie Toshiba L2 , wszystko zostawia w tyle. Cena nie dla wszystkich bo 36 tys zł ale obraz watry tej ceny. Oceń sam obraz nie sugerując sie podpowiedziami. Marketing gra duzą rolę i łatwo wpaść w pułapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodz czytalem ze LCD jednak szybciej odświeża niz plazma

Kompletna nieprawda, częstotliwość odświeżania dla panela/matrycy LCD w najlepszym przypadku to 2ms, dla plazmy... 0,002ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 [ms] to pobożne życzenie, chyba że mówimy o grey-to-grey.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zadnego :no telewizja klamie :coffee:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem zauwazyc ze monitory LCD typowo komputerowe wyparly juz dawno monitory CRT -- jednak monitorow plazmowych dla zestawow komputerowych jak na lekarstwo ;) Ludzie graja na LCD i jakos nie narzekaja i maja gdzies te milisekundy ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci tłumaczę, dlaczego ;) Rozmiar pojedynczej komórki plazmy limituje wiekość panela - technicznie najmniejszym opłacalnym panelem plazmowym jest 37 cali, poniżej tego technologiczny koszt budowy plazmy 1920x1080 jest zbyt wysoki, aby miało to sens, ze względu na zbyt małe rozmiary pikseli plazmowych. Tylko dlatego nie ma monitorów plazmowych ani telewizorów poniżej 37 cali. Osobiście grałem i na LCD, i na LED LCD, i na PDP (CoD, GT4 i 5, Witcher i parę innych) - PDP rulezzz i długo nic, sorry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek Ch - co do jednego sie nie zgodze - ze nie buduje sie TV ponizej 37cali ;) Inaczej sie to nazywa po prostu - monitor z wbudowanym tunerem TV ;) Mam Samsunga T200HD - normalny monitor + TV ;) Natomiast nie o to chodzi - chcialem zwrocic uwage, ze w setkach tysiecy domow uzywa sie LCD do grania :) Gonienie za ms jest tylko dla tych ktorzy widza roznice, to tak jak ze sprzetem audiofilskim. Jednemu wystarcza miniwieza Sony, inny 30 minut rozgrzewa lampy zanim zacznie sluchac muzyki :) IMHO dla przecietnego gracza LCD jest wystarczajacy i nie ma potrzeby kupowania plazmy :) Ale to IMHO bo ja wyroslem juz z gonienia za wysrubowanymi parametrami ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.